Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Miha, eu zic sa te linistesti tu prima oara si sa ai rabdare .Eu te inteleg foate bine Alexia a fost asa aproape 6 saptamani. Cum mananca Imi? La program sau ...?Eu am facut asa: Am alaptat-o la ora 12,iar pe la 14:45 m-am muls (urmatoarea masa urmand sa fie la ora 15) am stat cu pompa la san aproximativ 25-30 min si nu a iesit decat jumatate din cantitatea pe care trebuia sa o manance,a doua zi am repetat figura,doar ca m-am muls la masa de la 12, si ma avut acelasi rezultat. Doctorul m-a sfatuit sa introduc supliment cu LP,asa am si facut iar acum regret,poate daca stimulam mai mult lactatia alaptam si acum .Sfatul meu este sa nu renunti !!!! Si ai grija, stresul scade lactatia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Babylicious, da vrem si noi sa o vedem pe soprana Eliza!!!

Ireth, nu esti singura la urlat cand il imbraci. A mea cand o imbrac zici c o tai dom'le cu ceva! Complicat cu ei, oare ce o fi in capul lor cand ii imbarci?? Ca ii privezi de libertate?? Vor doar in putza goala!! Am ras tare la faza cu WC pe care ai extras o din arhiva!!

Fecian ne luam de mana!! Si eu sunt in depresie!!! Numa sa ma vezi dimineata si zici ca suni la spitalul de nebuni sa ma ia!! Si eu incerc sa gasesc solutii la cum sa fac fata stresului acumulat din cauza oboselii!!!

Babylicious, Ireth si aici sunt liste de asteptare la gradinite si child minder, dar chiar asa de rau e in Romania????? lantisoare+pandantive de aur, cristale nu-stiu-de-care, matase pura... echivalentul unui logan pentru transfer la liceu!!!! Doamne pazeste!!!! Nici cand traiam si eu in Romania (am stat acolo pana in februarie 2007) nu auzisem de asa ceva!!! Elena, prietena mea era profesoara la un liceu si de aia nu auzisem de asa ceva!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui omibaba

mihahegarty esti colega mea de suferinta vad ca.
Sincer nici eu nu mai stiu ce sa fac cu a mea matza plangacioasa (plange doar dupa baita cand trebuie sa doarma). De la ora 2 sa nu doarma un copil mi se pare foarte mult. O pun la san si dupa cateva inghitituri imi adoarme, cum scot sanul e prezenta ca si cum nu ar fi atipit iar apoi incepe sa planga foarte tare zici ca e pe foc.
Acum e cu sotul ca eu nu mai pot am tras si un ropot de plans, cedez nervos.
Sincer nu mai stiu cum sa procedez.
Maine vorbesc cu doctorita sper sa imi dea o solutie.
Degeaba o pun in patut sau ii vorbesc, o netezesc ca ea nu doarme oricat as sta eu, ba din contra de la un moment se enerveaza si plange.

Amira 27.07.2011


Colega cu suferinta??? Ohhhh, Omibaba!!! Simt ca ma duc la nebuni draga mea, mai ales spre dimineata!!!! Sincer, daca tot vb cu doctorul ala al tau, te rog pune si pe site ce sfaturi iti da!! Imi dau seama ca difera de la un copil la altul, dar macar sa vad ce ti recomanda, poate se aplica si in cazul meu!! Stateam si ma gandeam..... La sfarsitul lui septembrie, dupa primul vaccin, mi a dormit si cate 7 ore jumate dusa incontinuu!!!! Pentru mine acea saptamana ramane un mister!!!!! Cum de????

Oana (babylicious) am vazut si eu videoclipul cu Eliza!!! M am amuzat tare mai ales la faza cu sa pupe dovleacul cui nu i place cum canta Eliza Maria!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Miha, eu zic sa te linistesti tu prima oara si sa ai rabdare .Eu te inteleg foate bine Alexia a fost asa aproape 6 saptamani. Cum mananca Imi? La program sau ...?Eu am facut asa: Am alaptat-o la ora 12,iar pe la 14:45 m-am muls (urmatoarea masa urmand sa fie la ora 15) am stat cu pompa la san aproximativ 25-30 min si nu a iesit decat jumatate din cantitatea pe care trebuia sa o manance,a doua zi am repetat figura,doar ca m-am muls la masa de la 12, si ma avut acelasi rezultat. Doctorul m-a sfatuit sa introduc supliment cu LP,asa am si facut iar acum regret,poate daca stimulam mai mult lactatia alaptam si acum .Sfatul meu este sa nu renunti !!!! Si ai grija, stresul scade lactatia!

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)



Cata dreptate ai Roxana!! Si uite ca ma trec fiorii!!! Azi, cand ma mulgeam, si am vazut ca in aproape 2 ore am scos 150 ml lapte, primul meu gand a fost ca nu am suficient lapte de la stres!! I am zis asta sotului. Poate e normala cantitatea asta intr o ora si 45 minute, nu stiu. Dar am sa persist pentru alaptare!! Of, e tare greu sa ramai calm cand vezi ca plange asa mult si pur si simplu te tine treaza toata noaptea si esti chiauna de somn!!! De fiecare data imi propun sa fiu calma si reusesc pana pe aproape 4-5 dimineata, dupa aia incep sa fiu stresata ca vreau si eu sa dorm!!!!!!!!
Am zis, am dat o si cu mir, am zis si tatal nostru, ce nu am mai facut!! Tot nu se calmeaza!! Poate o sa treaca, caci sincer cu nedormitul asta e doar de 3 nopti. Inainte macar se hranea la 12 noaptea, la 3 dimineata si la 6. Dar de 3 zile, fereasca Dumnezeu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Sa vedem ce zice si va impartasesc. Eu doar sper sa functioneze sfaturile.
Inca nu doarme. Acum am infasat-o. Sa vedem de tine figura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara_d

datele pt listuta:
David 5 august,(DPN 4.08), 4000 g, nastere naturala, 54 cm, cuza voda iasi


Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump(5.08.2011)


Mara, wow ce frumos!! Vad ca tot din Iasi esti!! Cool!! Si eu am stat vis-a-vis de maternitatea Cuza Voda la blocurile alea micute de vis-a-vis. Prietenul meu de atunci avea apartament acolo!!! Tramvaiele alea sunt tare galagioase!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Omibaba, eu nu am probleme cu Imi la adormit. Efectiv ea adoarme in maxim jumate de ora (uneori chiar mai repede) in fiecare zi intre 8 si 9. Azi a adormit la 7.30 in 15 minute!!! Cred ca inca e setata la ora de vara, caci 7.30 era 8.30!! Ea cel mai bine doarme seara devreme intre 8 si 12 sau 1, deci 4-5 ore dusa!! De aia am si eu mai mult timp sa stau sa scriu aici!! Dupa 1 dimineata incepe calvarul...
Nici a mea nu ia suzeta!! Cat am incercat sa i o var in gura, o scuipa imediat!!!
A ta printesa cum de adoarme asa de tarziu? Ai incercat sa o pui mai repede la somn? Poate de aia si plange asa tarziu ca e supra obosita!! Asa am observat si la Imi a mea.... Daca trece de ora 8, plange isteric, caci e supra obosita si i am stricat rutina!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

PUFY CE CARTICICA II RASFOIESTI LUI BUBU?

Buburuzu meu de vreo 3 zile papa din 2 in 2 ore si ma terminamai este vreun puseu de crestere la 4 luni?
Are si el mucusori dar nu ies cu batista ca tot mai auf fornait in nasucCe folositi in afara de ser fiz?


Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


AlyMiheu stiam de puseude crestere la 3 luni si apoi la 4 luni.... Poate ma insel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Citat:
citat din mesajul lui omibaba

Doamne eu inca sunt insarcinata :D
Ce cascata sunt. Am uitat sa schimb datele.
Scuze.

Amira 27.07.2011



O fi vreun semn??

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi




Pufi, Omibaba si mie mi a sarit inima din piept cand am citit mesajul tau Omibaba... Am zis ca ce repede ai ramas insarcinata din nou!!! Apoi am citit tot mesajul si m am dumirit!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Inainte adormea singura dupa baita si putina joaca. Acum nici sa o tai. cand o pun in patut urla nu alta. Dar peste zi adoarme repede. parca s-a dereglat cu totul de o saptamana.
o i-au razna

Mergi la inceput