Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

azaz offf....daca caca este mai moale nu inseamna ca este diaree. eu stiu ca la diaree este apos, nu?
asteapta sa iti mai zica fetele care stiu mai bine.
multa sanatate

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki am dat o tura prin album si am vazut ca ai pus poze cu Andra la bulanu' gol tare dulce este si ea si bulanoasa si spatoasa si Vlad are o mutrita de cumintel, doar poza cu zgarieturile il da de gol. doi puitui frumosi


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




ha ha..ne-ai nimerit pe toate partile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy- dar dc tu ii inveti cand sunt mici ce sa joace, dc au pe strada la bloc grup de copii de aceeasi varsta, sau anturaj in familie- prieteni cu copii de varste apropiate cu care sa iesiti in week-end, concedii impreuna, se mai poate pastra din frumusetea copilariei noastre, macar asa, un pic..la mine pe strada- pardon-pe strada lu soacramea inca se intalnesc copii si se joaca ratele si vanatorii, si sunt si 3 fetite mici care isi intindeau un pres afara , in fata curtii, si se jucau cu papusele-bine, eu /noi acum vorbim vorbe. om vedea atunci..am vazut ca acum sunt tot felul de jucarii ciudate-bagmudan..habar n-am cum se scrieroboti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

off am stat la palavre si mi s-a arz varza in cuptor si gasculita prin ea o sa rada soacra de mine, nu-s de nici o isprava
fug ca trebuie sa ma si vopsesc, sa vedem ec iese ca ma fac singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele
nu va mai ajunfg din urma cu cititul
offfffffff

somleac am primit banii luna trecuta
dupa 6 luni de asteptari
poate ii primesti luna asta

miki si antonia mea la fel doarme noaptea
si la fel tipa
eu de aia cand s-a nascut petra
si am dormit neintoarsa nu-mi venea sa cred
si de aia le-am culcat si la pranz si seara impreuna
sa se obisnuiasca una cu alta
ca antonia tare greu dormea
acu adoarme si cu sora-sa plangand sau chiuind langa ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy- da, si eu asta mananc, de cand ma nascut dim- ceai/lapte sau 3 in 1, cel mai des, cu o felie unt cu branza,una cu gem/miere albine, la pranz -1 felie cu salam/sunculita, si dupa 22 fel principal.imi pare rau ca s-au dus castravetii si rosiile, ca mancam multa salata, sau taiete doar pe din 2, cand eram in criza de timpintre mese biscuiti-2-3,coaja de la fructele lor..echilibrul e cel mai nimerit cuvant,sau moderatia.in orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, cristi inca face noaptea pe el...chiar muuult. bea seara si lapte si apoi muult apa si inainte de culcare si se mai trezeste si noaptea sa bea apa. Niciodata nu l-am gasit cu pampersul macar plin pe jumatate..e mereu plin, plin. In schimb la pranz am renuntat la el dupa 1 sapt in care l-am gasit mereu uscat. pb este ca inainte de somn merg la baie in grup si sigur edicatoare nu are ochi pt fiecare in parte sa vada daca a facut. Cristi se mai opreste sa se joace cu un sul de hartie, sa se spele pe manute si de 2-3 ori..si poate si uita de ce a mers acolo

apropos de meniu pt dimineata, cristi primeste dimineata la gradi sandvis cu unt si cascaval/mezel si ceai. la pranz ciorba, mancarica si desert(de obicei un fruct), carne e ori in ciorba ori in mancarica, iar la gustarea de seara variaza fructe/biscuiti/barni. fructele care se dau sunt banane, mere si pere.
miki, Vlad nu a primit mezel dimineata la gradi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, pachetul cu somn s-a ratacit pe drum... n-a vrut sa doarma....., o scot afara acum ...poate-poate.... o iau si pe Maria de la scoala....
viss , asa e moderatia e cheia .....mihaela bilic, nutritionista zicea ca se poate orice, dar putin....
miki, si eu dupa ce am citit eticheta la crenvusti(cand eram la dieta)refuz sa le dau la copii...si cu pufuletii aia cu arome am o mare problema...numai e-uri si grasimi..
va pup.
revin mai dupa amiaza!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss da, daca sunt si alti copii. dar cum nu prea mai sunt, sau sunt prea putini....

miki asa-i cu meniurile. eu nu-i inteleg de ce le dau asa la copii. ca este mai simplu asa , probabil. pai cremvurstii si parizerul si toate pastramele alea cica sunt cele mai naspa chetsii. eu si sa vreau nu mai pot sa le mananc de scarba. pana si muschiul file cica este tratat si ala cu nu stiu ce. deci ce sa mai cumparam, na zi.
cel mai bine pregatesti in casa pe cat posibil...snitele, gratar, pateu...dar cine sa stea toata ziua sa le faca.[ de dulciuri, daaa si alea la fel...

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

roxy luca a fost super cuminte, a ras tot timpul cu bunicii, delir total. acum de cand l am luat acasa vad ca de vreo 3 zile si a descoperit o noua coarda vocala si tipa frate de imi muta capul din loc si vad ca uneori mai are si un plans d asta nervos asa a la frustrare, habar n am de ce, poate de la dinti, ca noi inca nu avem nici unul

mada succes sa treci cu bine peste CM, fara dureri si pase proaste!

delia

am vazut ca acum se discuta despre complexe fizice...eu daca as fi avut o fata o dadeam la dansuri!! ati vazut ce corp frumos au toate dansatoarele? le dezvolta asa frumos, pe lung, nu au celulita nu nimic...pe luca intentionez sa l pun pe schiuri si snowboard iarna iar vara sa vedem ce o sa i placa, innot oricum o sa faca pentru ca avem piscina dar as vrea si baschet ceva...dar mai e pana acolo



Mergi la inceput