Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui catank

madutzamultumesc din suflet!
allynoi consumam foarte des garnitura sote...morcov mai ales, cartofi, brocoli, mazare, porumb...Dupa ce le fierb le ''trag'' intr-un pic de unt cu multe condimente... Ei, de asta intrebam daca pot gati o cantitate mai mare, adia ptr 4 persoane de ex. Se poate madutza?
mandreacPup si eu frumoasa mamica...si multumesc tare mult. Tu la steamer prepari numai ptr Rares sau si ptr voi?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







pentru maxim 4 persoane, ca nu poti umple tavitele alea cu varf. Daca sunt prea umplute nu circula destul aburul si nu se mai fac uniform...nu stiu ce sa zic...Eu fac pentru mine, sot si Cristi si mai ramane putina mancare, dar nu umplu vasele.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Atunci eu chiar n-am ce face cu scula asta. Iar numai pentru bebe mi se pare ca n-are rost intr-o luna doua mananca din mancarea comuna.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac s-a racit?
baga placinta un pic la cuptor... eu am bagat-o si dupa ce i-am pus siropul ca era nefacuta jos...si am mancat o gramada... sfatul meu e sa-i pui lamaie in sirop ca iese prea dulce altfel


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

ascultatia la plamani ma refer la faptul ca la ascultat cu stetoscopu la plamani si se aude harcaiala. la asta va referiti cand ma intrebati ce e aia?

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

MAMICILE DE BB 2 SAU 3:
AM GASIT PAPUCEI CICA, CA SUNT DE PANZA CAPTUSITA DE BB CU TALONET SI PE GLEZNA, AU FERMOAR SI SUNT PE GLEZNA, EU ZIC CA SE MERITA SA-I IAU SA STEA IN CASA CA PT ASTA IMI TB....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catankeste o dulceata Ioana are niste falcuteeee umflatici ii place cu animalutele, nu? abia astept s-o duc si eu pe Anastasia la socrii sa vada calul, gainile, procusorii, puii aia mici mai ales... dar sa fie mai mare sa si priceapa. tu ai animale multe si de toate?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




da roxy, ...aproape zilnic le vizitam. ...dar de la distanta. Gistele sunt preferatelei ei, catelul apoi o caprita...dar nu cea de 17 mil una mai ieftina care o aveam deja
Sunt pasiunea sotului, ....dar nici eu, nici el nu avem timp sa le ingrijim, sunt in grija socrilor. Noi ii sprijinim financiar si ei ne dau produse bio.
Imi povestea mama azi ca venise unii de la Buc sa cumpere una alta, ...si mama tot lauda produsele ca sunt BIO, si respectivii (la misto)ce inseamna doamna BIO? la care mama le raspunde, VIATA !VIATA!
Eu ii apreciez foarte mult (ei nu au aceeasi parere, ptr ca spun ei ca nu ma implic)insa....parca prea multa munca..multa....
Este alegerea lor, ... Imi place sa am, asa....putin din fiecare, dar nu productie ... In fine... hai ca vb cam mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Multumim fetelor. Da are si tzatzele, imi plac maxim si rade cand sug si eu cum suge si el de la mine.

Catank e asa dulce Ioana, o frumoasa care a papat spanac. Cum i-ai facut spanacul? Doar l-ai fiert simplu asa sau i-ai mai pus ceva?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



Andreea, am fiert morcov, patrunjel, cartof si praz 25% si 75% spanac adauhat in apa de la legume la final sa se opareasca un pic. Apoi blenduite cu lm. Atit... i-am placut. Inca nu i-am facut simplu...cu cartof sau cu ou..nici atit. Zic sa o iau usor...
Bunnnn, fug sa robotesc ceva apoi la somn.
Va pup si noapte buna!
Pe maine!

p.s. strumphy pe unde umblii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dya aaa...pai tu stii cum ai scris? uite asa:
'cu bubitele tre sa il dau cu fucidinsi pt ca are ascultatie la plaman...' si noi am inteles ca il dai cu chestia aia pentru ca are ascultatie la plaman sunt sigura ca si mandreeac a inteles la fel, de aia a intrebat
n-ai pus punct si noi am ciitt asa in graba......

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Help me,

am facut si eu placinta greceasca a lui Miki si i-am lasat pe ai mei la faza cu siropul ca eu a trebuit sa merg la priveghi. Banuiesc ca nu l-au pus cand au scos-o din cuptor pentru ca m-au tot sunat si eu aveam telefonul pe mut. Acum sta zeama aia peste placinta . Ce fac?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


se toarna cand e calduta..si se absoarbe in timp, nu imediat..poate se absoarbe totusi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

PAI MAI CATANK DACA NICI TU NU MUNCESTI, CA TE AUDE OMUL BA AI OAMENI LA MUNCA...( EU STIU CE INSEAMNA SA STAI SA LE FACI DE MANCARE, SA LE PUI MASA , SA O STRANGI ETC... SA VEZI CUM FAC TREABA, SA FACI COT LA COT CU EI..), BA FACI NU STIU CE IN GRADINA , BA CONSERVE...BA LUCREZI LA DOCTORAT....SI COPILUL... IN LOC SA TE AJUTE.... EI CA NU FACI DESTUL, PB CA-SI DOREAU UNA DE LA TARA SA STEA IN BATATURA SI ATAT....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

dya aaa...pai tu stii cum ai scris? uite asa:
'cu bubitele tre sa il dau cu fucidinsi pt ca are ascultatie la plaman...' si noi am inteles ca il dai cu chestia aia pentru ca are ascultatie la plaman sunt sigura ca si mandreeac a inteles la fel, de aia a intrebat
n-ai pus punct si noi am ciitt asa in graba......

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Da, la fel am inteles. Unde ai pus poze ca eu nu am vazut?????????

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput