Strugurasi de sept-oct 2011 **01**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

salut

suntem acasa, bine. Nasterea a fost aproape perfecta pt mine/noi. Puiul e sanatos. Papa la san la fiecare ora sau mai des... eu nu prea mai apuc sa fac nimic... stiti voi cum e...
Sper sa intru in ritm repede.
Multumesc pt ganduri



Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

hayat 37.4 e temp normala
peste 38 e febra, sub e stare sbfebrila
bebeii fac febra si de la supraincalzire.
daca nu se repeta stai calma


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

Ionela felicitari mamico bravo bebe Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna
ionela, bine ai ajuns acasa.... acomodare rapida si
lenaC, stai calma... inainte sa dai cu fucidin ... un sfat, daca ai sudocrem ... da mai intai cu el.. si vezi reactia... fucidin e medicament... nu sunt furunguri sigur.poate sa fie de la caldura, transpiratie ... la darius ca sa ies din maternitate am dat cu semnatura pt bubitele descrise de ine si cand am ajuns acasa nu mai avea nimic.
despre vaccin... la darius am optat pt cele platite... acum stam in dubii.. dar cred ca il facem pe celde la stat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut si de la noi

Marina multumesc, am fost si am luat apa termala de la Uriage, eu pana acum foloseam de la Avene. Sper sa treaca.
Tare dulci sunt piticeii tai. Asa ochiosi si frumosi de iti vine sa ii papi.

Hayat, multumesc de descrierea completa. Ai dreptate... cate tulpini sunt deajuns?
Razvanel e un dulce, va sta tare bine impreuna

Oana, ai o printesa tare frumoasa, si ce mimici dulci are

Inezluiza, Oana multumesc, m-am linistit si eu. O sa dau cu apa termala pana maine si mai vedem ce se intampla. Nu e de la alaptat ca le are pe frunte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mersic Alina
AM pus poza cu bubitele si pe grup, daca aveti timp sa imi spuneti daca sunt la fel ca la voi.Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Bine ai revenit Ionela acasa! Bravo bebe Tudor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Inez ..esti in grup...

Lena.. si noi am avut asa ceva pe obraji, cred ca e acnee..

Oana super tare mititica ta.. o musti toata ziua?

Marina.. cel mai mult imi place poza cu amandoi in brate.. ce frumoasi sunt asa unul langa altul, cu mami inconjurata de dragoste..

Ionela .. bine ai venit acasa!!!!!

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

buna tuturor! ce povesti impresionante aveti! noi nu avem nimic deosebit decat faptul ca suntem mult mai bogati si mai fericiti de cand l-am primit si pe Adiel...

lena, nu cred sa fie grav deloc; e deseori intalnita iritatia pielii la sugari; la madalina noi am folosit cu succes si un unguent - Dermocare, se numeste - poti sa gasesti si pe net ceva informatii despre produs daca vrei; nu e scump deloc si la noi a mers excelent (avea o iritatie pe fata care persista de multe zile - cand trecea intr-un loc, iesea in altul si tot asa))

sei, cand ai timp poti sa-l treci si pe Adiel in listuta de pe prima pagina? daca nu ai timp sa mai cauti datele (le-am scris intr-un mesaj pe la pag 3-4), le mai notez o data; mersi mult!

didiana, eu nu mai tin minte exact la cat a inceput sa ne zambeasca Adiel atunci cand vorbeam cu el, dar a fost in jur de 5-6 sapt.; acum avem 2 luni (de ieri! ) si nu rade cu zgomot inca, nu-i place pe burtica mai deloc si nici capul nu-l tine ridicat cand il pun pe burta; incordeaza gatul putin si ridica si capsorul 2 cm 2 sec; face asa de cateva ori si incepe sa scanceasca - nu-i place!
mai trage cate un chiot in somn sau cu ochii la jucariile de deasupra capului

hayat, ce ma bucur ca aveti si confirmarea de la eco abdom. ca totul e ok!



Invitatii evenimente, felicitari, decoratii craciun - manuale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

fetelor, uimitoare poveste de viata aveti. povestea mea e simpla,fara nabadai. formez de 7 ani cu sotul meu un cuplu, pana sa ne cunoastem am fost vecini de strada fara sa avem habar, dupa 3 ani de relatie ne-am mutat impreuna intr-o garsoniera, dupa inca vreun an intr-o seara de iarna ne-am hotarat sa ne casatorim civil - in 2 saptamani am pus planul in aplicare, dupa inca 2 ani am facut si cununia religioasa. dupa nunta am renuntat la contraceptie si la vreo 3 luni am ramas insarcinata. restul povestii o cunoasteti. :) Mara este lumina ochilor nostri si ratiunea pentru care zambim increzatori spre viitor.


noi suntem in continuare cu mici probleme. de 2 zile are diaree, fontanela depresiva. am fost azi la pediatra, am luat proba de kk si pipi, dar ea spune ca nu crede sa fie ceva infectios, mai degraba o intoleranta alimentara. trebuie sa renunt total la lactate (cel putin o perioada), la semipreparate, dulciuri/rontanele din comert - pe scurt orice mancare artificial "imbogatita". a spus SA MANANC FRUCTE: mere, pere, prune, struguri, orice e natural, sa nu imi fie frica de colici. merg pe mana ei..............


lena bafta cu bubitele. noi de astea nu am avut. am avut de alea de caldura. si acum mai face cate una doua cand o infofolesc prea mult.

Mergi la inceput