Nasterea la Arcadia- Iasi(25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Alinan este un ceai produs tot de Fiterman...

Si totusi, un copil de 2-3 zile chiar are nevoie de ceai, fie el si Alinan???

Eu cred ca bebeilor li se da si altceva pentru liniste, nu numai Alinan.........imi amintesc ce scria Stefana, ca in a treia zi copilul ei dormea bustean, de nu se mai trezea....La fel si la mine, a treia zi dormea intruna copilul, dupa ce anterior mi se spusese ca ff greu o linistesc si ca noaptea a fost agitata....

Si dintr-o data, era cel mai linistit bebelus ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Draga copiloi, eu sper sa fi fost o coincidenta, refuz sa cred ca le da ceva, beblina mea era mereu agitata noaptea, asa mi se spunea, deci daca le dadea ceva nu se mai agitau..si cred ca nu au preluat acest obicei rau de la Cuza, unde sigur le da la copii asa ceva,nu la toti, doar la cei urlatori, am confirmarea de la un cadru medical ce lucreaza la neonato.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo78

Sorry, neuronu` ocupat
Sper de data asta sa-mi revina mai repede memoria mea normala decat la Matei. Am ajuns la faza cu post-it cu mesaje pe usa de la iesire sa nu uit treburi importante, cum ar fi bagajul lui Matei cand mergem la inot

mami de Hisham Matei 28 iulie 2007 si30+ cu Youssef Gabriel


Inot??? Unde? Cat? de la ce varsta?

Mami fericita de strumfita si 22+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

Buna seara!!!
Claudia noastra se loveste singura cu pumnisorul in cap uneori cand sta la san.A mai patit cineva asa?De obicei o alaptez in pozitie culcat si ma joc cu cu manuta ei libera,dar daca nu o tin ocupata isi aplica niste 'pocaceli'. ii indepartez manuta si se enerveaza

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.194872657247130.49384.100001731918897&type=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy

Buna seara!!!
Claudia noastra se loveste singura cu pumnisorul in cap uneori cand sta la san.A mai patit cineva asa?De obicei o alaptez in pozitie culcat si ma joc cu cu manuta ei libera,dar daca nu o tin ocupata isi aplica niste 'pocaceli'. ii indepartez manuta si se enerveaza

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.194872657247130.49384.100001731918897&type=1


Las-o sa se joaca, nu-si da sa o doara, altfel s-ar opri Matei sa juca in parul meu pana il rupea, si acum la somn ma tine de par.

Inot la Recuperare, de la 4 ani, 20 de lei sedinta sau 160 de lei abonament de 10 sedinte pe care le faci cand vrei. Au si aquagym pt adulti... cred ca o sa prestez dupa...

mami de Hisham Matei 28 iulie 2007 si30+ cu Youssef Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata

Eu cu o intrebare

Fetelor Maia are pe frunte niste bubite care in jur au pielea rosie si dupa o perioada se fac ca niste cosuri cu alb in mijloc.
am sunat la doctor si a zis sa o dau cu apa termala si cu fucidin si daca nu trece ne vedem maine...
oare e ceva grav?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Neata

Eu cu o intrebare

Fetelor Maia are pe frunte niste bubite care in jur au pielea rosie si dupa o perioada se fac ca niste cosuri cu alb in mijloc.
am sunat la doctor si a zis sa o dau cu apa termala si cu fucidin si daca nu trece ne vedem maine...
oare e ceva grav?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011




Nu-i grav Lena, trec..uneori apar altele, aceste bubite apar de la caldura, transpiratie..foloseste apa termala/ser fiziologic.O s atreaca cam in 2-3 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mc Madline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Citeam presa de iasi:
http://www.7est.ro/stiri/exclusiv/15664-arcadia-anticamera-mortii-povestea-cumplita-a-unei-mame-careia-i-s-a-prapadit-bebelusul.html
Off doamne!

Claudia David Andrei 12 sept 2011

CLAUDIA o stiu pe mamica aceasta ,a fost pacienta doctoritei mele ,intradevar este asistenta medicala ,lucreaza in policlinica mare la oftalmologie daca nu ma insel.Doctorita mea tot timpul se plnagea ca acesta gravida nu o asculta si ca nu stie ce o sa mai faca cu ea ,stiu ca a fumat pe perioada sarcinii si dr i-a spus de nenumarate ori sa nu mai fumeze ,nu stiu daca are vreo importanta ,dar na ,si eu una nu sunt fumatoare si sunt f impotriva fumatului ,mai stiu o cunostinta de-a mea care tot asa a fumat si al 2-lea ei copil s-a nascut cu niste probleme la inima si a fost operata in germania si tot nu s-a rezolvat problema de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Neata

Eu cu o intrebare

Fetelor Maia are pe frunte niste bubite care in jur au pielea rosie si dupa o perioada se fac ca niste cosuri cu alb in mijloc.
am sunat la doctor si a zis sa o dau cu apa termala si cu fucidin si daca nu trece ne vedem maine...
oare e ceva grav?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


si bebe ANDREI a avut niste bubite pe frunte si nu l-am dat cu nik ,i-au trecut de la sine ,apoi i-au aparut si pe obrajori mai urate dar tot nu m-am ingrijorat dar apoi am fost la dr pediatru(siminiceanu)cu alta problema nu pt bubite dar ea le-a remarcat si a zis sa-l dau cu fucidin (mi-a zis ca e posibil sa fi facut de la manusele )l-am dat vreo 3 sau 4 zile ,i-au mai trecut ,dar nu am insistat f mult cu unguentul,dr mi-a zis sa-l dau de 2 ori pe zi dar eu l-am dat numai o data .

Mergi la inceput