Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(96)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

bine ca a scapat cu bine andrei!!!
ce galerie, ca la nasteri :) vremurile

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:


bine ca a scapat cu bine andreiul!
galerie ca-n vremurile bune cu nasterile
']=[p'

\]';;'


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Da... Am citit, dar pe diagonala, ca am ochii picior peste picior de oboseala!
Doamne ajuta sa fie totul bine cu Andreiutul, pana la capat!
Sa vad ce-mi amintesc:
Doloress, sa stii ca dupa ce am scris pentru Tunde, mi-am dat seama ca s-ar putea sa se inteleaga intr-un anumit fel (nu zic gresit, ca dupa aia o sa crezi ca o "dau la-ntors" ), dar am zis ca o las asa, ca poate nu ma baga nimeni in seama. N-am vrut sa zic chiar ce s-a inteles, ma refeream mai mult la alintul gratuit NU pentru ca simt nevoia sa imi alint pruncul si NU pentru ca cere, ci pentru ca "e bolnava, deci suplimentez la alint, chiar de ea nu vrea". Nici asa nu se va intelege mare lucru, nu are rost sa dezvolt. Dar, de ex, cand i-am facut un vaccin Mirunei, nu mai stiu care, Miru nu a plans deloc. (ehehe, vremuri).Si dupa, eu am inceput sa vorbesc cu ea, in timp ce o imbracam. Si asistenta mi-a zis "Acum luati-o in brate, dupa injectie". Pai na, daca eu am un copil care nu cere in brate in general , nu a cerut nici atunci, sa o iau doar asa? Adica nu ar fi fost nici firesc (ca nu asta a fost impulsul meu) si nici cerut de ea. Si eu cred putin in reflexul conditionat. Ca li se si formeaza niste reflexe, stii?Eu sustin afectiunea si manifestarile ei neconditionate, dar nu merg pana acolo incat, daca Miruna e independenta (mai nou nu mai e, de cand cu cresa) eu sa ii creez o dependenta (de brate) daca ea nu cere.
Acum, cu cresa, e altceva, vrea foarte mult in brate si exact asta ii dam si eu si tati. Stim ca ii este dor de noi, ca e speriata inca, asa ca nu ii refuzam , sub nicio forma, nevoia ei de apropiere.
Asa... SZ-uri: nu stim unde facem Revul, e greu ca nu avem unde lasa copilul. De obicei il faceam la restaurant, ca e f comod sa plec aranjata, vin aranjata, am casa curata, etc. A propos, cand putem duce si noi copiii in locuri in care se fumeaza, nu ma refer zilnic, dar asa, la o nunta, un Rev, etc?
Sotul nu are prietene, adica are niste colege la lucru cu care se intelege bine, glumesc, etc. Dar el nu face confidente nici barbatilor (urma sa precizez ca nici prieteni barbati nu prea are, el nu iese la bere "cu baietii"). Nici eu nu prea mai am, desi ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele. Am ramas cu cateva fete cu care mai fac iesiri la o "vodka orange". Desi de multa vreme n-am mai prestat...
Nu mai stiu ce-am vrut sa scriu, ca m-a luat sefa cu chestii. Ma bag la lucru, va urmaresc din umbra.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Offtopic, dar simt nevoia sa lamuresc diferenta intre cele 2 recipiente pt kk: cel cu gel(se tine la prigider si dupa ce pui proba daca nu o duzi in acceasi zi) e pt paraziti(viermi, bacterii), iar celalat fara e pt analiza elementelor ce se gasesc pe acolo.


Doamne ajuta sa ajunga acasa cu bine Andreiutz.


intra-devar eu atunci i-am facut analiza la kk la tot ce se poate ca eram disperata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

iuhuuuuuuuuuuuuuu...super...bravo Andreiut,au trecut emotiile mari,acum sa fii cumintel si sa-i iubesti ep mami si pe tati mult,sa nu le mai dai emotii
Irinuka..da eu am cafetiera care face si spuma de lapte,ce te intereseaza mai exact?face spuma misto rau..laptele il pui rece si il si incalzeste daca vrei.Pretul nu-l stiu,Cristi se ocupadar ma pot interesa
Fetelor,mi-a venit colierul de la Patricia,E SUPERB SI GATA!!!!!!!!!!!nu ma asteptam la o asemenea frumusete din mainile ei,mai ales ca a avut si copii bolnavioridraga mea..ma inclinsi multumesc din suflet..esti o artista
pe 4 noiembrie sarbatorim 11 ani de casnicie si am sa-l port,avem si sedinta foto cu un super fotograf..abia astept,o sa pun si poze normal
va pupacesc

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

HAI ANDREI!!!

Ce a fost greu a trecut. Convalescenta usoara si sa veniti repede acasa!




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

A! Monika (cu intarziere) si Angie (in avans) ,LA MULTI ANI FERICTI IMPREUNA!
Miruna e cu suzi: adoarme cu suzi, cand se joaca isi ia singura suzi si si-o pune in gurita... O fi de la dinti, n-o fi de la dinti... Deocamdata nu ma stresez, nu s-o marita cu suzi in gura!


Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Noi am avut un w-e de socializare.
Sambata doar eu cu tati am fost in vizita + Catan. Bineinteles ca am mancat bataie si a castigat tipul care castiga de fiecare data (nu se mai satura!!!). Ieri am iesit in parc cu o prietena pe care nu am mai vazut-o de mult si apoi intr-o vizita, de data asta si cu Razvan. A fost interesant. Gazdele au o pisica care si-a facu aparitia la un moment dat (e cam antisociala de fel) si toata lumea i-o arata lui Razvan si zicea 'Pisi, pisi, uite Pisi' (am scris cu majuscule pentu ca chiar asa o cheama pe pisica, Pisi) si atunci a inceput si el si zicea 'Psi, psi' si se uita dupa ea. E prima oara cand repeta ceva.
Oricum, a fost un w-e foarte reusit.

Ocsanica noi am folosit Garasone. Nu stiu ce sa iti zic. Eu i-am dat 2 zile si aproape ii trecusera mucii si m-am oprit. Dupa alte 2 zile s-au intors in forta si, desi am reluat, nu a mai avut efect. Probabil daca il dadeam 5 zile legate(atat tine sticluta ca e mica rau) ar fi fost altceva. Daaaar, noi am scapat de muci cand deja nu mai nadajduiam, dupa 1 luna, facand aerosoli cu ser fiziologic si 3 picaturi de Nazomer (reteta proprie). Dupa 3 zile au trecut mucii. Acum, sa fi fost coincidenta si sa fi trecut de la sine, sa fi fost aerosolul ... nu stiu si nici nu conteaza. E tare bine fara muci!!!

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



Mada, multumesc de raspuns, eu am intrebat pentru ca stiam ca Garasone are gentamicina si nu este buna pentru bebei; pana acum i-am pus doar ser fiziologic in nasuc, oricum avem muci garla, sper sa ii treaca asa, daca nu cred ca apelam si noi la Garasone;
offf tare rau este sa fie bebe bolnavior, iar cand ma gandesc la Carmen mi se rupe sufletul ;


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Da... Am citit, dar pe diagonala, ca am ochii picior peste picior de oboseala!
Doamne ajuta sa fie totul bine cu Andreiutul, pana la capat!
Sa vad ce-mi amintesc:
Doloress, sa stii ca dupa ce am scris pentru Tunde, mi-am dat seama ca s-ar putea sa se inteleaga intr-un anumit fel (nu zic gresit, ca dupa aia o sa crezi ca o "dau la-ntors" ), dar am zis ca o las asa, ca poate nu ma baga nimeni in seama. N-am vrut sa zic chiar ce s-a inteles, ma refeream mai mult la alintul gratuit NU pentru ca simt nevoia sa imi alint pruncul si NU pentru ca cere, ci pentru ca "e bolnava, deci suplimentez la alint, chiar de ea nu vrea". Nici asa nu se va intelege mare lucru, nu are rost sa dezvolt. Dar, de ex, cand i-am facut un vaccin Mirunei, nu mai stiu care, Miru nu a plans deloc. (ehehe, vremuri).Si dupa, eu am inceput sa vorbesc cu ea, in timp ce o imbracam. Si asistenta mi-a zis "Acum luati-o in brate, dupa injectie". Pai na, daca eu am un copil care nu cere in brate in general , nu a cerut nici atunci, sa o iau doar asa? Adica nu ar fi fost nici firesc (ca nu asta a fost impulsul meu) si nici cerut de ea. Si eu cred putin in reflexul conditionat. Ca li se si formeaza niste reflexe, stii?Eu sustin afectiunea si manifestarile ei neconditionate, dar nu merg pana acolo incat, daca Miruna e independenta (mai nou nu mai e, de cand cu cresa) eu sa ii creez o dependenta (de brate) daca ea nu cere.
Acum, cu cresa, e altceva, vrea foarte mult in brate si exact asta ii dam si eu si tati. Stim ca ii este dor de noi, ca e speriata inca, asa ca nu ii refuzam , sub nicio forma, nevoia ei de apropiere.
Asa... SZ-uri: nu stim unde facem Revul, e greu ca nu avem unde lasa copilul. De obicei il faceam la restaurant, ca e f comod sa plec aranjata, vin aranjata, am casa curata, etc. A propos, cand putem duce si noi copiii in locuri in care se fumeaza, nu ma refer zilnic, dar asa, la o nunta, un Rev, etc?
Sotul nu are prietene, adica are niste colege la lucru cu care se intelege bine, glumesc, etc. Dar el nu face confidente nici barbatilor (urma sa precizez ca nici prieteni barbati nu prea are, el nu iese la bere "cu baietii"). Nici eu nu prea mai am, desi ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele. Am ramas cu cateva fete cu care mai fac iesiri la o "vodka orange". Desi de multa vreme n-am mai prestat...
Nu mai stiu ce-am vrut sa scriu, ca m-a luat sefa cu chestii. Ma bag la lucru, va urmaresc din umbra.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)


Subscriu la ce ai zis mai sus legat de luatul in brate. Daca copilul nu o cere de ce l-as lua in brate. Pai daca se invata asa nu o sa mai am timp nici sa ma duc la WC. E adevarat ca atunci cand sunt bolnaviori trebuie sa le acorzi mai multa atentie, sa ii dragalesti, dar asta nu inseamna ca asa o sa fie tot timpul: cum maraie un pic cum in brate. POate sunt o mama mai degenerata, dar mi eimi place copilul sa aibe independenta loc. De ex: daca a cazut si s-a lovit sa se ridice si sa-si vada in conmtinuare de joaca lui nu sa vina la mine sa urle in hohote desi nu are nici macar o zgarietura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

deci unde o vaz pe monika blonda? ca io-s prea blonda si nu te gasesc pe contul 2

relusha, fara branza?!? si cum supravietuiesti? e combustibilul meu de baza, m-as topi fara.. acu 2ani, cd a fost al meu in olanda, am gasit o branzica intr-un final,maasdam sau ceva de genul asta, ca nici aia nu aveau telemeaua mea mult iubita.. sau n-oi fi gasit-o io

bai, hai s-o declaram studenta odiseei pe mayanne

angie, sa porti sanatoasa bijuteria!

nu mai stiu, ca am cetit muuult!

ah, simo e pe faza! mi-am adus aminte cd m-a sunat in spital dupa ce am nascut..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput