Prietene la bine si la greu - 142

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ramonika biletele d eavion le-am luat prin iunie si m-au costat 1100 lei pt toti 3. Autocarul Londra-Luton-Londra 28 lire pt toti 3. Cazarea 365 lire (hotel + mic dejun). Abonament pe autobuz pt 7 zile 28 lire/persoana. Intrari pe la muzeu sunt in general gratuite, se plateste zoo, acvariu, windsor, hampton court, ternul, etc. La care se adauga banii de buzunar. Se ajunge cam la 1000 lire, dar depinde cat vrei sa sprgi si la cumparaturi. Eu m-am cam dezlantuit pt ca sunt mai ieftine acolo decat la noi si hainele si jucariile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mooooaaama, ce suturi imi dau!Bine va gasesc, fetele. Am intrat sa urez sarbatoritilor si sarbatoritelor pierduti in ultimele 10 zile multa, multa fericire, sanatate si noroc, iertati absenta, am fost in vacanta fara net. Acum suntem la Cluj bine-merci, am apucat sa citesc ultimul capitol, din care am retinut ca s-a nascut Tudor - bine ai venit pe lume, pui drag! Sa ai parte de foarte multa fericire si sanatate, ca mami fain ai , ca s-a crestinat bebe Dragos , care imi place tot mai tare, ca a reaparut Stephy , pe care o pup si ca Ancutz a lovit cred ca masina si a ajuns acasa cu alta oglinda (?). Sper sa apuc sa citesc ce am pierdut, va pup fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Maria Andreea !

Dankutza, foarte frumos v-ati distrat !




Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Maria Andreea! Mama ta ce mai face?

Dankutza te invidiez pt asa excursie . Din povestea ta reiese ca a fost minunat si ca toti v-ati simtit tare bine si v-ati incarcat bateriile. Abia astept sa vad pozele!

Raluci sa aveti numai zile neplangacioase la gradi :) .

Ramonika si Shtrumphy felicitari fetitelor pt renuntarea la pampers. La Stefi am scapat de pampersul de noapte pe la 3 ani jumate ,dar si acum o data la o luna doua mai are cate un accident. Iustin nu se aseaza pe olita decat imbracat ,nu vad sa am sanse de reusita deocamdata ,asa ca mai amanam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Abia astept sa vad pozele!



https://picasaweb.google.com/102033086594026986450/PinkyLondoneza#

Sper sa mearga laptopul acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Abia astept sa vad pozele!



https://picasaweb.google.com/102033086594026986450/PinkyLondoneza#

Sper sa mearga laptopul acum.

multumesc de link . As vrea eu sa mearga laptopul dar din pacate nu merge si nici nu cred ca- l reparam in viitorul apropiat. Acum sunt pe telefon.Dar voi savura pozele cu prima ocazie,poate chiar maine la ziua surorii mele.pup.

Andreeeee imi pare bine sa te vad :). Vreau povesti cu italience frumoase si cu vacante fara net .puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Maria Andreea

Dankutza, faina vacanta voastra la Londra! Acum ai forte noi pt mers la munci, nu? Dar tanti care sta cu Pinky a avut concediu o saptamana sau cum?

Andre, chiar ma gandeam eu ca acusica serbati pe Chiara la buni acas. Hai mai povesteste despre voi!!

Ref la jucarii eu tare as vrea sa ii cumpar mandrei o bucatarioara, m-am trezit cam tarziu totusi.. In Mangalia nu gasesc, nu stiu daca dau comanda pe net cat de repede imi ajunge. Am gasit pe site-ul asta :http://www. dinoland .ro/c-59-bucatarii-si-accesorii.aspx?resetfilters=true foarte multe bucatarioare, si mai scumpe si mai ieftine.
Ma gandesc ca pt baieti merg standurile de lucru cu diverse surubelnite si accesorii, au si de alea pe site-ul asta.
Mai avem varianta de cadou un plus mare..catelul ala Rocky arata interesant dar ce dimensiune o fi avand, ca asa impusc mai multi iepuri, si un plus mare cum imi doream si ceva care misuna si imita..hmm Sa stabilesc cu zmau diseara ce si cum..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Am uitat sa imi laud iar mocofanul, ieri l-am vaccinat de 2 lunite si avea 6600gr, a luat iar aproape 1.5kg. Am iesit din spital cu 3600. Bun bilantul zic eu, nu tin cont de ce zice pediatra Smaranditei.
A inceput sa gangureasca motanul si ne e pe zi ce trece mai drag. Atat doar, o umbra de indoiala avem, am tot observat ca are tendinta sa tina capul intors in partea dreapta, aproape tot timpul, il misca si in stanga, il tine si drept spre fata dar se intoarce inevitabil spre dreapta. L-a vazut si pediatra si a spus ca banuie un torticolis, ca asa a stat cu capul in burtica si e posibil ca muschiul de la gat sa fie afectat.. Trebuie sa ii atragem mereu atentia in partea opusa, sa ii facem masaj, gimnastica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

MAi vin si eu cu o problema, Raluci nu stiu nimic de situatia ta.
Eu am sunat acum la ANPS sa ma duc dupa o adeverinta de venit, intrebarea era cand pot sa ma duc, eu iesind din plata. Un domn bine intentionat, imi spune ca plata se face cu o luna in urma si ca eu mai am de luat in nov. ptr. oct. Nu ca nu ar fi tare bine, dar eu stiam ca este luna pe luna, stie cineva cum este?

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



eu pe fuga, ca mereu (postarile lungi nici macar nu le-am savurat , sper sa apuc diseara):
Azi am fost si eu la ANPS dupa adeverinta si mi-au spus ca pe 15 nov imi pot da si pt nov inclusiv (eu avand de incasat 1 si 2 nov). Impresia mea este ca luam pe luna in curs. Ar fi mult prea tare sa fie cu o luna in urma, dar nu prea cred...




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Felicitari IONELA! Sa-ti traiasca bebe Tudor, sa fiti sanatosi si fericiti toti 4!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput