Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Iuliana eu vreau sa ii fac circumcizie. Trebuie sa incep sa ma interesez de cand si unde ii pot face. Eu pe net am citit ca in primele luni de viata e mai simplu pt baietei, mai tarziu se face cu anestezie generala si dureaza si mai mult interventia. Dar pana nu vorbesc cu un doctor nu stiu ce parere sa imi fac

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+


Bravo ca te gandesti de acum.....
Mie tare rau imi pare ca nu am "fortat" cand era micut si am ajuns acum sa tercem prin asta....
E tare rau...Sa vezi cand face pipi cum se ridica pe varfuri urland sau se lasa pe vine si urla....Cred ca vom avea o noapte alba dar...daca va fi bine nu mai conteaza

burtica si pe Mara isteata

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Of, Iuliana, ca mi se rupe sufletul cand imi povestesti ce il doare pe puiut, dragul de el. Va doresc o noapte cat mai linistita, sa nu il doara deloc pe Tudor, iubitul! Eu zic ca am fost norocoasa in cazul asta, ca nu prea i-am facut, decat asa, cat sa fie igienic. Niciodata nu am tras mai mult de 2-3mm, ca imi era frica. Dar vad ca s-a facut bine acum, in curand ii iese de tot( cam 2-3 sapt, cred). Nu e neaparat problema ca nu i-ai facut pana acum nimic, poate tot aici se ajungea. Altii, dimpotriva, zic sa nu se umble delocla putza, ca tocmai umblatul acolo ar putea provoca probleme. Asa ca nu stii cum sa faci. Il pupam tare pe fumos!

Victo, ioi, draga de tine! Asta e semn- sa mearga sotul la magazin seara,

Denisa, e bine ca ai stat cu sotul, numai voi, chiar daca nu ati facut ce v-ati propus.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Bambo, joi e Intalnirea. Ce cadouri primeste caprita?

Victo, sa treaca! Bine ca nu ti-ai mai rupt ceva..

Baby, pe Tudor, sa se vindece repede putica! Asa m-a strans in spate cand am citit.. mititelul..

Puiutz, ce mai faci?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi
Mi-a spus medicul ca siropelele trebuie consumate in general intr-o luna de la deschidere,apoi se arunca,caci apoi isi pierd proprietarile si consumul dupa 30 zile poate duce la iritatie sau reducerea efectului,eu nu stiam asta,de fapt nici nu l-am intrebat.Voi stiati? Acusi ma pun pe facut curat la medicamente si aruncat mai tot,ca le am deschide de ceva timp cateva.


Orice medicament cumpar sau cutie cu cereale le trec data pe ele ca majoritatea sunt valabile 30 zile, dar si tinute in anumite conditii, la frigider.

Crissy tinem pumnii si va asteptam cu vesti bune!

Nicole, si voua va tinem pumnii! Spuneai de un produs pt dermatita de la Roche Posay. Cum e? L-ati folosit?
NOi folosim de la Aderma si Avene si parca nu vad ameliorari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Baby, bine ca a trecut otita. Il pupam pe Tudor , sa-si revina repede. Cred ca il doare doar cand face pisu, peste noapte nu ar trebui sa faca prea mult

Alice, ce harnica esti. Va pup pe amandoua plus burtica, numai eu, baietii mei inca sunt raciti... Eu nu am mai facut nimic, vreau sa fac inghetata la masina pe care mi-am luat-o de cateva luni bune si nici macar atat nu am facut..

Oana, daca recoltezi urina in punguta, nu trebuie lasata punguta mai mult de 30-40 min, altfel se contamineaza proba. Ii faci toaleta, ii lipesti punguta si daca nu face in 30, max 40 min, trebuie sa ii scoti punguta ii faci iar toaleta si ii lipesti o punguta noua.

Bumblebee, noi ne luptam cu raceala, Sasha deja are o luna de cand e racit si acum e a doua oara cand are bronsita. Refuza aerosolii cu inversunare dar noi ne straduim, desi cica nu sunt prea eficienti daca el plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Nicole, deci tu esti alergica la chimicale nu la naturale. Macar mananci sanatos
Burta mea e ferma ca o minge :))


Maine e ziua lu soacramea. Nu stiu ce cadou sa ii luam


:)))))))))))).... e ferma, rotunda si frumoasa!

Pai puteai sa-i alegi ceva de la Ikea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

victo, cum naiba ai cazut in sant?! asa departe e magazinul de tine?? offf, pupici sa treaca repede ranile, mi-am amintit cum am picat si eu anul trecut la munte de eram toata julita in genunchi si cu palmele umflate...

baby, lui Tudor, sa doarma linistit, poate maine va fi mai bine. hm, nu degeaba ziceam eu ca nu m-as descurca decat cu fete

ramona, pupici Raisei

a sosit si Maria mea cu un dovlecel plin de bomboane. oare v-am spus ca aici in seara asta merg copiii costumati pe la casele oamenilor cerand bomboane (adica truco o trato )? ei, daca nu deschid usa sau nu le dau dulciuri, arunca cu oua in geamuri si in usa. is curioasa dimineata cate oua sunt pe strada. eu am mai ramas cu bomboane, ca au venit mai putini copii anul asta

noapte buna, delfinariu , maine iar am zi scurta la munca


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Iuliana eu vreau sa ii fac circumcizie. Trebuie sa incep sa ma interesez de cand si unde ii pot face. Eu pe net am citit ca in primele luni de viata e mai simplu pt baietei, mai tarziu se face cu anestezie generala si dureaza si mai mult interventia. Dar pana nu vorbesc cu un doctor nu stiu ce parere sa imi fac

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+


Bravo ca te gandesti de acum.....
Mie tare rau imi pare ca nu am "fortat" cand era micut si am ajuns acum sa tercem prin asta....
E tare rau...Sa vezi cand face pipi cum se ridica pe varfuri urland sau se lasa pe vine si urla....Cred ca vom avea o noapte alba dar...daca va fi bine nu mai conteaza

burtica si pe Mara isteata

Iuliana mami fericita de minune Tudor


Off Iuliana, mi-e tare mila de Tudor
Si sora-mea a facut aceasta "operatiune" si s-au chinuit vreo 3 zile cu dureri. Maine o sa-l mai doara asa tare...... Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Of, Iuliana, ca mi se rupe sufletul cand imi povestesti ce il doare pe puiut, dragul de el. Va doresc o noapte cat mai linistita, sa nu il doara deloc pe Tudor, iubitul! Eu zic ca am fost norocoasa in cazul asta, ca nu prea i-am facut, decat asa, cat sa fie igienic. Niciodata nu am tras mai mult de 2-3mm, ca imi era frica. Dar vad ca s-a facut bine acum, in curand ii iese de tot( cam 2-3 sapt, cred). Nu e neaparat problema ca nu i-ai facut pana acum nimic, poate tot aici se ajungea. Altii, dimpotriva, zic sa nu se umble delocla putza, ca tocmai umblatul acolo ar putea provoca probleme. Asa ca nu stii cum sa faci. Il pupam tare pe fumos!

Victo, ioi, draga de tine! Asta e semn- sa mearga sotul la magazin seara,

Denisa, e bine ca ai stat cu sotul, numai voi, chiar daca nu ati facut ce v-ati propus.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex



Cum mai doarme Vladut? E mai bine noaptea? Ai reusit sa te odihnesti si tu?

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Baby, pe Tudor, sa se vindece repede putica! Asa m-a strans in spate cand am citit.. mititelul..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+


E cumplit sa il vad cum sufera dar ma gandesc ca ii va fi mai bine asa si de acea ma mobilizez...Am vorbit cu o prietena care i-a facut decalotarea baietelului pe la 5 luni si mi-a spus ca a doua zi deja s-a cicatrizat si nu mai plangea...Sper sa fie la fel si la T....

Nazdravanul tau ce mai face? Nu ai mai povestit de nici o busitura...deci sa inteleg ca treaba e buna si nu mai are semne de buna purtare?


Victo, bine ca nu ti-ai rupt ceva...Mari nemernici astia care lasa nesemnalizate gropile, santurile...Nu se gandesc ca pot cadea oameni si sa pateasca cine stie ce juliturile


Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput