Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (70)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Scrish , ma gandeam eu ca pe la munte, ff bine ca au venit prietenii la ajutor, vor veni si la distractie....si eu sunt 50% leguma.....
roxy si a mea radea la mine si trimitea pupici cu guritza...
mada, ti-am pus deoparte cate 5 din fiecare fel(le-am facut in plus), daca-ti plac mai creste,.

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

viss, multumesc de pont. Imi tb si mie un covor pt camera Catalinei ca am pus patutul la perete, nu mai e in mijlocul camerei si vreau sa o mai las pe jos si acolo cat strang eu una-alta dimineata.

yasmi, da Cristi sta la program normal, manaca f bine singur (desi acasa e mai rafatat) se descurca f bine si doar o singura data a venit cu bluza patatae de supa de rosii . Doarme cate 2-3 ore la pranz. in schimb pb noastra e pipi...a reinceput sa faca pe el la somn...acum i-am dus pampers, dar nu i-l pun mereu educatoarele. Ele vor sa-l invete fara, ca e singurul care mai scapa din grupa. este si printre cei mai mici din grupa, mai e doar un singur baiatel cu 3 luni mai mic decat el, restul au peste 3 ani. Educatoarea crede ca asta e forma lui de protesc cu privire la gradi...ca de plans, nu a plans nici 1 minut.

am facut niste poze Catalinei, ma duc sa la incarc in album si apoi sa le redimensionez. va rog sa nu radeti de urechiusele catalinei ca sunt clapauge...Roxy, la Anastasia stateau in afara de la caciulita..la noi asa stau mereu M-am interesat si intre 5 si 8 ani se pot corecta prin operatie. am mari emotii cum se va intregra in comunitate si cum va fi daca vor rade copii de ea . Sper sa-i creasca parul si sa le mai acopere putin. Sunt asa mici si finute, dar sunt in afara
hai ca ma apuca alte-alea ..merg sa pun pozele ..

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


doamne madutza, multumeste-i lui dumnezeu ca e sanatoasa si lasa nimicurile astea..o sa vezi ca se corecteaza cu varsta

cat despre cristi, eu am citit si stiu si de la prietene care au trecut prin asta ca e normal, adica e unul din simptomele care apar o data cu datul la gradinita..si trece in tim[p..dar doar la gradi face sau si acasa noaptea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

o intrebare : de la ikea poti cumpara si online??? noi nu avem ikea


mamica implinita cu 2 comori !!



nu..ce te-ar interesa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-madutza-te inteleg,am vrea ca copii nostri sa fie perfecti-eu am s-o restrictionez pe Sonia cand creste de la mancare-dulciuri,paine dc sare caluleu am fost complexata in gimnaziu,liceu ca eram mai grasuta.mai ales coapse si burta.dar am inteles ca atunci cand eram mica,am mancat dulciuri..bunica facea numai ptr mine pana s-a nascut varamea dupa 4 ani.si facea ligheane intregi cand faceacu untura le cocea, erau gustoase de te lingeai pe degetele, dar nu prea sanatoase,de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed Anastasia asa rade cand ma vede ca fac abdomene, rade in hohote, nu stiu ce i se pare ei asa comic....

scrish bine ai revenit. super ca ati terminat tot. macar ati scapat de-o treaba. Luca ce face? a fost cumintel fara voi?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




o fi zicand ce-o avea si mami asta ? nu stie si ea ca sunculitele sunt cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-madutza-te inteleg,am vrea ca copii nostri sa fie perfecti-eu am s-o restrictionez pe Sonia cand creste de la mancare-dulciuri,paine dc sare caluleu am fost complexata in gimnaziu,liceu ca eram mai grasuta.mai ales coapse si burta.dar am inteles ca atunci cand eram mica,am mancat dulciuri..bunica facea numai ptr mine pana s-a nascut varamea dupa 4 ani.si facea ligheane intregi cand faceacu untura le cocea, erau gustoase de te lingeai pe degetele, dar nu prea sanatoase,de

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


si eu am fost dolofana in adolescentza si am ramas stresata de greutate acum....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed Anastasia asa rade cand ma vede ca fac abdomene, rade in hohote, nu stiu ce i se pare ei asa comic....

scrish bine ai revenit. super ca ati terminat tot. macar ati scapat de-o treaba. Luca ce face? a fost cumintel fara voi?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




o fi zicand ce-o avea si mami asta ? nu stie si ea ca sunculitele sunt cele mai frumoase

mami de 2 prichindei

da corect, sau.... de sunculitele mele e mandra, ea de ce nu vrea sa faca???/

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-madutza-te inteleg,am vrea ca copii nostri sa fie perfecti-eu am s-o restrictionez pe Sonia cand creste de la mancare-dulciuri,paine dc sare caluleu am fost complexata in gimnaziu,liceu ca eram mai grasuta.mai ales coapse si burta.dar am inteles ca atunci cand eram mica,am mancat dulciuri..bunica facea numai ptr mine pana s-a nascut varamea dupa 4 ani.si facea ligheane intregi cand faceacu untura le cocea, erau gustoase de te lingeai pe degetele, dar nu prea sanatoase,de

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



aveti grija cu lucrurile interzise ca alea devin mai atragatoare..aveti grija ce le insuflati indirect sa nu se nasca in mintea lor vreun complex din cauza noastra si a ideilor noastre..sunt persoane plinute care se simt bine in pielea lor, nu fac din asta un complex..
eu zic ca cel mai indicat e un menu echilibrat, cu de toate..si un stil de viata sanatos..plimbari , sport, program fix de mese (fara sucuri in casa), weekenduri la munte ( chiar daca n-ai bani cred ca e un efort mult prea mic sa te urci in tren si sa petreci o noapte la cort in aer liber )..si copilul nu v-a avea probleme..
o data ce impui sau restrictionezi ei devin mai atrasi de lucrul respectiv si va veni varsta la care nu-i mai poti controla..deci parerea mea e ca ei trebuie sa creasca sanatos si echilibrat sa poata sa discearna singuri ce e bine si ce e rau..ce le trebuie si ce nu le trebuie..ce e sanatos si ce nu e sanatos..

ma scuzati ca m-a apucat acum ma opresc..

viss, n-a fost pt tine mesajul..mi ziceam si eu in general parerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mada, e frumusica foc catalina..si sti ce mi se pare acum ? ca seamna din ce in ce mai bine cu cristi..

Mergi la inceput