Strugurasi de sept-oct 2011 **01**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

hayat, imi pare rau sa aud prin ce ai trecut. Multa sanatate puiului tau si putere de a trece cat mai repede peste toate episoadele neplacute.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hayat Doamne, prin ce a trebuit sa treci...

camady, sper sa ai 3 copii cum iti doresti

simmo, bine ai venit

jade

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

fetele,pai ce tampa sunt ioooo..am crezut ca iesim definitiv din Strugurasi, si intram in Primele 365 de zile, si ce am mai cautat apoi ca nu mais tiam unde sa intru:)))..si aucm am inteles,ca tot Strugurasii suntem, doar c anu la Odiseea celor 40 de sapt,ci la Primele 365 zile..uff ufff

M-ati terminat cu povestile voaste, cum ne-am deschis sufletul toate aici,fara sa ne cunaostem fizic, e chair minunat sa ne spunem cele mai rele lucruri despre viata noastra, si asta denota ca suntem deschsie si ca avem incredere una in cealalta...
Suntem toate niste femei extraordinar d eputernice si din povestile fiecareia in parte invatam cate ceva, sunteti minunate

Prietenele meme cele mai dragi

Hayat, sa va dea Dumnezeu sanatate si putere sa treceti si peste hopul asta, Razan este din ce in ce mai bine si o s afie perfect



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Camady, eu fiind venita mai tarziu nici nu stiam ca tu ai deschis odiseea. foarte frumos.
Te admir ca esti o mamica foarte curajoasa si sa fii sanatoasa si sa ai cati copii vrei tu

Hayat, prin multe ai trecut mamico, tot ce nu ne omoara ne face mai puternici. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor imi sunteti tare dragi

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

camady , ma bucur ca ti ai regasit fericirea
tin minte cand ai deschis odiseea , si chiar daca n am scris imediat , eu te am citit de la prima ta postare
eu eram speriata rau de tot de bombe , cred ca am fost cea mai panicata din toata odiseea , pana si semnatura cu saptamanile imi era frica sa o pun
mai stii cand ne era frica sa mergem la wc din cauza sangerarilor ?

hayat , ce mamica incercata esti si tu

seidana , saptamana trecuta ai zis ca i ai scris un mesaj didianei
nu ti a raspuns nici acum ?
oare ce s o fi intamplat cu ea ?

may pupis si io


_


bb T. 28.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

salutare in noua casuta! sa ne fie sanatosi si fericiti copilasii!! va felicit pe fiecare in parte pentru reusita de a ajunge cu bine la sfarsitul sarcinii si sper ca viitorul tuturor sa fie plin de zambete si bucurie!

daca ati consimtit sa scrieti fiecare cate o concluzie a capitolului pe care l-am incheiat, insa doar pentru a deschide un altul la fel de frumos, va spun ca,din fericire, noi nu a trebuit sa asteptam mult pana la primul test pozitiv, insa cand a aparut ( in a treia zi de Craciun ) ne-a surprins si ne-a bucurat nespus de mult. in tot acest timp care a trecut de atunci am invatat multe lucruri noi, mi-au fost demontate multe mituri despre sarcina si despre nastere, am experimentat agonia si extazul si ce e mai important a cunoscut o noi fata a iubirii - iubirea de mama: curata, eterna si incontestabila.
voi ati facut si faceti parte din povestea mea si imi sunteti simpatice si de ajutor mereu!




noi am intrat in casuta noua cu mofturele. eu zic ca e puseu de crestere, desi manifestarile nu sunt ca cele din "carti". mai exact ce facem:

- cel mai important: plangem cu disperare, cu lacrimi pe obraji si suspine dupa mami. nu as fi crezut ca la 2 luni un copil poate face atat de clar si de repede diferenta intre persoane si sa stie ca plec. dimineata sta cu tati la joaca, e mai bine-dispusa, dar ziua si seara doar cu mine. pot sa o l as singurica in patut dar sa nu ies din camera......

- ziua dormim alandala in reprize de 30 min, maaaxim o ora - implicit mancatul nu mai e dupa nici un fel de program - am renuntat sa ma mai uit la ceas....

- am descoperit ca mainile pot fi supte/linse/rontaite in gingii + facem balonase la gurita ( si de aici ma gandesc ca e un puseu de crestere - sunt cateva lucruri noi pe care le face .. o fi o noua etapa )

- cand ne apucam a plange cu greu ne potolim ... inainte o luam in brate si o potoleam destul de repede. acum dureaza si 5-10 min pana se linisteste

SPER sa fie doar o etapa trecatoare pt ca ma termina sa o vad plangand si suspinand atat de mult.

dintre lucrurile pozitive... ne-am obisnuit cu 20-22 de grade in casa (23 la baita) si pare sa ne priasca. in acest sens ne-a facut bica vestuca din lana merinos de stat prin casa si tare mai suntem mandru pui de moldovean.

va pupicesc, mai ales pe sei si pe marryan care au nevoie de incurajari pentru a trece peste framantarile interioare.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Hei, dragele mele, nu trebuie sa va ganditi ca am capitulat. Eu nu am spus povestea noastra sa va infior sau sa va sperie ...ci pentru a ajuta in vreun fel si pe alte mamicute, care, poate trec prin asta si sunt disperate...Nu e dracu' atat de negru..

Da, Razvan este un copil puternic si sanatos. Asta imi repet incontinuu...si ca toate aceste teste sunt doar niste chestii care sa ne confirme asta.

Camady, ma bucur ca ai avut puterea sa o iei de la capat..sa iti indeplinesti visul de a redeveni mamica a doua oara si de a-ti gasi dragostea in sotul tau. Nici nu vreau sa imi imaginez prin ce ai trecut cu tatal lui Razvan.... pentru darzenie si pentru ca ne-ai deschis usile unei casute in care ne-am spus toate of-urile si gandurile....

Simmo,multumesc pentru urari. DD sa ajute sa fie asa!Multa sanatate si voua si multe impliniri.

Seidana, asa cum iti spuneam si ieri....Nu sunt nici pe departe perfecta ....ca mamica...insa invat(cel putin ma straduiesc), din mers...Si cel mai mult , ma invata Razvan cum sa fiu mama. Iar in ce priveste aprecierile tale pentru mine...ei bine, ai reusit sa ma faci din nou, sa izbucnesc in lacrimi. Nu merit atatea laude...Sunt un simplu om....care ia lucrurile si problemele asa cum vin si incerc sa le rezolv atunci cand vin, fara a face planuri... Imi pare rau ca acum trebuie sa treceti prin acest proces si ca mama ta este rascolita de durere.Ma rog ca Bunul Dumnezeu sa va dea tuturor putere si multa rabdare sa treceti peste toate aceste incercari.



tuturor mamicilor!!!!!



Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Hayat te felicit pentru prezenta de spirit si pentru curaj . imi dau jos palaria (imaginara) in fata ta. imi e rusine sa ma plang de problemele mele. si Mara pare sa aiba intoleranta la proteina din lapte, insa la ea s-a manifestat cu ceva iritatii pe fata si episoade de apnee. zilele in care a avut pb cu respiiratia m-au zapacit, e greu sa explici ce simti cand iti vezi copilul sufocandu-se. prin ce ati trecut voi insa e ... mult pt puterea oricarui om de aceea ai aprecierea mea sincera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

simmo bine ai venit, pupicei catre bebe!

Mergi la inceput