Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

un articol interesant despre alaptat - pentru noi astea care o s-o facem pentru prima oara :)

http://www.babycentre.co.uk/baby/breastfeeding/beginners/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alinutza , eu raman aici...nu sunt fan fb!Si eu ma simt foarte bine aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

felicitari geanina pt fetitza
Alina nu parasesc odiseea dar e ok si aici si FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Gianina, am vazut pozele, ai o burtica tare faina! Felicitari! Si deja ati achizitionat carut, hainute, patut... Tare frumusele!


Ana, mami de Darius('05) si Sara('07) si 28+ cu

https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/Anahadasa#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Ursulet, eu caut ceva articole pt alaptarea gemenilor, dar nu prea gasesc! La primii doi am alaptat mai mult de un an pe fiecare si a fost foarte bine, n-au racit, n-au fost sensibili si, in plus, aveam 'frigiderul' cu noi si puteam sa ne deplasam oriunde, asa ca mult am mai colindat cu bebicii. Imi doresc mult sa pot alapta si acum, desi sunt constienta ca va fi ingrozitor de greu cu doi, dar nu vreau sa ma dau batuta usor. Inca sunt in cautare de informatii!

Ana, mami de Darius('05) si Sara('07) si 28+ cu

https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/Anahadasa#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi23

vad ca vorbiti despre rh-uri, eu mi-am facut si este pozitiv dar sotul nu stiam ca trebuie sa-si faca si el...adica nu mi-a zis nimeni nimic....riscam ceva oare?


+28 cu

Nu risti nimic. Daca mama are rh pozitiv, tatal copilului nu e nevoit sa-si mai faca nicio analiza, chiar daca el are rh negativ. Nu-l afecteaza pe bebe. In schimb daca mama are rh negativ si tatal are rh pozitiv atunci trebuie facute niste vaccinuri dupa prima nastere si la urmatoarele sarcini. In cazul nostru, cum amandoi avem rh negativ, nu e necesar sa fac niciun vaccin.
Bianca, si aici sunt gratuite analiza respectiva si vaccinul, dar numai pentru cei asigurati la stat (care lucreaza in De). Cum eu nu lucrez in De, sunt considerata ca fiind asigurata la privat, primesc facturile prin posta, le platesc si apoi imi deconteaza casa mea de asigurari dar nu-mi deconteaza 100%. E un sistem tare tampit dar asta e, nu am ce face.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 28+ cu Ioana
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Silvi, mi-a luat Lexi explicatia din gura
Lexi noi suntem asigurati la stat. Norocul nostru, ca daca trebuia sa platim asigurare era mai greu pt noi. Sunt f multumita de tratamentul din sistemul sanitar si de conditii, insa am auzit ca la privat e muult mai bine.

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

My ce burtica mare ai!! Marie e o frumusete, are niste ochi superbi. E foarte expresiva



Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

da, eu sunt Ecaterina :)
Ana - cu intarziere si sa ai sanatosi !!!

am stat mai toata ziua in piioare si ma doare mijlocul, cred ca incerc si eu masajul cu sticla cu bere. deja mi-am imaginat ce bine trebuie sa faca.
fetelor vad eu cum fac cu bagaj si alea alea, mai e pan atunci... eu vroiam si masina de cusut dupa mine dar momentan am taiat-o de pe lista.
Eu nu schimb odiseea pe feisbuc, fiecare site cu semnificatia lui



gravidutza 27+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

Lexi multumesc pentru raspuns, ma ingrijorasem un pic, mai ales ca si cand am semnat contractul pentru celulele stem doamna respectiva ma intrebat de rh meu si al tatalui, iar cand i-am zis ca nu stiu la sotul a zis ca probabil il v-a face de curand(analiza)...i s-a parut ciudat ca nu stim...m-am mai linistit
Gianina am reusit cu pozele, vad ca a-ti cumparat si patut si carucior...sunteti mai avansati cu pregatirile...de acum sa cresteti mari si sanatosi si...sa vina la termen cum se zice...
vad ca si tu ai burticuta destul de maricica si rotunjica,numai eu am ramas in urma cu burtica, in schimb eu cresc in kg

+28 cu

Mergi la inceput