Prietene la bine si la greu - 142

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Am si eu o intrebare (azi e ziua intrebarilor): le-ati dat copiilor galusti cu prune (gomboti)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B

In fuga mare, pup toti sarbatoritii si sarbatoritele, sa cresteti mari si sanatosi, sa va bucurati parintii,pui scumpi!

Am o tona de chestii de facut la serviciu, puiul e acasa cu un inceput de raceala si f f f maraicios iar eu stau ca pe ghmpi si cu ochii pe tel. Offf. Dar sunt multumita, de minim 1 an nu a mai avut mucisori&co..Mna, asa-s copiii. Sanatate multa si celorlalti fulgusori bolnaviori.

Vreau sa va intreb, stiu ca la un moment dat una dintre voi(scuze dar nu am retinut exact cine, mea culpa, poate Smaranditza?[pup]) a pus un link cu o crema cu care dai copilutul pe piept(naturala, pt desfundarea cailor respiratorii). Rog mult daca mai are cineva lunk-ul, please share

Nu vrea sub nici o forma batista bebelusului si de la plans si marait e si mai plin de mucisori O sa incerc sa-l curat cumva si sa-l ung cu aceasta crema(picaturi nici atat nu accepta, ar tb sa-l tinem vreo 5 oameni). Din cauza respiratiei nu doarme deloc bine si uite asa, plangem si oftam...si noi pe langa el

Atat am putut acum. Va pup pe toate





eu am pus link-ul, il recomand cu caldura http ://magazin.specimed.ro/biovicks_pentru_copii_50ml-p2279.html
multa sanatate

Mami fericita de Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!
Am si eu o intrebare... Am impresia ca Andra are rosu in gat (nu m-a lasat sa ma uit prea bine)...e maraita tare si are o usoara febra...37,7. Pana acum nu i-am dat nimik ca nu are si alte simptome...dar dak banuiala mea e reala...e vreo sansa sa treaca rosul in gat fara antibiotic??? Nu vreau nici sa astept 3 zile daca e cazul de antibiotic, dar nici sa merg repede la medic...
Daca a mai avut vre-un copilas rosu in gat si i-a trecut doar cu antitermice(fara antibiotic) plsss spuneti-mi.
Va pupik pe toate...merg sa ma ocup de maraita si sa pandesc gatul...

Mami fericita de strumfita si 22+ cu Motzata


si noi tot cu tantum verde am scapat de rosu in gat dulci si multa santate andrutei

Mami fericita de Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Monica - multumesc mult O s-o comand, sper sa vina repejor ca e urat tare cu puiul maraici din cazua nasucului infundat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

A nascut Ionela!!!
Bebe Tudor are peste 4 kg, sunt bine amandoi, din cate am inteles nu a durat totul mai mult de 2 ore! Bravo mami!!!Bun venit pe lume, Tudor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Licu,felicitari pt botez si felicitari pt frumusetea de flacau,imi lasa gura apa cand ma uit la bolfitele lui!!! Ai copii superbi

Multumesc si pt vorbele frumoase....ai dreptate si sunt constienta ca "o duc bine". Oricum, cred ca toti ne dorim ce nu putem avea....eu as fi mult mai fericita daca l-as avea pe Richard alaturi tot timpul,as da toate vacantele pt asta!
Cu vizitatul...poate veniti prin Moldova la vara,si treceti si pe la noi

Ancutza si ai reusit sa montezi oglinda aia mai mare?
Super cum povestesti de Sabi cu cresa,cred ca esti atat de mandra de ea!!!!

Ali,eu habar nu am ce sunt alea....nu am mancat niciodata!Ia baga tu reteta si la noi

Many,ai un baietel superb! Am admirat pozicile de la petrecerea "in familie", tare frumoasa mi se pare prietenia cu Lilosii! Chiar ma gandeam ce fumos ca vor creste copiii impreuna....

Shtrumfy,si noi tot cu Tantrum am tratat rosul in gatut. Nu am bagat abtibiotic,si a trecut!
Sper sa treaca repede,pup Andruta frumoasa si mamica si burtica!

Monis,va tin pumnii sa vindeti apartamentul si sa va luati casuta!

Lylyana,ma bucur ca ai mai scris

Dankutza hai mai repede cu povestiri de la Londra!!! Abia astet sa ne spui cum v-ati distrat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Am trimis repede, de teama sa nu pierd conexiunea la internet. Informatia o am de la Strumfy, m-a sunat, ea era pe drum si nu avea acces la internet.Nu mai zic ca uneori am un semnal f prost la telefon aici, pe deal....si abia am inteles ce spunea Strumfy.Dar am priceput esentialul....Ionela si Tudor sunt bine!!! Dimineata s-a intamplat minunea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:


Bravo Ionela, bebe Tudor sa cresti mare, sanatos, iar pe tine mami te asteptam aici sa ne pove

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

FELICITARI IONELA !!

BINE AI VENIT BB TUDOR!!

Ce bine ca a scapat usor...



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Many, scuze pt intarziere...LA MULTI ANI PT VLAD! Sa fie sanatos si norocos.

La multi ani si pt Danut, Janisz & Maysaa



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput