Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Iuliana, mie cei din jur, care au copii mai mici, tot imi spun ca am scapat, ca V merge, ca de-acum e mai simplu. Eu le-am spus ca o sa vada ei cat de simplu e, de fapt se vede si pe fata lui V..

Mai aveti reteta postata de Nicole, cu grisul si gutui si mere?
Edit: am gasit-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

3 linguri de gris, 250 de gr de iaurt, 2 oua ,2 mere rase, o feliuta de gutuie rasa(sau piersica jumatate), 3 linguri de miere sau glucoza pulbere(nu i-am dat zahar pana acum,daca voi ii dati, puneti 2 linguri de zahar), o lingurita mica de scortioara(antibiotic natural). se amesteca totul si se pune intr-un vas de jena tapetat cu unt la cuptor pt 40 de min, treapta 4-5, pana de vine aurie.
se rastoarna dupa cca 30 de min de la oprirea cuptorului.
se infasoara intr-un servet curat. pt 15-20 d emin.
ies cam 8 portii de bebe, 4 portii de adult.
e delicioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

3 linguri de gris, 250 de gr de iaurt, 2 oua ,2 mere rase, o feliuta de gutuie rasa(sau piersica jumatate), 3 linguri de miere sau glucoza pulbere(nu i-am dat zahar pana acum,daca voi ii dati, puneti 2 linguri de zahar), o lingurita mica de scortioara(antibiotic natural). se amesteca totul si se pune intr-un vas de jena tapetat cu unt la cuptor pt 40 de min, treapta 4-5, pana de vine aurie.
se rastoarna dupa cca 30 de min de la oprirea cuptorului.
se infasoara intr-un servet curat. pt 15-20 d emin.
ies cam 8 portii de bebe, 4 portii de adult.
e delicioasa


Saru'mana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna seara!!!

Bumble,Michelle pt mine e ok ora.Si locatia.Mergem in parc nu?Caci la suc/prajitura/etc,pe scurt in spatii inchise nu ma bag acum,prefer sa stau mai mult pe afara.
Sorina locuieste in Alexandria acum,deci nu are cum sa vina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Stefi poarta 18 la piciorus! Ghetutele i-am luat 19 sa incapa cu ciorapel si sosetute groase. Dar e si micuta, 76 cm, si are pe cine mosteni, eu port 35.
Histamina, tinem pumnii sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!

La multi ani cu intarzierie pentru Antonia!!Pupam fetita scumpa!
Sa ma iertati daca sar peste vreo sarbatorita :), la mine e mai greu cu intratul, am ratat lacitit ultimele 2 capitole, sa ma iertati.
Cristi poarta 23 :D.iar peste 18-19 am sarit repede, nu a purtat asa numere:).traim pe picior mare, ce sa mai.
Am fost si noi singuri la munte in weekend, am lasat piciulcu bunicii si noi ne-am luat pauza.nu zic ca nu mi-a fost dor tare de el, si cand vedeam copilasi pe strada ma tot gandeam cum ar fi fost sa fie si mititelul cu noi, dar parca am luat o gura de aer.

Va pupez, ca a venit sotul acasa.Strumful doarme de la 3

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Bumblebee - in jur de 11-11.30 e ok? Parcul e in Alexandu daca stii.
Senty, Bamboletta - sunt parcuri de joaca ingradite in zona?
Cine se mai anunta? btz, sorina?



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)


eu nu stiu nici unul pt ca al meu copil cand iesim in parc sta lipit de statuia din centrul parcului dar o intrebam pe Bambo poate stie ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Si pt mine e ok 11-11.30 la 11.50 trag o fuga la gradinita sa o iau pe Antonia si ne intoarcem iar.
Parcuri nu prea sunt ok pt ei in zona...ar fi unul in spate la posta dar e cam vechi...topoganul are gaura,nu are poarta...ar mai fi altele dar inspre rond 28...oricum vedem maine ce si cum...poate vor fi fascinati de porumbei si nu le mai trebuie parc
Punct de reper la statuie...pe mine acolo ma gasiti

Histamina-te asteptam cu vesti bune

Paula-am vazut si eu filmuletul...nu e posibil sa faca asa in joaca?
e din ce in ce frumos e Raul

Laurika-

David poarta 21-22 la piciorus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, chiar acum va citesc de pe tel, cu v in brate sau in ham. Nu pot face nimic!!! Sotul inca la munca. V nu doarme bine, se trezeste des plangand, asa ca is tot cu el, tot langa el.

Papuci-19. I-am luat ghete imblanite, tot 19, ca 20 ii era maaaare.

Mai revin



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Iuliana, mie cei din jur, care au copii mai mici, tot imi spun ca am scapat, ca V merge, ca de-acum e mai simplu. Eu le-am spus ca o sa vada ei cat de simplu e, de fapt se vede si pe fata lui V..

Mai aveti reteta postata de Nicole, cu grisul si gutui si mere?
Edit: am gasit-o.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+


He he...exact asta le-eam spus eu Cristinei si Rubiei ca ele se uitau la Tudor cat de bine merge si ce activ este...Atunci isi doreau asa ceva ...De aceea eram curioasa sa vad ce zic ele acum cand fugaresc copii

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput