Strugurasi de sept-oct 2011 **01**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Matza.. astia sunt barbatii (majoritatea, mai sunt si exceptii insa rarrrr), insa orice invat are si dezvat , eu am noroc ca sotul imi spala vasele cand ii zic, ma ajuta cand il rog, sau daca vede ca nu are haine calcate ii solicit la copil, insa nu imi reproseaza, mancare nu fac.. i-am zis daca vrea ceva sa imi zica ca eu nu ma APUC DE MANCARE din senin.. si tot nemultumita sunt, ca nu sta suficient ca minunea, ca nu ma ajuta suficient.. dar na nu poti pretinde unui tata sa simta ca o mama..
Eu totusi cred ca e devreme pt dintisori, am mai auzit sa creasca la 3 luni.. dar na ce stiu eu? Poate are fetita un puseu de crestere...


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor cum putem da copii cu un ceas in urma? noi suntem taree bulversate de schimbare.. doarme pana la 5 si apoi la 7 (s-au dus vremurile cu trezit la 9), iar peste zi e tare succita, doarme dimineata 30 min, mai atipeste afara, si imi adoarme pe la 5, pana la 8-9, se trezeste papa si abia o mai tin treaza...
In schimb ii gangureste numai la tati, la mine mai mult se stramba, rade cu zgomot la jucarii, si mai nou tipa dupa mine, nu plange, ma striga cu ai ( gen hai mami nebuna ).. si ridicam capul bine de pe burta, cu intoarcere in stg /dr , cand avem chef evident,,,

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

de puseu sunt sigura in rest ce sa zic cat e cu mine e relativ linistita si mai ales zambareata:))) ce mai vb ea cu mine uitanduse la mine nu mai pot....daca olas in patut sau pe canapea si ies din camera dezastru tipaaa:))) si cand ajuns l ea ii trece
:))

eu dimineata la 7 trebuie sa i fac nesul ca altfel il ia durerea de stomac si nu l lasa toata ziua+pachetul pt serviciu iar la 4 cand vine acasica trebuie sa i fac de papa i-am mai spus de 1000 de ori ca prea s-a invatat cu toate la nas si el nu mai face nimic si mi da dreptate si zice da mai mau dar simt si eu bevoia sa m simt iubit i asa ma simt eu iubit, sa-mi faca sotia mancarica sa fie alaturi de mine cand mi-e rau...... si papica facuta de tine iese mai buna:)))(si ce mancare ii fac ca l-am tinut numai cu friptura de porc si cartofi prajiti ca asta a vrut...lucruri care si el stie sa le faca de altfel...

Cea mai fericita mamica de Kate Rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

aa am uitat:))) si a descoperit urechile si se trage de ele le strange in pumn:)))) comica tare

Cea mai fericita mamica de Kate Rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetelor, aveti povesti de viata una si una. Sa mai credem ca filmele sunt fantezie. Sunteti femei puternice si cu suflet mare. Sunt convinsa ca o sa va invatati copiii sa fie si ei oameni.
Noi nu avem o poveste zdruncinata. Ne-am cunoscut in studentie, ne-am placut de la inceput. La 3 sapt de la prima intalnire m-a cerut in casatorie, iar eu, cea mai pragmatica si calculata persoana, am spus DA. Am actionat din impuls si nici acum, dupa 7 ani si 2 copii nu-mi pare rau. Dupa 2 luni de la cerere ne-am logodit. Noi 2 si preotul, in camera noastra de camin. Eram in trening amandoi si aveam doar inelul pe care mi-l cumparase. Ii trebuia si lui verigheta si i-a imprumutat-o preotul. Lumanari n-aveam asa ca le-am aprins pe cele parfumate pe care le primisem cadou. A fost extrem de emotionant. Parintii nostri au fost socati, nimeni nu credea ca va dura o relatie inceputa dintr-un impuls. Si iata-ne acum in formatie de 4, la egalitate fete si baieti. Nici ca-mi puteam dori mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

sei, asa e, sunt un copil la suflet si asa imi doresc sa raman; din pacate nu am avut noroc, sau poate nu am stiut sa caut unde trebuie.
Intr-o relatie este mai important ca cei doi sa priveasca in aceeasi directie decat sa mearga pe acelasi drum. Caci directia conteaza cel mai mult. Poate par puerila, dar, asta sunt eu!
Am suferit mult si tot mai sper si mai cred in oameni. Ca sunt buni si frumosi, cum ii spuneam si lui Petru. Durerea mea a fost cu atat mai mare cu cat implicarea afectiva a fost mare, foarte mare pot spune.
Acum 11 ani scriam pe o bucata de hartie (ca sa vezi ce inseamna destinul!) ca simt ceva ce nu am cum sa definesc, ceva ce nu mai simtisem pana atunci fata de omul pe care simteam zi de zi ca il iubesc, indragostindu-ma de el, ca vreau sa ii ofer floarea virginitatii mele si imi doresc copii cu el. Poate a fost doar o copilarie, insa nimanui, niciodata de atunci nu am mai spus/ scris asa ceva.

De aceea doare asa tare....

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

matza, sotul tau ar merita sa-l lasi o zi cu aia mica sa se descurce


mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

am mai pus poze cu noi 2 pe cont, inca odata TREBUIE sa spun ca toate aveti niste papusele de copii .
may , e dementiala micuta ta, iar avatarul cu limbuta scoasa e mortal
de fiecare data cand il vad zambesc

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

http://www.trilulilu.ro/folkforever/a59101b9ea20e7

sper sa nu va intristez,nu asta e intentia mea, mie imi place mult Maria Gheorghiu.

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Bun gasit in casa noua!

V-am citit povestile si am consumat un pachet de servetele de la atata bocit

Hayat, multa putere iti doresc si ma rog sa fiti sanatosi toti 3 si sa va bucurati unii de altii si sa iti tii si nepotii in brate

Iar m-a luat bocitul si nu mai vad ce scriu Ma intorc cand imi revin sa va citesc pana la capat

mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput