Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu am sa insist pe langa sot sa venim cat mai devreme, dar nu stiu sigur daca vom putea, ca el e programat la 12 la sucursala, ne-om descurca noi cumva.

Abdomenul meu e ok, asta daca fac abstractie de hernie, un strat adipos, nu-i mult, dar e acolo, evident din cauza mea, ca bag ce nu tb in mine .
Sotul parca imi face in ciuda, numai aiurea mananca, si din pacate eu nu ma simt suficient de motivata sa pun piciorul in prag si sa ma ordonez si eu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Nicole, draga mea, greu oricum...chiar daca ai de ales, e greu sa gasesti alimente naturale...

cu abdomenul...haha...si eu ca bumble...daca m-as abtine, daca, daca, daca...putin sport, etc... dar cine sa faca?

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

sunt pe fuga...pregatesc tortul pt Antonia...cand va intalniti? eu maine nu pot e ziua Capritei
pt mine e ok 11-12 dar nu maine

toata gasca de delfinasi si mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Noi ,credca sintem printre primii delfinasi care au adormit!!!! ce liniste e in casa Deci miine papam cu totii torta de la Antonia!!!!! Mami fa-o cit mai mare ,pentru toata gasca noastra!!! Noapte bunaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ei, si noi dormim de mult. imediat il bagam si pe stefan.

am uitat ieri sa va dau tort, asa-i? v-am lasat sa salivati. sorry.

deci eu am patit=o azi in cartieru minunat. am plecat pe jos la magazin sa cumpar ceva-am vreo 10 min de mers, pe marginea soselei-nu avem trotuar, nici stalpi cu lumina.
si...am cazut in sant
is julita, vai de mainile mele.Doamne multam ca nu mi-am fracturat mana dreapta ca si muream. bine, sper ca pana sambata imi revin cat de cat, ca acu e umflata o zona, curge plasma..n-as putea scrie prea bine, da cat de cat..ioooiii

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

carla-

Citat:
mami dar tie iti ajung 3-4 ore de somn?
ca am vazut ca ne-ai scris la 3 si ceva si la 7 si ceva


pai cateodata imi ajung. iar alteori nu, dar daca nu am somn, ce sa fac!? macar mai bantui pe net

histamina, noi nu suntem aici sa ne judecam una pe alta, ci sa impartasim din experientele si bucuriile copiilor nostri. daca trecem peste bariera de online si devenim prietene si in realitate, e si mai bine . in plus, eu simt la tine atata dragoste de viata si atata optimism, incat esti de admirat oricum!

crissy, fii barbata! aateptam vesti bune de tot!

ooana, la noi merge facutul de pipi la comanda cu uscatorul de par , la olita

lauri_ca, asa se ridica si Isa de jos de tot: pune palmele jos, fundul sus si intr-o secunda e in picioare.

michelle, eu ii dau Isei linte de vreo 3 luni si ii place tare mult, n-am avut probleme. oricum noi o aveam le lista de diversificare cred ca de la 1 an

btz, cum reusesti sa-i dai Eurespal lui Paul? la noi chinul a fost zadarnic . multa sanatate . si eu stiam ca dupa e luna de la deschidere sau preparare UNELE siropuri se pot arunca, pentru ca isi pierd/scade efectul. cred ca scrie pe ele care sunt. de Eurespal mi-a zis sora-mea ca i-a spus farmacista. de reactii adverse nu stiam, am vazut mai demult la tv un dr care spunea ca doctoriile chiar expirate nu ne fac rau, doar ca nu mai au efectul scontat sau mult diminuat...

carla, ooana, eu cand ies in oras singura ma simt asa ca voi , si vinovata ca am lasat-o pe Isa acasa cu mama si cu Maria... dar cum nu lipsesc mai mult de 2 ore si de obicei Isa doarme, va dati seama ca ea nici nu-mi simte lipsa. acuma m-am mai obisnuit si eu mai ales ca zilnic merg la munca si fetele raman cu mama...

alice-
Citat:
Burta mea e ferma ca o minge :))
, mingea!

victo, eu am tot asteptat tortul, intre timp am tot gustat din ale mele dulciuri...











Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna seara!
De joi nu am avut laptop, a fost urat fara el.
Insa Raisa a facut o indigestie, asa ca oricum nu aveam timp de net. Vineri dimineata s-a trezit cu febra si nu am dus-o la cresa. Insa peste zi, nu avea nimik. Sambata era ca o leguma, a dormit f mult, nu a mancat mai deloc si avea scaune urat mirositoare, diareice. Duminica iar f bine, azi am dus-o la cresa.
La 15.30 am scos-o.....nu mai mergem saptamana asta. O doare burtica, are crampe, suntem pe tratament.
Scuzati scrisul fugitiv dar ma grabesc sa matur si sa spal in bucatarie ca la 22 imi incepe filmul.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Vai vai...Am fost la pediatru...pe de o parte vesti bune...s-a vindecat otita si gatul e ok...dar......l-a decalotat total si i-a scos mizeria de acolo...Nu va puteti imagina ce urlete a putut scoate copilul....Mi se facuse parul maciuca dar mi-a explicat doctorul ca daca nu il "rezolva"acum mai era un pas si facea infectie si direct la operatie ajungeam
Acum urla cand face pipi si cere in brate..Imi este asa de mila de el......
In seara asta l-am pus pe tasu sa il curete cu rivanol si sa ii dea cu crema neopreol...Ce plans si ce jale.....
Doctorul mi-a spus ca de obicei, daca totul e ok acolo nu recomanda sa se umble la putza dar, in cazul lui T pentru ca se acumulase mizerie acolo (arata ca un lipom de grasime care in timp s-a marit) este obligatoriu aceasta operatiune pentru a nu se ajunge la operatie....
Tare greu este cu baietii....

Aviz lui Alice..sa stii la ce sa te astepti...
Daca m-ar fi lasat sotul de la inceput sa ii fac la baita operatiunea cate putin pana acum era rezolvat dar, din solidaritate masculina mi-a spus sa las putza copilului in pace ..Acum ii parea rau ca nu m-a lasat si ca s-a ajuns la asa ceva

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Victo esti mortala :))) iarta-ma stiu ca nu e de ras dar nu pot sa nu imi imaginez
Hai pana te mariti iti trece.

Eu in loc sa dorm bantui pe aici. Dar pleaca maine mami si mai stau cu ea.

Ieri am facut prajitura bounty bars de pe blogul laurei sava. Foarte buna a iesit, va invit. Si muuulta. Azi l-am trimis pe marius cu o farfurie plina la birou sa indulceasca fetele. Apoi m-a sunat soacramea sa ma felicite ca ce prajitura buna am facut

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iuliana eu vreau sa ii fac circumcizie. Trebuie sa incep sa ma interesez de cand si unde ii pot face. Eu pe net am citit ca in primele luni de viata e mai simplu pt baietei, mai tarziu se face cu anestezie generala si dureaza si mai mult interventia. Dar pana nu vorbesc cu un doctor nu stiu ce parere sa imi fac

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 29+

Mergi la inceput