Prietene la bine si la greu - 142

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Bine ai venit bebe Tudor... grasunelule .
Ionela , refacere rapida !

Si noi pt rosu in gat tot Tantum verde.
Nopti mai mult albe am si eu, cam de multa vreme. Eva are un somn foarte agitat cam de o luna, se trezeste din ora in ora, miorlaie.... de vreo 2 seri are program de "nu"...pur si simplu il repeta cam 20 min in somn, un pic tanguita... nu stiu ce viseaza. De vreo 2 zile face si niste crize de zici ca e posedata...pe langa datul cu fundul de podea, se pune nene pe cate un urlat,aparent fara motiv.... exact ca la exorcizari...urlete animalice. Cum incep,asa se termina. Am si eu ca pe remuri Licu acum niste sfatuitoare ce ma trimit cu ea la popa sa-i citeasca..WTF???
O fi legat de gradi...o fi de la viroza...ideea e ca e epuizant sa faci naveta noapte de noapte,ora de ora intre dormitoare ( am dormit si cu ei in dormitor,la fel,mai putin naveta)...si uneori sa stau cu ea si cate 2 ore in brate sa doarma (eu in fund) .... cum simte ca vreau sa opun in patut incepe urlatul. Ziua se supara din senin,de la nimicuri- lucruri care altadata o lasau rece : o jucarie, o imbrancitura de la Dragos,o observatie pe care i=o fac... se supara vizibil si nu mai vorbeste/ joaca.. lasa un mega botic....

In sfarsit... depasim cumva momentul...

Drept cadouri de ziua lor (unele de Mos Nicolae,mos Craciun)Evei ii voi lua un patut de papusi si una din papusile interactive in romana (ioana,maria). Dragos va primi un tren cu mai multe vagoane (Thomas sau atveva).Ma am pe laista: tbla de scris cu creta (trepied), laptopuri de copii, niste carti si cizmulite de iarna

La gradi vor incepe pregatirile pentru serbarea de Craciun.Va fi vorba de un program "clasic" de fulgusori...incep repetitiile la dans, ca de poezie la mucosi nu se pune problema




vara asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Felicitari Ionela si bine ai venit Tudor. Chiar dimineata ma gandeam la voi si chiar azi ma asteptam sa fie ziua cea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lalu_79
A nascut Ionela!!!
Bebe Tudor are peste 4 kg, sunt bine amandoi, din cate am inteles nu a durat totul mai mult de 2 ore! Bravo mami!!!Bun venit pe lume, Tudor!

Felicitari !!


Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

BUN VENIT TUDOR
Felicitari mami Ionela pentru baietelul voinic. Te asteptam aici sa vii cu detalii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
De vreo 2 zile face si niste crize de zici ca e posedata...pe langa datul cu fundul de podea, se pune nene pe cate un urlat,aparent fara motiv.... exact ca la exorcizari...urlete animalice. Cum incep,asa se termina.

mami de gemenasi

vara asta :)



Exact asa am patit si eu azi cu Andrei prin oras. Nu vroia sa se tina pe picioare, se lasa jos, de dadea cu capul. Iar in barte se intindea/zvarcolea si urla. Faza urata este ca habar n-am ce l-a crizat.
Au scapat de raceli? Cam grea a fost luna asta pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

BRAVO IONELA!!!!!!!!!!!!!!!

BINE AI VENIT PE LUME BEBE TUDOR!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:




3


FELICITARI IONELA!
BINE AI VENIT TUDOR...CAT DE NERABDATOARE TE`A ASTEPTAT MAMI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Bine ai venit TUDOR!!!!!!!
Felicitari mami si mult mult laptic pt bebe, refacere pida~!





Mami fericita de Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

de raceli nu am scapat total. Desi cred ca sursa a fost comuna, fiecare mucos a trecut altfel prin ea. Dragos a avut cateva zile de febra, apoi au venit mucii.Acum ii aspir seara la culcare si odata in timpul zilei.Ii dau in continuare cu Tantum verde, vit C si chestii pt nas (apa de mare, vibrocil). Eva a avut in plus fata de Dragos vreo 3 zile de febra, ochi lacrimosi,curgatori. Ei nu i-au aparut mucii pana acum . Ea are parte de2 aerosoli pe zi, vit C, apa de mare. Febra nu mai face de 2 zile, dar de azi a inceput tusea.Nu vrea sub nicio forma niciun medicament sirop ,cu greu i-am dat azi cativa ml de Eurespal.Am incercat la inceput si cu Sinupret in miere,a mers o zi-doua, acum nu. Nici antibioticul nu il mai ia,asa ca am renuntat sa o mai chinui.
Sper ca de maine/poimaine sa reincepem gradinita.....asa s-au plictisit de statul asta in casa . Eu i-am mai scos si asa raciti afara,se asezau sub usa,incercau sa se incalte si miorlaiau "opii..,pa" .Nu am avut cum sa le rezist,dar am evitat locurile aglomerate.


vara asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

felicitari Ionela.
bun venit pe lume bebe Tudor.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput