Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-miki-stai linistita,ca nu ma supar.nu eu am pledat pe timpul sarcinii s-o lasam mai moale cu gramele acumulate,si ca fizicul nu e totul?ei,ce de rosii mi-am primit atunci..dar nu sunt de acord sa-i dai tu cu mana ta paine cu unt, cu gem,pufuleti,paine goala,miez, fara numar.mai ales la varste mici,cand tu treb sa-l ghidezi,si-l poti ghida mai usor,mai ales dc nu ai in casa, nu mananci in fata lui, sau nu-i intinzi cu mana proprie
-iar despre plimbari-da, sunt 100/1000 de acord.apoi sper sa invete de la tasu mersul pe bicicleta,ca eu habar n-am,inot,sa mergem la padure,la pescuit,sa jucam badmington,tenis,volei.."ratele si vanatorii" in fata curtii,stiti ce-i aia,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed Anastasia asa rade cand ma vede ca fac abdomene, rade in hohote, nu stiu ce i se pare ei asa comic....

scrish bine ai revenit. super ca ati terminat tot. macar ati scapat de-o treaba. Luca ce face? a fost cumintel fara voi?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




o fi zicand ce-o avea si mami asta ? nu stie si ea ca sunculitele sunt cele mai frumoase

mami de 2 prichindei


da, mai stii ....

hai pune poze cu bulanasele Andrei ca ai zis ca ai facut poze

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed Anastasia asa rade cand ma vede ca fac abdomene, rade in hohote, nu stiu ce i se pare ei asa comic....

scrish bine ai revenit. super ca ati terminat tot. macar ati scapat de-o treaba. Luca ce face? a fost cumintel fara voi?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




o fi zicand ce-o avea si mami asta ? nu stie si ea ca sunculitele sunt cele mai frumoase

mami de 2 prichindei

da corect, sau.... de sunculitele mele e mandra, ea de ce nu vrea sa faca???/

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, si asa....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

Buna ziua . BB Stefan are temperatura de aseara 39.3. Toata noaptea am stat treaza si am fost si la urgenta cu el. A luat viroza de la sora lui.. Imi pare rau ca vi numai cu vesti proaste pe aici. Oare de la temperatura poate sa faca diaree? Pt ca eimineata mi-a facut un kk moale el care iesea numai cu microclisma. Nici nu stiu ce sa ii fac. Are alimentatie numai pentru constiptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki am dat o tura prin album si am vazut ca ai pus poze cu Andra la bulanu' gol tare dulce este si ea si bulanoasa si spatoasa si Vlad are o mutrita de cumintel, doar poza cu zgarieturile il da de gol. doi puitui frumosi


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-apoi, dc tu ai mereu in casa pufuleti si-i vede, sau mananci in fata lui, normal ca vrea si-l apuca pofta.asta nu inseamna ca ai mei nu vor manca niciodata pufuleti, dar nu treb sa fie un aliment constant.dc se vor gati tavi de cocaturi,de saramale, de placinte aburinde,si se pun pe platou- la discretie...doar n-or sa se arunce nu?cum spuneam, bunica facea ligheane de cocaturi-fundite= minciunele, clatite fara numar,cornulete..si stateau in marchiza,cu acces nelimitat.era o tipa inalta, plinuta, mare gospodina, cu mese de ziua ei de cate 20 persoane si tone de mancare apetisanta.era si gurmanda, naera flebetea mea,clarsi-mi facea toate poftele rostite si nerostite,si ma alinta-"trandafirasul meu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss daaa....jocurile copilariei noastre. jocuri pe care copii din ziua de azi nu le mai joaca, cred ca iti rad in nas daca le zici asa. n-ai vazut ce jocuri urate au acum? sau dicutii prea mature, calculatoare....papusi nu prea....nu stiu, eu asa am observat de multe ori, mereu cand trec pe langa grupuri de copii sunt atenta sa vad ce fac, cum vorbesc...si nu prea imi place ce aud. vorbesc si multe prostii, noi nu vorbeam asa, nici nu auzeam atatea pe nicaieri. noi cand eram mici eram cu adevarat copii cu jucarii si jocuri.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am si eu o doleanta- am mai zis- dc puneti poze noi, please, schim,bati si coperta albumului ca eu dc ma uit pe picasa sa merg tintit, asa dc nu citesc printre randuri, pierd atasarea unor noi poze, uneori le si scoateti dupa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

hai ca daca tot m-am bagat in discutii sa continui..

viss, la noi painea cu untul si gem/dulceata langa o cana cu ceai sunt baza dimineata..sau lapte cu un pumn de cereale..sau branzica cu rosii..cascaval..
eu n-am sa le cumpar ever mezeluri sau crenwusti sau mai stiu eu ce pt micul dejun..eu am crescut cu paine cu unt si cu gem si mi se pare mult mai sanatos..
am crezut ca mor cand am vazut la gradi la micul dejun farfurioarele cu salam sau mezel..sau napolitane joe la desert..yasmi iarta-ma dar mie mi se par f f nesanatoase

deci ca sa concluzionez, daca in casa se mananca sanatos si cu masura..nu-s probleme..echilibrul in toate e cheia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aZaZ

Buna ziua . BB Stefan are temperatura de aseara 39.3. Toata noaptea am stat treaza si am fost si la urgenta cu el. A luat viroza de la sora lui.. Imi pare rau ca vi numai cu vesti proaste pe aici. Oare de la temperatura poate sa faca diaree? Pt ca eimineata mi-a facut un kk moale el care iesea numai cu microclisma. Nici nu stiu ce sa ii fac. Are alimentatie numai pentru constiptie.

de MARIA 13.01.2006; ANDREI 25.08.2009 si STEFAN 15.03.2011





da eu stiu ca de la febra mare paote face si moale..n-ai un pediatru sa suni sa intrebi ?
of cate ati mai tras si voi, parca nu se mai termina virozele astea

Mergi la inceput