Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (68)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

daa si nu apuc sa ma obisnuiesc bine aici ca o luam de la capat luna viitoare sper cu mutatul la casuta

mai sunt bebei care sa pape cantitativ (200 chiar si peste) papica si tot la interval de 3 ore ??????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

barbata-miu insista sa-i luam andrei premergator... intrebare... din ce stiam eu ii trebuie ghetutze cu staif si cu umflatura pe talpa..., nu? ea are doar pre-walkers...
apropo de vb de voi... ieri vb la stiri de o dr hematolog si eu numai auzeam... ma gandeam la viss si la comorile ei... si la ce povestea din spital

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, pt mers tb musai incaltaminte cu talonet, dar in casa este recomandat sa fie desculta cand merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

am trecut sa va salut si ma duc sa-i fac papa lui gogo
mi-am facut si temele,asa ca sa nu-mi puneti nota mica

ailed,cami - abia astept sa vina si bb 2.dar inca mai asteptam sa mai creasca gogo,mi-ar fi imposibil acum cu 2 ata din punct de vedere al banutilor cat si din punctul de vedere al descurcatului cu ei.

madutza - da, stiam.din repezeala am gresit.mi se iarta, da?

alexina, andrea - sa va fie de bine intalneala

persi,somleac - multumim de cafeluta

madutza - sanatate multa!

strumph - cum a mers baita sophiei?mai e suparata pe daddy?

yasmi - felicitari pentru casuta!

va pup pe toate, ne "auzim " mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, eu nu mai cantesc de mult manacarea, ii fac la ochi. cred ca doar la fructe cateodata manaca mai putin de 200, dar orele de masa le are fixe. In schimb nu reusesc niciodata sa-i dau mai mult de 350 ml/zi, 150 dimineata si 200 seara...

ieri am inceput din nou sa-i dau calciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada lapte bea 210 apa+formula dimi 150ml apa+formula la pranz si 210 ml apa+formula seara. deci vreo 600 ml lapte per total. plus cele 3 mese de mancare in jur de 200 gr.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata, multumim de cafea..
noi iar am avut parte de scandal azinoapte cu vlad..nu stiu cand mai scapam, in fiecare noapte are 2-3 reprize de urlete de nu te intelegi cu el..da urlete frate ,cu dat pumni si picioare si tot tacamul..aseara mi-am pierdut si rabdarea si am tipat la el..oare mai trec vreodata ? nu stiu ce are copilul asta cu somnul, cred ca pana la urma ajungla un psihiatru cu el ..numa somn nu e asta, alearga toata noaptea prin pat de zici ca e la curse..si urla cu okii inchisi, uneori parca nici nu-i constient..
gata mi-am varsat oful


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

poftiti de serviti este de toate felurile, expreso, la filtru, la ibric, cu cofeina si fara cofeina chiar si vreo doua capucino.

Uffff iar am avut scandal de dimineata cu Vic. 7 oameni ne face program un kktel de prunc. Si asa de rau imi pare ca iar a plecat plangand la gradinita cu tata-su urland dupa el. Dar pur si simplu te scoate din minti.

Aseara n-am mai intrat ca am copt castane si am stat la povesti cu Daria. Doamne ce bine a fost, am ras, am povestit de trecut , de viitor,de colegii ei, am fata asa de mare...

Astazi merg la cosmetica. In sfarsit.

O zi minunata sa aveti.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


somleac, dar vic plange doar din cauza gradinitei ? sau e el mai dificil din fire ? vad ca e berbecut ca al meu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Neata`!!!


cafeloaie si la mine va rog, dubla si amara , fara zahar, sa ma trezesc ca am dormit de m-am rupt in si m-am culcat devreme ca am bait-o pe donsoara si la 9 deja era in lumea viselor ca se vedea ca e obosita, la fel si eu eram de cand cu ora asta noua, m-a capiat , mi-am cam dat toata organizarea peste cap

am gasit piscoata pisata, cine stie de cand o fi stan ea uda, tot spatele si pe partea stanga era toata uda, body, piama si sacul de dormit, bine ca n-a trecut si prin sac sa ude patul sper sa nu raceasca pentru ca a stat asa uda... Nick i-a schimbat pampersul ca era treaza cand a intrat la ea sa o vada si eu cand am ajuns de la baie am dat sa o iau sa o pun la san ca aseara nu a mancat mai deloc, mai bine spus mai nimic toata ziua si eu a trebuit sa scot lapte din sani aseara sub dus ca ma dureau si azi dimi m-am trezit cu ei beton la loc, mai ales din stangul a curs lapte pe cearsaf in pat la mine ca am dormit pe el si cand dau sa o pup ea deschidea gurita ca randunica, zic ia sa o iau sa o pun repede la san sa scoata "tensiunea" repede si cand colo ea uda toata, nick n-a simtit ca e uda ca er ain sac si a schimbat-o de pampers si numa i-a scos piciorusele din pijama si era era uda pe spate si pe parte da si schimba copilu si pune-l repede la san ca face scandal , da ghici cat a supt, 2 min asa imi face de vreo 2 zile, sta 2-3 min la san si apoi se rostogoleste la jucarii sa se joace de satula nu are cum sa fie satula in 2 min, o iau si o intorc sa o pun la san si incepe a urla sa o las inapoi sa se joace ete na...cand ti-o fi foame ai sa mananci... si am lasat-o si m-am dus si mi-am facut un espresso si dat drumul la cadlura ca e frigut , 17.8 grade erau in baie cand m-am dus la pipi de dimi , brrr

la baie aseara a fost ok,multumim de intrebare Alexina, maduta si ioana nu prea s-a balacit ea cum obisnuia dar am pus-o pe seama oboselii ca nu dormise mai deloc ieri decat cateva jumatati de ora dar apoi cand am adus-o in pat sa te tii, m-a alergat tot patul, abia am pus-o in pijama, cred ca de aia a si iesit pipi prin pampoers ca nu i l-am pus eu bine aseara ca m-a alergat A baut biberonul de la tati si nu mai are nici o frica, eram sigura ca uita .. aseara cand a ajuns Nick de la munca noi eram pe pat si ea se juca si eu pe laptop si a inceput a chiui de bucurie si se dantzuia de numa din fundic, sus jos si intindea manutele sa o ia, i-am vazut figura fericita lui Nick, ca ma gandesc ca nu se astepta, lui cred ca tot ii era frica s anu fie suparata pe el piscoata, dar i-am spus eu ca pana a 2a zi o sa uite si asa a fost

ma duc sa ii dau sa suga restu de tzata la maimuta ca e in patut si si-a scos sosetele si suge la degetele si la degetu` de la mana isi suge degetu cand ii e foame, deci....

revin

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

NEATAAA
sunt treaza de la 7.15...fiimea inca e pe ora veche...ce ma fac?
acum doarme iar, eu am pu o masina la spalat si am strans rufele de la uscat,impaturit si pus la loc...mai am vreo 4 camasi ale sotului de calcat. in rest nu mai calc nimic ca nu trebuie si e doar pierdere de timp

am vrust sa pun dovleacul la copt si era stricat desi a stat in frigi deci azi mancam mar cu biscuiti sau cu cereale...sa vedem.

vad ca e vreme nasoala azi

yasmi- ce rpd v-ati mutat...acum mai despachetezi sau nu?daca tot va mutati intr-o luna.... ai dat comanda de mobila de buc???
cu papa....la noi sunt 5 mese...lapte idim 180 apa,dupa-masa 150apa si seara 210 apa si 2 mese diversificate in jur de 100-125g
mancaciosul tau. lasa-l sa pape cat ii trebuie

ailed- am vazut si eu la tv doc hematoloaga

rosy- si mie imi plac pauzele de calc insa de tv nu-mi plac sunt addicted

ma duc sa mai bag o cafeluta

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

neata!

deci raceala nu ma iarta, cu toate ca am luat de toate...asta e.tb sa lupt cu ea
Lui Cristi tot nu-i trece tusea...pana la urma tot la dr ajung...acum ii dau Humex si azinoapte s-a trezit cu durere de gat, a luat sticluta si a varsat-o in tot patul ...vroia sa bea dar nu cred ca a reusit sa ia vre-o gura. off e vraiste si salteaua...

Fetele cu copilasi mai mari, voi ce ati mai dat pt tuse expectoranta?

delia, si Catalina urla la imbracat, in special dupa baita pt ca ii e foame si cand o imbrac sa iesim afara..nu stiu de ce..ar vrea sa-si manance ghetutele

dya, da toti urla batista. Pe Cata zici ca o tai nu altceva..si are o forta ce n-am vazut, ma lupt efectiv cu ea o pot aspira, imi iminge mana si nu am eu forta sa o tin. Aceeasi forta o are si la masa cand tragem amandoua de castronelul cu mancare

roxy, plimbareata. Cum adik a fost bine? asa fara noi?

somleac, citeam in cartea pusa de Simo ca varsta de 3 ani e cea mai dificila. Lui Cristi ca sa faca ceva trebuie sa-i explic tot, daca doar ii spun sa faca ceva nu face sub absolut nici o forma. La fel au fost si celilati copilasi la varsta lui Vic?

yasmi, buna dimineata!

strumph, hai zi-ne cum a fost la baita

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


sunt siropuri expectorante, ambroxolul e bun si parca mucosolvan sirop e cu ambroxol ca nu stiu daca mai exista sub forma de picaturi..
in rest patlagina, muguri de brad, ceai de ceapa cu nuci, ridiche neagra cu miere in mijloc si se bea sucul care se face..parca si ACC e pt tuse expectornata..

off bine ca ai sorti de izbanda cu explicatiile, noua ne merge gura degeaba.. este atat de capos, mai nou si raspunde cu nonsalanta si calm si un ambet ascuns in coltul gurii..nu vreau..nu fac..nu zic..nu pun..asta dupa n explciatii si rugaminti de-ti vine sa dai cu el de pereti

apropo, andra nu plange al aspirat..dar nu vreti sa stiti cum l-am aspirat pe vlad azi dimineata sau cum reusesc sa-i pun picaturi..ce picioare trebuie sa suport si ce lupta se da ca el oricum ma doboara la forta

Mergi la inceput