Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina lasa ca o sa vezi ce bine o sa-ti prinda deconectarea de la calculator mie asa ii place cateodata sa stau departe de el, sa nu mai butonez, sa ies doar sa ma plimb, sa stau la soare....sa ma deconectez, ce sa mai...
dar dor de noi o sa-ti fie, da?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed mie nu prea imi suna gustos avocado cu iaurt parca nu prea merge, nu stiu ce sa zic, dar o sa incerc si eu sa vad.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alexina sa-ti fie dor de noi... o sa o laud pe teea la andra poate , poate
..... a mea a papat f bine dovleacul...la supa neeah

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed mie nu prea imi suna gustos avocado cu iaurt parca nu prea merge, nu stiu ce sa zic, dar o sa incerc si eu sa vad.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



nici mie nu-mi suna .... dar daca bebei papa....petru si rares... poate papa si ea...
desi ma amagesc
ei nu-i place iaurtul.... ei asta e...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

madutzamultumesc din suflet!
allynoi consumam foarte des garnitura sote...morcov mai ales, cartofi, brocoli, mazare, porumb...Dupa ce le fierb le ''trag'' intr-un pic de unt cu multe condimente... Ei, de asta intrebam daca pot gati o cantitate mai mare, adia ptr 4 persoane de ex. Se poate madutza?
mandreacPup si eu frumoasa mamica...si multumesc tare mult. Tu la steamer prepari numai ptr Rares sau si ptr voi?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







pentru maxim 4 persoane, ca nu poti umple tavitele alea cu varf. Daca sunt prea umplute nu circula destul aburul si nu se mai fac uniform...nu stiu ce sa zic...Eu fac pentru mine, sot si Cristi si mai ramane putina mancare, dar nu umplu vasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed asa-i, daca bebeii papa.... noi le dam
de fapt, avocado daca n-are gust prea tare ma gandesc ca merge cu orice

hai ca va pun o poza sa vedeti ce-am ras de Anastasia

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Help me,

am facut si eu placinta greceasca a lui Miki si i-am lasat pe ai mei la faza cu siropul ca eu a trebuit sa merg la priveghi. Banuiesc ca nu l-au pus cand au scos-o din cuptor pentru ca m-au tot sunat si eu aveam telefonul pe mut. Acum sta zeama aia peste placinta . Ce fac?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

[quote]citat din mesajul lui catank

madutzamultumesc din suflet!
allynoi consumam foarte des garnitura sote...morcov mai ales, cartofi, brocoli, mazare, porumb...Dupa ce le fierb le ''trag'' intr-un pic de unt cu multe condimente... Ei, de asta intrebam daca pot gati o cantitate mai mare, adia ptr 4 persoane de ex. Se poate madutza?
mandreacPup si eu frumoasa mamica...si multumesc tare mult. Tu la steamer prepari numai ptr Rares sau si ptr voi?




pentru maxim 4 persoane, ca nu poti umple tavitele alea cu varf. Daca sunt prea umplute nu circula destul aburul si nu se mai fac uniform...nu stiu ce sa zic...Eu fac pentru mine, sot si Cristi si mai ramane putina mancare, dar nu umplu vasele.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

Multumesc tare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus poze, nu le las mult

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

andreea ce grasun este rares iti vine sa il mananci nu alta.
catanka ce mozolita e ioana, eu il mozolesc asa pe cistan la fiecare masa ca nu are stare.si ii bag si in nas se fraca cu manutele isi pune in cap etc..
bebe meu s-a speriat de un caine care latra si a plans muuuult.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


se mai agita si ioana mea uneori, dar in general papam frumos, n-am avea nevoie de bavetica. Atit de delicate suntem, cind nu...ne bagam minutele in gurita si direct in cap, pe fata cu ele
Sunt simpatici tare.

Mergi la inceput