Strugurasi de sept-oct 2011 **01**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ionela bine ai venit in noua casuta



Ce face bebe Tudor?Ce dolofan l-ai nascut.Spune-mi si mie secretul ca a mea la 2 luni nu are cat bebe Tudor la nastere


Camady, nu mai stiu cand ai intebat cu ce curatam batista bebelusului.Scum mi-am adus si eu aminte sa-ti raspund.Eu capetele le curat cu betisoare de urechis apa.Dara i grijaw sa nu-ti cada capetele de vata inauntru.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

fetele, ori aveti voi o viteza ametitoare, ori nu-mi mai ajunge mie timpul! cand pleaca mama nici atat n-o sa mai am

Deci, cu scuzele de rigoare(am citit in diagonala) urez si eu felicitari Ionelei, bun venit bebelui Tudor!! mare baiat ai facut mami, l-ai nascut mai mare decat fiica-mea la o luna

am citit povesti emotionante, eu ca si oanaiasi, declar ca suntem oameni simpli fara povesti impresionante, ne bucuram de fiecare zi, de fiecare clipa, incercam sa fim zen in formatia de 4, chit ca e greu...mamici de 2 copii, cum va impartiti intre cei 2¿¿ mi se rupe sufletul cand tot des tre´ sa-i spun lui Dani: asteapta putin ca mami are de schimbat scutec, alaptat sau adormit bebe...acum e buni la noi si-o plasez pe Noa bunicii, dar cand ea pleaca¿

pe scurt povestea noastra: ne-am cunoscut cam la 1 an de cand am ajuns eu in Spania, ne-am casatorit dupa 1o luni de prietenie, apoi am hotarat sa ateptam vreo 2 ani pt proiectul bebe, sa ne luam casa macar(mobilele nu contau, tot faceam glume ca la o adica pe bebe il putem culca intr-un sertar). cand am hotarat ca poate venii linistit bebe...n-a venit. Dupa 12 luni ne-am dus pe mana medicilor, care insa au venit cu rezultate f proaste(lui paco i s-a diagnostificat astenospermie) si ni s-a recomandat IA. I s-au prescris niste pastile pregatitoare, iar dupa 25 de zile eram insarcinata de primul nostru copil. De-atunci au trecut aproape 5 ani. Cu Noa insa a fost totul diferit. In 17 ianuarie am hotarat sa mai facem un copil...in 1o februarie aveam deja un test pozitiv in mana. sarcina, nasterea, bebelusul si colicii din dotare...totul a fost diferit. ma bucur nespus de hotararea luata de-a mai face un copil. E cel mai de nepret lucru care l-am putut face vreodata...toate trec, necazurile, bucuriile, casnicia, copiii raman...cand ma uit inapoi in timp vad ´progresul´ meu prin copiii mei. Ma simt implinita. Sa ne ajute Dzeu cu sanatate pe toate sa ne putem creste sanatosi si fericiti copiii

ieri am baut pt prima data putin suc de portocale recent stors(inca mai am probleme mari cu constipatia, hemoroizii&co) si vad ca fata n-a avut absolut nici o reactie!!

hayat este un topic pe forumul asta numit hipospadias...vei gasi multe informatii acolo

matza dintisorii deja¿¿

nu mai stiu cine a fost ´vinovata´, lali¿¿ insa mi-a placut mult predarea stafetei la brumarei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Simmo .. scuze, ma execut acum

Bunny.. ba e frumoasa povestea voastra.. ce as fi vrut o viata liniara , lenta si frumoasa..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Fetelor multumesc mult la toate pentru raspuns,nici nu stiti cat m-ati ajutat. eu ma speriasem tare ca e stafilococul auriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar
[noi suntem in continuare cu mici probleme. de 2 zile are diaree, fontanela depresiva.


cum stiu daca are diaree¿¿ ca noi de cand ne-am nascut tot likid facem. si inca ceva...e posibil sa fie mama constipata si bebe alaptat cu diaree¿

sa va faceti bine

sei ce ma bucur sa te citesc ca Ela gangureste si te cauta cu privirea si cate si mai cate

ionela am uitat sa-ti spun alaptez,cine mai intelege si alaptarea dupa o luna de tras din bibe, aseara a inceput sa traga la tzitzi, deocamdata doar de 2-3 ori pe zi o pun, in rest papa ce mulg eu, sunt cam derutata, ca nu stiu cat manaca,(si nu cred ca goleste un san, o pun la ambii) insa sunt f multumita cum se prinde si adoarme satisfacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel



Camady, nu mai stiu cand ai intebat cu ce curatam batista bebelusului.Scum mi-am adus si eu aminte sa-ti raspund.Eu capetele le curat cu betisoare de urechis apa.Dara i grijaw sa nu-ti cada capetele de vata inauntru.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





_


bb T. 28.08.2011

ce marca de batistuta ai tu ?
ca am incercat si eu cu betisoare si nu incap



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:


Jade.. voiam sa te felicit pt T .. ce mare e.. chiar vb cu Natalia si il laudam..
Batista am vibrocil, e cu aspiratie cu gura, sunt f multumita de ea, o dara ce Lali mi-a zis cum sa procedez

Bunny.. gangureste.. mmm .. rar.. si putin, ca tati e in delegatie si noi nu prezentam interes.. insa e ff cuminte, cum o iau de manute ridica putin capu , ca stie ca o ridic in fund, rade cu zgomot, mai tipa cu aii dupa mami.. dar in general e f linistita , cuminte , nu o aud daca e dormita mancata si schimbata..sta in balansoar sai in pat la carusel, doar pe masa de schimbat bicicleste pana se descalta, mai vb putin.. insa putin.. si sambata si luni la tati a facut monologggg
Asta inseamna ca e bine nu?
Bravo Noa pt tzitzilit.. fata desteapta are memi..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Buna seara burtici, azi am avut show cu fetita nu m-am inteles deloc cu ea numai in brate a vrut si acum 20 minute a adormit dupa un plans zdravan de numai cu sanul am linistit-o.

Bine de ce sa zic am avut si moment de bucurie si de ras si de gangurit dar in brate la mami patutul are ace:))) canapeaua ne mai place cat de cat(o lasam pe mami doar ca calce ba o maneca la o camasa ba un sfert de spate si incepeam scandalul(si au fost vreo 5 camasi marimea 45:)) si 4 tricouri marimea 3xl:)))))) in fine am reusit eu intr-un final sa le termin:)))

in sfarsit am facut rost de pozele de la botez:)))) le-a pus tati azi pe site;))) http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina vainvit la o vizionare o sa pun si la semnatura:)

am citit tot insa pe diagonala sunt chiauna rau de tot..

Bine ai revenit ionela mamica fericita imi pare bine ca totul a decurs asa cum ai vrut tu:)

frumoase povesti aveti emotionante iar unele dintre voi numai cu voie buna;)) frumos si mai rar asa cv:) pupici
mai revin mai tarziu daca mai pot si nu cumva adorm

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

verificare semnatura;))) pupici

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

azi a mancat numai la tzatzi n am bagat pompa deloc. se pare ca ii trece icterul si nu mai e asa lenesa

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput