Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (68)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!

deci raceala nu ma iarta, cu toate ca am luat de toate...asta e.tb sa lupt cu ea
Lui Cristi tot nu-i trece tusea...pana la urma tot la dr ajung...acum ii dau Humex si azinoapte s-a trezit cu durere de gat, a luat sticluta si a varsat-o in tot patul ...vroia sa bea dar nu cred ca a reusit sa ia vre-o gura. off e vraiste si salteaua...

Fetele cu copilasi mai mari, voi ce ati mai dat pt tuse expectoranta?

delia, si Catalina urla la imbracat, in special dupa baita pt ca ii e foame si cand o imbrac sa iesim afara..nu stiu de ce..ar vrea sa-si manance ghetutele

dya, da toti urla batista. Pe Cata zici ca o tai nu altceva..si are o forta ce n-am vazut, ma lupt efectiv cu ea o pot aspira, imi iminge mana si nu am eu forta sa o tin. Aceeasi forta o are si la masa cand tragem amandoua de castronelul cu mancare

roxy, plimbareata. Cum adik a fost bine? asa fara noi?

somleac, citeam in cartea pusa de Simo ca varsta de 3 ani e cea mai dificila. Lui Cristi ca sa faca ceva trebuie sa-i explic tot, daca doar ii spun sa faca ceva nu face sub absolut nici o forma. La fel au fost si celilati copilasi la varsta lui Vic?

yasmi, buna dimineata!

strumph, hai zi-ne cum a fost la baita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

inainte sa citesc si sa scriu ceva ......catank si persi va rog, daca intrati, spuneti-mi cat iaurt se pune la 1 litru de lapte, pentru iaurt?
persi eu am vazut ca tu pui in borcan de 800 deci banuiesc ca pui 800 ml lapte, nu? sau mai putin....
ziceti-mi exact la 1 litru lapte cat iaurt si cat timp se tine infasurat in prosop.


ailed am luat multe chestii am luat multe ornamente de bradut cu toate ca aveam o groaza dar nu le poti rezista cand vezi ce frumoase sunt toate ne-am intolit toti 3 cu hainute de iarna si bineinteles cumparaturi pentru burtazan, adica mancare si fructe

merg sa pun sa mancam si apoi vin si citesc stand la o cafeluta

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza nuuuuu, nu fara voi. a fost bine asa fara ochi in calculator sau in tv. asa bine este sa faci o pauza de astea cateodata. nu ai simtit niciodata asa?
sa stii ca tot timpul ma gandesc la voi, chiar vorbesc si cu sotul de voi, de bebei.... chiar ziceam ca sunteti adevarate prietene pentru mine

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada si andra gaseste ghetutele gustoase...
roxy , sa le purtati sanatosi...
yasmy, neatza, cum merge cu mutatul?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

barbata-miu insista sa-i luam andrei premergator... intrebare... din ce stiam eu ii trebuie ghetutze cu staif si cu umflatura pe talpa..., nu? ea are doar pre-walkers...
apropo de vb de voi... ieri vb la stiri de o dr hematolog si eu numai auzeam... ma gandeam la viss si la comorile ei... si la ce povestea din spital

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

o tipa de aici imi spunea ca-l lasa pe baiat in sosete in premergator... si are un an si 3 luni... ei bine , el merge dar se joaca in el...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Roxy,eu pun doua linguri mari de iaurt la un borcan de 800,apoi umplu borcanul cu laptr caldut si infasor in prosop de seara pana dimi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia suntem mutati. luni le-am dat si lor cheile.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia suntem mutati. luni le-am dat si lor cheile.


mamica implinita cu 2 comori !!


felicitari mami! ai avut ceva de munca!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza nuuuuu, nu fara voi. a fost bine asa fara ochi in calculator sau in tv. asa bine este sa faci o pauza de astea cateodata. nu ai simtit niciodata asa?
sa stii ca tot timpul ma gandesc la voi, chiar vorbesc si cu sotul de voi, de bebei.... chiar ziceam ca sunteti adevarate prietene pentru mine

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




si eu va consider perietene adevarate si ma bucur nespus atunci cand va intalnesc

Ia spune ce ai cumparat Anastasiei pt iarna? poate ma mai inspir si eu

Mergi la inceput