Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

SZ: va mai cade parul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

SZ: va mai cade parul?

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

SZ: va mai cade parul?

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica




daaaaaa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

mada - mai cade, da' parca mai putin.

roxx - nu sarim cu tunu pe tine, mami; te tachinam, asa, cu drag, ca esti fata de comitet

anka - f fain postul tau cu "mai incolo"; imi aduce aminte de melodia lui John Lennon - "Life is what happens to us while we're busy making other plans..."

doloress - eu le-am zis sa ma sune, ca nu vreau sa o las sa planga (inca); daca tot mai stau pe acasa vreo 6 sapt, vreau in perioada asta sa o iau molo, sa nu o traumatizez din prima.
am eu o teorie cu gradinitele astea de subsol, de aici, da n-am tp acum sa dezvolt, ca tre sa pun mancarea la foc;
cum mai stai cu moodu'?

la multi ani bebei de 2!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Seara buna shi de la noi!!!!

Am citit pe la restaurante cand mai facema cate un popas( yep am ajuns acasa), shi cand vad: , sex im fiecare zi!!! Roxx esti tare, gataaaaaa cine te are pe tine la Craciunela stie ce cadou!!!!

F tare , bravos!!! noi ne rezumam doar la de 3-4 ori pe sapt maxim, as vrea mai des da ce pana mea mai am shi eu nevoie de timp just for me!!!!

Simo bravos shi la tine shi curatenie shi , f. tare!!!!

Andutza eu zic sa ii dai cum ti-a zis doctorul , daca a scris sa ii dai stie el ceva, o fi auzit ceva acolo.Acuma sa nu dati cu rosii in mine insa sfaturile astea cu a da sau a nu da antibiotice , sau diverse nu is tocmai ok, pe principiul se trateaza pacientul shi nu boala, fiecare copil e unic shi numai vazut de medic i se poate prescrie un medicament, repet ca nu trebuie sa incurajam automedicatia, mai mult nu cred ca tratamentul unuia se aplica altuia, exemplu: daca copilul are shi secretii shi tuseste aerosolii nu is tocmai o.k pentru ca fluidifica shi mai mult secretiile, prectic le inmulteste shi in loc sa-i faci bine ii faci rau, asta ca sa nu zic ca nu ii tocmai o. k sa-i faci aerosoli cand vrei tu, adica la prima tuse , nu se stie ce-i acolo , mai bine vazut de un medic, daca medicul e bun sau prost , asta e alta discutie, pe principiul padure fara uscaturi nu exista, subliniez, PAREREA MEA!!!!
CITESC SHI REVIN, INCA NU M-AM DESTEPTAT CU ROXX!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

buna

Ma duc dimineata la farmacie;
sa vad ce mai gasesc pt Sarbatori
Irinuka,Loutzy,Madalina;va trimit maine coletul cu ce gasesc!

-scrieti mult..nu dovedesc sa tin pasul cu voi

Madalina;si mie imi cade parul..si inca tare

Vine mama acasa in weekend!!!!!!!!!! si vine si fratele meu.nu ne-am vazut de 11 luni!~abia astept!
Se duc inapoi amandoi..dar macar vom fi impreuna cateva zile



vin mai tarz sa va citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hey fetele!

TUNDE, vreau si io stoc de cadouri pt Craciun hai ca te-am innebunit cu coletele...

RSZ: da, parul imi cade la greu. A avut o perioada de pauza, da si-a revenit

MONIKA; nu i-am dat gulie. Cred ca nici eu nu am mancat pana acum...

DEDICUT, linte am luat de la plafar.

La discutiile despre muci, tuse si antibiotice nu ma bag, sorry, dar chiar nu ma pricep, decat sa vorbesc prostii mai bine tac. Sanatate multa bebeilor bolnaviori!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Lavinia - cu moodul tot asa prost, am detectat oarece sursa, am vreo doua saptamani de cand dorm aiurea de tot, ti-am zis, Kevin se trezeste continuu, ma impinge cu picioarele, sta mereu cu tzitzi in gura, adoarme foarte tarsiu (aseara a adormit la 12).
Sa stii ca si eu aveam oroare de gradinitele la subsol, dar incet incet am inceput sa le simpatizez in defavoarea celor mari. In mediul familial e mult mai bine, zic eu, pana pe la 3 ani asa. Aceeasi persoana care se ocupa de ei, care le poate totusi acorda atentie cat de cat imediata. Merg la gradi cea mare si mi se cam face parul maciuca. Desi sunt 2 aducatoare la o grupa de 15 copii, sunt multi care plang pe la colturi nebagati in seama, vorbesc de astia mici. Astia mari deja stiu sa verbalizeze, sa spuna ce ii doare. Dar cei mici... care urla cel mai tare e bagat in seama, restul... la revedere, se descurca cum pot. Mi se pune un nod in gat cand ii vad.
Totul - la mediul familial, e sa cauti mult pana gasesti acea persoana cu care rezonezi, tu si copilul. Ca sunt, sa stii. Dar sunt si multe care nu au ce cauta in preajma copiilor, care isi deschid gradinita numai pentru ca nu au altceva de facut mai potrivit.
Noi am schimbat doua gradi pana am gasit perla rara la care a trebuit totusi sa renuntam in favoarea gradinitei mari. La Holly il lasam intr-adevar cu inima deschisa, linistita. Si a fost singurul loc de unde il luam pe Patrick cu forta, ca nu voia deloc sa plece de-acolo.
La gradinitele mari totusi avantajele ar fi ca femeile alea sunt cat de cat pregatite sau macar supravegheate. La mediul familial, se inchide usa si gata, nu prea stii ce lasi in urma. Eu asa simteam la prima gradinita, ca imi lasam copilul in gura lupului. Nu stiu, era asa, un instinct de mama, pana la urma mi s-a confirmat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Andutzo;pupici si sanatate multa va doresc!
Cu antibioticul..e greu de dat un sfat..urmareste-o..si vezi dac trebuie sau nu antibiotic

Bebelu ;sa vii cu vesti bune de la analize!!!!!!!!

Fragrant;ai fost amuzanta ..coooollll !asa sa postezi mereu

Roxx;succes la pasaport si la pregatiri..e frumosa la Praga..nu am fost..am auzit numai..
Maine vad ce gasesc si va scriu listuca!
Darius/Diana/Florin
Eduard/Adriana/Catalina!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

buna seara mamici!

Medeea are probleme cu urechiusile, are catar ototubar.Se trage de urechi si plange.Mi-e o mila de ea de nu mai pot.

Lori-nu prea mananca cereale,ii mai pun in iaurt cate 3-4 lingurite.Am sa ii cumpar si de la milupa poate ii plac.
Maine fac o luna de cand am inceput munca si ma declar obosita,dar si multumita.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput