Strugurasi de sept-oct 2011 **01**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

a fost cineva la ginecolog pt controlul de 6 sapt ?
ce presupune acest control ?

_


bb T. 28.08.2011





nu am fost.. inca nu m-a lasat fiica-mea sa merg la cautat..
e control pe masa + eco

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


eu ma duc maine , fii-miu merge cu mine

noi am revenit la bazaieli si smiorcaile
orice minune tine doar 3 zile
azi de doua ori m am schimbat de haine , ca mi a vomat de m a facut fleasca
are zile cand vomita rau si des

_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna ziua si bine v-am regasit in casuta noua.

Eu obisnuita inca de odiseea de 40 sapt tot ma uit si vad ca nu posteaza nimeni acolo ca sa mi dau seama ca e noiembrie si am pasit intr-o alta odisee plina de zimbete mai timide care mai indraznete, gingurit de tot felul, plinsete inca de necunoastere, care inca de butica, colici pe plecate...a doua parte frumoasa a povestii....urmeaza inca multe multe parti care intrun cuvint se numeste VIATA.

Vreau sa va multumesc mult pentru cuvintele frumoase de incurjare, de luni tot o tin cu bocete si astazi cind am reusit sa citesc toate povestile de viata, pling si ma regasesc prinre gerutatile unora dintre voi....desi viata mea a fost mai putin darnica cu mine, totul a inceput cind m-am trezit si eu pe picioare mele, intelegeam deja lumea din jur, o vedeam pa mam cu cita dedicatie se ocupa de mine si de fratii mei mai mari, in schimb tatal -un om violent de fire, ma batea deoarece nu am ft dorita, avind acasa 2 baieti isi mai dorea unul.....chiar si perna pe fata mi a fost pusa ca sa nu ma mai vada....insa mama nu ma mai lasat o clipa singura de atunci a devenit dependenta mea de ea....insa nu a durat mult cu 3 ani mai tirziu eu avind 9 ani sa ni se spuna la spital ca mama nu mai are mult de trait....tatal ne fiind acasa, lucra pe curse lungi si strabatea tarile in lung si in larg cu amantele
viata mea sa oprit intro zi de iarna rececu ger de iti crapa pielea pe tine, cind mama a ales sa mearga la ingeri sus si sa ne vegheze......eu asta am crezut mult timp pina am realizat ca ingerii nu ii mai dau voie sa vina la mine sa ma vada....ce a urmat e demn de o poveste trista, tatal sa recasatorit fr repde cu o doamna fr intepata care ma batea si ma tragea de par, arunca cu toy felul de lucruri in mine.....ca eu ii incurcam...nu mai spun ca nu mincam cu eila masa ca nu eram binevenita...ea avind o fata si un baiat iar noi fiin 3 copii, fratii mei mai mari devenise ra studenti si nu avea cine sa ma apere....pina cind am hotarit sa imi iau viata....aveam 12 ani insa Dumnezeu nu a vrut sa merg la ingeri a ales sa merg in viata si sa duc crucea care mi-o oferise-ra soarta.....nu blestem si nu cirtesc in fata lui Dumnezeu pentru ca asa am devenit si mai puternica sa imi doresc sa ajung cineva in viata si sa ma intretin singura inca de la 17 ani.....cind am plecat de acasa am spus ca voi reveni doar la mormintul mamei mele si atit.....din facultate fiind studenta in anul 1 am inceput sa lucrez sa mi cistig existenta singura, asa am ajuns sa fiu eliberata de la ore, aveam medii ,mari am terminat fac cu 9.75 toat studentia am lucrat si mi-am cistigat existenta, pina cind intro zi am intilnit pe sotul meu care se considera si astazi ingerul meu pazitor...am trait o poveste de dragoste frumoasa, dupa numai 6 luni ma cerut incasatorie si peste 5 luni ne am si casatorit...de atunci imi doream un copil cerindu-i lui Dumnezeu cu disperare un sufletel micut care sa mi aline bucuria si tristetea, a urmat 3 sarcini pierdute la termeni mini...inseminare uterina...planul pu fertilizare...insa Dumnezeu a considerat ca a sosit timpul si pentru mine sa nu mai vars lacrimi de durere ci de fericire....nu imi pare rau nici o clipa de soarta mea...m-a facut , m-a trasnformat in ceea ce sunt eu astazi, o persoana ingaduitoare, inteleapta, prietena, sotie, iubita si mama pentru sotul meu si fetita mea.
Cred ca acum ma intelegeti de ce tremur dupa fetita mea si respir odata cu ea, vreau sai fiu o mamica buna si cea mai buna prietena de viata.
Va admir pe toate fetele din grup, sunteti curajoase si nu v-ati dat batute cind viata a fost mai putin darnica cu voi.
Meritati tot respectul din lume.

nu am sa dau nume ca sa nu scap pe cineva dar va multumesc in parte pu fiecare pu curajul care mi-l dati zi de zi, si ca adaugati cu fiecare zi cite un strop de inredere in mine.
pu toate mamicile din grup.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

fetelor, m-ati lasat masca cu povestile voastre...

eu nu am ce sa povestesc, suntem niste oameni obisnuiti, cu o poveste clasica care au fost binecuvantati cu un copilas , dorit din suflet, si care spera sa fie suficient de intelepti si responsabili sa creasca acest prunc frumos si sanatos.

ma bcur ca ati reusit sa treceti peste greutati, ca v-ati remontat ..e foarte important ca bebelusii nostri sa aiba parinti sanatosi la trup dar mai ales la suflet.

ma duc sa mananc ceva ca lesin de foame...

va pup

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

Bine vam gasit fetelor in casuta noua
nu vam uitat sunt alaturi de voi zi de zi chiar daca nu scriu
de multe ori nu am ce sa scriu ma regasesc in intrebarile si situatiile voastre si atunci zic hai sa mai astept da de raspunde careva si hop sar peste scris raman cu cititul bebelina mea e in norme cred saptamana viitoare avem control de 8 sapt si va povestesc mai multe atunci
ce trebuie sa fac sa ma alatur si eu grupului pe yahoo? vreau sa ma laud si eu cu minunatia mea trebuie sa ai email de yahoo? cu hotmail nu merge? am stat azinoapte pana la 2 noaptea si vam citit povestile impresionante Hellena te admir pentru deciziile tale si taria cu care le duci la implinire la fel si pe restul de fete cu dramele lor sincer viata voastra ar fi buna de scenariu de film va pup si revin cu o decofeinizata ååå sa nu uit
BRAVO IONELA
BINE AI VENIT STRUGURAS TUDOR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

am uitat sa o felicit pe ionela

FELICITARI SI BINE AI VENIT BEBE TUDOR, SA FIE SANATOS SI PAPACIOS IAR TIE MAMICO REFACERE RAPIDA

DIDIANA SI TIE MAMICO FELICITARI PE BEBE MIC DAR VOINIC, SA FITI SANATOSI SI VA BUCURATI DE EL

nici noi nu avem nici un program, dormim haptic, papam haotic, regurgitam mult incontinuare, plingem de ne aud vecii...curaj gaina ca te tai

voi cu ce inlocuiti dulcele, fructele uscate sunt ok? ca eu in lok de cioco pap fructe diferite uscate....ca fac sport.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May, ce dulce e Bea si ce cercei frumosi are. E o cumintica :)
Ce sac de dormit fain aveti

Hellena, tare dulce puiul tau. Se vede atat iubire in ochii tai

Jade, pentru ce era acel plasture, pentru buricut?

Mersic Camady, Sei. Cred ca o sa il fac si eu pe asta de stat daca e doar intepatura, eu aveam impresia k sunt si mai putine efecte adverse.

Marryan mami, prin cate ai trecut si tu
Legat de dulce, napolitane cu vanilie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MArryan... , stiam oarecum povestea ta, insa e cu atat mai urata cu cat un copil sufera.. insa Valerica sunt sigura ca o sa iti umple viata numai de zambete si lacrimi de fericire de acum incolo..

Eu mananc dulce.. nu ciocolata direct, dar napolitane, eugenii, biscuiti , mai si cate o cioco mica...

Inezluiza
.. da trebuie sa ai cont de yahoo, pe prima pagina scrie ce si cum trebuie sa faci, daca nu reusesti sa e descurci te ajut cu drag..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Eu mananc dulce.. nu ciocolata direct, dar napolitane, eugenii, biscuiti , mai si cate o cioco mica...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


Sei si eu pap cam cate o ciocolata pe zi, dar din astea cu ciocolata putina.
Marryan tu stii de care: Doremi, Lapte de pasare si Clepsidra de la Bucuria [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May3, am vazut cum ridica Beatrice capul, i-am vazut si gropitele .
Sunt asa dulci cum isi pun inapoi capul incet, nu cumva sa il streseze... asa face si Maia. Dar eu pe Maia nu o pot tine asa mult pe burtica... sta maxim un minut 2... k o pun dupa ce se trezeste si atunci vrea papa. Ca am inteles ca nu se poate dupa masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

May super video ! Eu nu am filmat nimic. Doar poze. Ar trebui sa ma pun pe treaba....
Jade, maine am controlul de 6 saptamani. Inca nu stiu ce presupune.

It's a boy !!!

Mergi la inceput