Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Nu credeam ca dupa cum a debutat sarcina mea, cu somnolenta la greu, voi ajunge sa ma plang de insomnii...Am avut o noapte aproape alba si nu a fost prima.... Nu am reusit sa dorm mai deloc, ma manca pielea, aveam dracanei, nu gaseam o pozitie care sa ma lase sa dorm.Nu am putut nici acum, dupa amiaza sa dorm.Ma tem foarte tare de noapte ce urmeaza.Voi ce remedii stiti pentru combaterea insomniei.E stiu de lapte cald, voi incerca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Asta zic si eu, fiecare cu semnificatia lui, eu si Ligia ne-am gasit "neamuri" pe facebook

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

Aerlilian, pe mine ma ajuta un ceai de flori de tei cu miere si lamaie si cateva pagini citite dintr-o carte, dar sa nu fie prea interesanta cartea ca asa iar te prinde dimineata...si cat mai multe perne in jurul tau...pentru sustinere din toate partilela mine functioneaza...

+28 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

aerlilian eu de vreo luna dorm doar 3 ore pe noapte adik ma trezesc la 1-2 si ma uit la tv , am incercat si cu ceai de tei si lapte cu miere , nu vrea somnul sa vina m-am obisnuit. babele astea de acasa zic k asa o sa fie si piticul o sa doarma ziua si noapte o sa ma tina in picioare:)):))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

foarte frumos ca v-ati intalnit super eu din pacate4 stau la 100 de km de buc asa ca nu am putut sa vin.

oricum am fost super ocupata deoarece am fost in curatenie si i-am facut camera lui bebe ,inca mai am ceva de aranjat nu a sosit ceva asa ca saptamana viitoare o sa pun poze.

e superba mobila georgigia o sa vezi.

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna seara! Am terminat si eu treaba, mancare, curatenie, baie la pitici, spalat si pus la uscat, urmeaza imediat baia mea si la somnic! Oricum va fi cea mai lunga noapte din an, asa ca somn usor, sa dormim bustean! Ca prea umbla insomniile pe aici...
Multumesc mult Catipt urari, esti draguta! Iti doresc si eu o calatorie usoara acasa, lipsita de peripetii si ai grija de Gruitza!
Aerlilian, si ceaiul de tei e bun, cum scria si Silvi, pt ca linisteste, calmeaza, numai ca daca-l bei seara mergi des la baie si iar e aiurea! Si faza cu cititul prinde bine si la mine!
Altesa, abia asteptam poze! Ce fain de voi ca pregatiti camera puiutului, mi-aduc aminte cum am fost si noi la prima sarcina... Acuma vom aranja doar un coltisor cu patuturile, dulapiorul pt hainute, autocolante pe pereti si zornaitorile. Am zugravit intreg apartamentul, mai avem biroul si dormitorul (sapt viitoare) si incercam sa le uram bun venit gemenasilor prin tot ce ne sta in putinta! E un sentiment tare fain sa aranjezi camera, sa pregatesti toate amanuntele... (mai ales ca eu nu sunt superstitioasa deloc si am pregatit totul dinainte la fiecare copil)


Ana, mami de Darius('05) si Sara('07) si 28+ cu

https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/Anahadasa#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

alice, si eu vreau sa intru in grup pe facebook,am trimis cerere

pt. insomnii ,si mie imi mai trebuie cate ceva,am incercat cu ceai de tei dar deja nu mai merge,dar atentie,seara nu puneti lamaie ca provoaca niste arsuri mai rele ca insomnia

am vazut burtici noi si frumoase pe picasa, bravo fetelor,iar gianina,tu deja ti-ai luat aproape tot trusoul...si eu vreau dar parca ceva ma retine inca la a cumpara lucrurile mari,in schimb hainute iau la greu,mai imi trebuie un costumas gen cosmonaut si maruntisuri...

si duminica placuta

minunea mea 30+

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

si eu am nopti intregi cand nu pot dormi. Pe langa lapte cald, eu imi mai fac ceai de tei sau de soc cu miere si parca e un pic mai bine sau mi se pare mie.
Pup


Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Nu credeam ca dupa cum a debutat sarcina mea, cu somnolenta la greu, voi ajunge sa ma plang de insomnii...Am avut o noapte aproape alba si nu a fost prima.... Nu am reusit sa dorm mai deloc, ma manca pielea, aveam dracanei, nu gaseam o pozitie care sa ma lase sa dorm.Nu am putut nici acum, dupa amiaza sa dorm.Ma tem foarte tare de noapte ce urmeaza.Voi ce remedii stiti pentru combaterea insomniei.E stiu de lapte cald, voi incerca...




in 25+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna seara mamici,,va multumesc pt aprecieri,si intradevar noi am cumparat cam tot ce e mare mai am cateva chitibusuri,hainute nu cumpar nimik deoarece am primit ffff multe,aici neau dat si de la stat pachet pt puiuta iar in dec ne vin cadouri de craciun tot pachete cu hainute de la parinti si nanuti plus de la inca o prietena care a nascut in sept si deja a schimbat marimile fapt pt care am renuntat la cumparat haine.Si la cat vam necajit azi cu tehnologia va mai pun odata linkul unde am adaugat poze facute azi sper sa nu ma luati la bataie ca v-am zapacit.Ziceati de kg eu am plecat cu ffff multe kg plus in sarcina si anume 86kg la 1.75m si am ajuns acum in 29de sapta la 95kg deci detin fix 9kg plusva poop si noapte bunahttps://picasaweb.google.com/100859748719447545167/Mami

+29de FETITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Abia acum am reusit si eu sa vad pozicile Gianinei, super frumoase toate, Gianina, ai o burtica tare frumoasa!
Cat despre FB, eu nu mai am cont acolo, dar poate imi voi face altul ca sa ma alatur voua, nu stiu inca sigur.
Fug la , noapte buna!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 28+ cu Ioana
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput