Prietene la bine si la greu - 142

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Am uitat sa imi laud iar mocofanul, ieri l-am vaccinat de 2 lunite si avea 6600gr, a luat iar aproape 1.5kg. Am iesit din spital cu 3600. Bun bilantul zic eu, nu tin cont de ce zice pediatra Smaranditei.




Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Gata, ne-au plecat musafirii...aseara l-am sarbatorit pe David si a fost tare frumos...mai facem si maine ceva in familie

Ionela, draga mea, felicitari...sa va traiasca Tudor grasunelul si sa va aduca numai bucurii!!!



Janisz si Maria Andreea

Licurici, sa va traiasca micutul crestin dolofan


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Lumi scriu rapid nu am timp de Mihai ma tot trage de mana sa ma duc sa ma joc cu el. Raspuns: prune crude, poti folosi si din compot dar sa le lasi la scurs , eu am avut in congelator fara samburi, atentie fara samburi. Astept sa imi trimiti si mie o gogoloata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

In sfarsit am primit si eu poze de la www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.300429976634753.82496.100000032604592&type=1" target="_blank"> botezul din august


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Dankutza, sa va fie de bine iesirea londoneza...adorabila Pinky


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna dimineata

La multi ani David, sa fii sanatos si fericit, sa umpli sufletul mamei de fericire si sa te joci grozav cu fratiorul tau! Dana, sa-ti traiasca feciorul

Sa-mi traiasca si mie Iulianul, chiar ma uitam ieri ce mare ca s-a facut brusc de cand vorbeste . Bine, nu vorbeste in propozitii, ci doar cuvinte, dar multe. De alaturat alatura doar rar si face constructii de genul: caine nieg(r)u, mama nani (eu sa fac nani, el sa faca nani cu mine sau alta semnificatie, inca ma straduiesc tare sa-l inteleg). Si e foarte tare cum spune babaie, nanani, mamasa (la baie, la nani, la masa) . Acum 2 seri, am cautat ceva pe dulapul unde stau cadourile pregatite pentru el si au cazut toate pe jos, la picioarele lui si ale mele. . Nu a avut mult timp sa se prinda care e treaba ca erau o parte in pungi si le-am si strans f repede. Si ma tot intreba ce sunt alea si i-am spus ... "niste chestii" . Ieri cine statea in fata dulapului si-mi arata sus "chetii"? . Nu-sh ce sa mai zic, ma duc la o cafea pana una-alta... A, l-am masurat si eu (a venit apoi cu cartea in cap de vreo 5 ori sa-l masor iar) si are 89-90 cm. Si pe cantar se tot urca singur si zice ala 12.5 kg, asta daca o mai merge bine dupa cat l-a tot trantit .

Sa aveti o zi minunata! Va las cu cafea, cacao, croisante calde cu unt si gem de merisor, ca sa aveti un start bun. Spritul pe seara




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:




LA MULTI ANI IULIAN, PITIC IUBIT AL LUI MONIS
LA MULTI ANU DAVID, MINUNE A DANEI



sa va fie viata doar un adevarat buchet cu flori vesnic inflorite!


Revin, ca sunt cu Meli in brate si acum vrea si Janisz~!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

La multi ani Gabitza, mami de gemenasi!Sa fii sanatoasa, sa iti poti creste copiii si orice vis al tau sa se realizeze!


Am uitat..merci Monis de cafea si cinsteala...sa`ti traiasca Santiagu` inca o data....offf....fug repede in dormitor ca Janisz o terorizeaza pe aia mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

LA MULTI ANI IULIAN, LA MULTI ANI DAVID

Fulgusori draguti sa cresteti mari, sanatosi alaturi de parintii vostrii.
Monis, Dana sa va traiasca feciorii




LA MULTI ANI GABITZA, multa sanatate mami si putere multa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dana foarte faine pozele, ca si pitica botezata ca si mamica cu burtica . Si mi-au placut si alea cu David si cu poza tatalui, chiar seamana bucatica cu el, desi prima impresie este ca seamana cu tine. Si eu ma tot gandesc sa caut la soacra-mea poze cu tati de cand era mic, ca am asa o banuiala...

Shtephy ma bucur tare ca ai aparut, dar imi pare rau ca problemele inca nu s-au rezolvat. Nu am cum sa te ajut, dar iti trimit un gand pozitiv . Merg acum pe forum inapoi sa vad cat apuc sa raspund si sper sa ajung si la pozele tale, ca mi-a fost dor de voi (si eu am citit din bulgaria de pe tel si nu m-am uitat atunci...).

Licurici, chiar ca a crescut piticutul vostru, e fix ca la carte, dubleaza greutatea la 3 luni, bravo! Spor la masaj, inteleg ca nu e chiar o grozavie torticolisul si trece relativ usor

Dankutza felicitari pentru excursie, ati facut o gramada de chestii si ma bucur ca Pinky a fost asa de fericita. Bravo mami!

Raluci cum ziceam, eu ii dau catina cu miere cate o lingurita zilnic. Mai putin in zilele in care uit . Multa bafta cu aiureala ta legislativa, sper s-o scoti cumva la capat, o solutie sigur exista

Many de maine bem cafeaua impreuna la serviciu

Strumfy cum e Motzata azi? La ce spui tu, as crede mai repede ca e o viroza decat un canin.

Gabitza
Si mama imi spunea ca ea nu-si aminteste ca eu cu frate-miu sa fi facut asemenea crize cand eram mici, insa frate-miu mi-a spus cand am inceput sa-l duc pe Iulian la gradinita, ca el a plans pana la grupa mare. Pana la 11 plangea ca vrea acasa, de la 11 la 12 se juca si la 12 incepea sa urle ca nu vrea acasa . Asa ca astia cu memoria scurta trebuie ignorati. Iar aia prea sfatosi, trimisi la plimbare. Sau la popa desigur

Ali eu nu i-am dat copilului knedgle (asa le spune la noi in nord) cu prune pt ca eu urasc aluaturile fierte , dar cred ca e o mancare ok pentru ei.
Si doctorita aia a ta, ti-am zis eu mai de mult... cauta alta.

Cory multa sanatate lui Andrei.
Si eu ma straduiesc sa-l invat sa-si sufle nasul, mi se pare esential de acum incolo (nu l-am aspirat niciodata ca pana la gradinita nu a fost racit, iar acum e marisor deja...)

Lumi iar sunteti fara R? Cand apare?

Livia voi ce faceti?

Lyly

gata, trimit desi mai am restante, dar scriu de la 6.30 la mesajul asta . Intre timp s-a trezit aniversatul, a primit cadouri, s-a jucat cu ele, le-a abandonat . Plecam la gradinita, si va salutam




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput