Prietene la bine si la greu - 142

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Felicitari, Ionela! Sa ai mult laptic si un bebe Tudor cuminte-cuminte!!
Abia astept detaliile nasterii

si
Janisz de Livia
Astept pozici cu voi doi, ca sunt tare , mai ales cum stai tu langa surioara ta in patut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

licu am vazut pozele. bebe Dragos e un grasunel scump-scump.

many vazut poze, placut.

strumfy ziceai ca ati scapat de pampers, in afara de noaptea. voiam sa te intreb cum faci cand o scoti afara.
ca si noi am scapat, insa doar ziua, doar in casa.
afara ii pun, noaptea ii pun (dar la somnul de ziua nu ).
deci afara cum faceti, ca mi se pare cam frig ca sa stam cu fundul gol...
oricum imi pare bine ca pricepe si in casa nu face decat la olita, in schimb afara si noaptea face in scutec fara nici o problema. deci nu e derutata de treaba asta.

gabitza imi pare rau ca nu mai scapati de boli. sanatate




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

IONELA draga mea, maxime felicitari, am zis eu ca nasti neanuntata, sa-ti traiasca Tudoru mic si scump, sa fiti sanatosi sa mergeti repede acasa cu lapte-n tzatze fara icter si fara colici[/i]

Multumim mesagerilor

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 33+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am pus poze pe net si incerc sa ajung la zi cu cititul dar e greu ca sunt asaltata.

https://picasaweb.google.com/102033086594026986450/PinkyLondoneza#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, Maysaa si Janisz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Bun venit pe lume Tudor!

Strumfi pt rosu in gat am pufait-o cu Tantum verde. Ii mai inmuiam in apa cate un Homeogene in 5ml de apa, dar mi-a zis dr ca nu fac bine pentru ca ideea e ca trebuie sa suga pastila si nu sa o inmoi. Deci pas, ca nu aveam cum s ao convinga sa o suga si nu sa o pape. Asa ca am ramas la Tantum si nu-mi lipseste din casa.

Cory crema se numeste BIOVICKS. www.specimed.ro Eu am luat de la babyexpo, dar nu stiu de la ce firma, insa sietul asta apare pe cutie. Vad ca intre timp a raspuns Monica, dar 2 raspunsuri nu strica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

multumim pt urari
bine ai venit bb tudor..ionela, felicitari si de abia asteptam detalii..de fapt poze...sunt sigura ca o sa te descurci super bine



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Merci mult de raspunsuri...dar cum n-am reusit sa vad dak e sau nu gatul rosu...nu i-am dat. Cand au avut copilasii vostri rosu in gat au mai avut si alte simptome? Pana acum are doar febra...si de cate ori am masurat niciodata n-a depasit 38. Cum nu are si alte simptome...ma gandesc ca ar putea fi si un canin, dar e ciudat ca au iesit 3 pana acum si nici n-am remarcat ceva diferit in comportamentul ei...iar acum la ultimul sa faca febra... Probabil dak o tinem tot asa miercuri o sa dam si pe la dr...
De bebe Tudor pot sa va mai zic ca s-a nascut de 4460 grame 54 cm si cu apgar 10 in 2 ore si desi Ionela n-a nascut cu dr ei totul a decurs asa cum si-a dorit ea.
Bine ai venit Tudor!!!

Mami fericita de strumfita si 22+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Bine ai venit Tudor ! Felicitari Ionela!

Vad ca suntem iarasi in perioada racelilor. copii bolnaviori.

Lumi:Gombotii sau galustele cu prune reteta:

300 g cartofi albi se fierb in coaja, se zdrobesc cu furculita se adauga 1 lingurita unt sau ulei (eu folosesc unt), sare, 1 ou, faina (dupa ochi) a nu se face aluat ca la gogosi dar nici sa nu se lipeasca tare de mana. Iti pui faina pe maini ei din aluat o placintesti si in mijloc pui o pruna fara samburi, se aduna se da forma rotunda se tavaleste prin faina si se pune pe farfurie. Inainte de a incepe operatiunea pui apa la fiert. Se pun in apa si se lasa pana se ridica deasupra (operatiunea ca la papanasi). Se tavalesc prin pesmet. Se manaca cu zahar deasupra.
Eu fac din 1 kg de cartofi, 3 lingurite unt si 2 oua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Ramonika cand am scapat noi de Pampers era inca cald afara, si am putut sa o scot fara Pampers ca sa vad cum reactioneaza. Intai am scos-o la o plmbare mai scurta si aproape de casa, apoi mai lunga... pana am ajuns la plimbari de 2-3 ore. Cand am plecat la Vs desi drumul de doar de 1h i-am pus Pampers si desi a avut nevoie, m-a anuntat...si n-a facut pana n-am ajuns acasa. Acuma cand iesim afara o pun pe olita inaite de plecare si ii pun si Pampers pentru linistea mea (daca cumva se scapa sa nu ii "inghete") dar nu am gasit Pampers-ul ud. Partea cea mai nasoala e noaptea ca ea inca mananca pe la 3-4 noaptea si cateodata se trezeste si de sete...si normal ca la atata lichid inca are nevoie de Pampers. O sa scapam noi si de cel de noapte, dar chiar nu ma deranjeaza. Felicitari pentru progrese.

Mami fericita de strumfita si 22+ cu Motzata

Mergi la inceput