Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

neata. uite ca dau si eu intr-o dimi
cami cu inimioara nu e nimic, e un suflu sistolic care il au mai toti copilasii iar in timp trece. ms multam dormit iepureste acum e vesel si se joaca de parca nu s-a intamplat nimic. mai e si ragusit si nasucul infundat ar trebui sa ii scot mucisorii dar cand fac treaba asta plange groaznic si mie frica sa il fac sa planga. offf m-am saturat de probleme. am mai fost si singura acasa asta noapte

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Neataaa!!!!!!
La multi ani MATIA si YASMI!!!


Revenim si noi dupa un weekend de absenta..
Am avut musafiri de vaza...nepotelul meu de 8 anisosi si fratele meu.

A trebuit sa stau numai dupa ei si sa le fac toate poftele...
Multumim pentru urari tuturor fetelor.
Strumph,esti o dulce ca de obicei.
Raducu e muuult mai bine,nu a mai avut febra de vreo trei zile si ma bucur din suflet ca nu a fost nevoie de antibiotice.
Miki,eu am facut si compot dar, si blenduite si sterilizate.
Cele blenduite sunt un deliciu, am facut de piersica si caisa.
Cel de piersica a iesit mai dulce pt ca au fost fructele coapte bine dar cel de caisa e mai acrisor.

Ailed,
m-ai innebunit cu retetele si mancarurile...am salivat de numa.
Dya,sanatate multa puiului tau...copilul cel mic al nasei mele face exact cum ai povestit tu.
A fost cu el peste tot concluzia a fost spasmul hohotului de plans,care se pare ca va disparea atunci cand copilul va fi mai mare.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

strumf esti o scumpa ca de obicei! piscotica!!

m,ultumim frumos de urari!!
ca in fiecare an pe aceasta data ma incearca o multitudine de sentimente.....imi amintesc acum 4 ani...cate emotii....cata fericire....doamne dar repede mai trece timpul!!! am deja domnisorica de 4 ani!!!! ufff sunt fara cuvinte in aceasta dimi....fericita, melancolica....ma uit la ea si imi zambeste chipul....ma uit la ea si imi rade sufletul de fericire....ma uit la ei doi...ce imi pot dori mai mult de la viata???!!!! decat sanatate pt toti ..in rest pot spune AM TOTUL!! ITI MULTUMESC DOAMNE!!!

aa nu am uitat de tratatie

sa vina cantaretii.... clovnii sunt programti pt ora 16
papica
si cinstea



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

La multi ani, Iasmina!!!!
La multi ani, Matia!!!


Ieri nu am mai intrat ca am fost cam rupti de oboseala, ca deh..finii nu au copii si au plecat tarziu...dar mie mi-a placut oricum. Au mai venit si inca o pereche de preteni..asa mult imi place cand am casa plina Cand stateam la casa veche of-ul meu cel mare era ca nu am spatiu suficient sa incapa prietenii, familia la masa E greu cu stransul, dar imi place mult, deja incep sa rascolesc prin decoratiunile de srabatori sa vad ce-mi mai lipseste
Sotul isi va schimba in curand serviciul si asta e un lucru fff bun , dar partea nasoala e ca va lua acum la inceputul lunii un salariu, iar urmatorul va fi abia pe 15 dec...deci imi pot face acum doar liste, ca de cumparat abia atunci vom avea cum...

Miki
, prajiotura a iesit dementiala nici gand sa am timp sa o pozez , am pus-o la geam sa se raceasca mai repede si abia am reusit sa pastrez o portie pt Cristi . I-am povestit mamei cum am facut-o si si-a facut si ea una Duminica

delia, mama in vara asta si-a descoperit diabet si ar vrea sa inceapa sa foloseasca fructoza. Ai idee care este cantitatea permisa? abia pe la incepului lui dec mai merge la medic,,,

strumph, gratarul a iesit ff bun, probabil ca este ultimul pe anul asta, dar eu tin minte ca am facut unul si iarna trecuta..prin ianuarie O tuica firta, un vin fiert..si uite asa fac baietii gratarul Sa sti ca si Catalina a avut o perioada cand nu mai zicea nimic..ma gandeam ca e vina mea...ca poate nu am mai vb destul cu ea ..dar acum si-a revenit si zice multeeeeee
Apropos, ai citit mesajul acela pt picasa? ca tb sa ne schimbam numele..ca au descoperit ei ca nu e nume personal..si ca nu avem voie sa folosim pseudonim? Tu sti cum sa facem?

mandreeac, un Rares dulce!

Somleac
, cum mai cu nervii? Si pe mine ma enerveaza Cristi in unele dimineti cand face multa galagie inainte sa plece la gradi..iar in dimineata asta a fost maxim, ca s-a trezit la 7 fara ceva..deh obisnuit pe ora veche si pana au plecat la 8 si un pic mi-a trezit si fata. Acum a readormit linistita

miki, bafta la compot, cred totusi ca poti pune si zahar in el..nu vad de ce sa nu pui...

xeo

cami, asa ma amuzi cand citesc ca petrei ii spui Perica

lparpala
, si eu tot 2 cupe de cereale pun la iaurt de 200, dar a mea mananca ok. incerac cu mai putin daca vezi ca nu-i place

dya, cand vezi ca plange fara mai respire, sufla-i peste nasuc si isi revine cred ca te-ai speriat tare. Si mie mama imi povestea ca treceam prin toate culorile posibile cand plangeam

Va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, f frumoase cuvinte, momente, trairi . Multumim de tratatie..si asteptam clovnii la ora 16:00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

Neataaa!!!!!!
La multi ani MATIA si YASMI!!!


Revenim si noi dupa un weekend de absenta..
Am avut musafiri de vaza...nepotelul meu de 8 anisosi si fratele meu.

A trebuit sa stau numai dupa ei si sa le fac toate poftele...
Multumim pentru urari tuturor fetelor.
Strumph,esti o dulce ca de obicei.
Raducu e muuult mai bine,nu a mai avut febra de vreo trei zile si ma bucur din suflet ca nu a fost nevoie de antibiotice.
Miki,eu am facut si compot dar, si blenduite si sterilizate.
Cele blenduite sunt un deliciu, am facut de piersica si caisa.
Cel de piersica a iesit mai dulce pt ca au fost fructele coapte bine dar cel de caisa e mai acrisor.

Ailed,
m-ai innebunit cu retetele si mancarurile...am salivat de numa.
Dya,sanatate multa puiului tau...copilul cel mic al nasei mele face exact cum ai povestit tu.
A fost cu el peste tot concluzia a fost spasmul hohotului de plans,care se pare ca va disparea atunci cand copilul va fi mai mare.






Mamicuta fericita de Radu Andrei (31.03.2011)








deci le blenduiesti si piureul in stare cruda le pui in borcanase si le fierbi la bain marie ? si pe urma le tii la frigider sau doar in camara ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI MATIA SI IASMINA
sa fiti sanatosi si sa le umpleti viata de bucurie la mamicile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata!


miki, bafta la compot, cred totusi ca poti pune si zahar in el..nu vad de ce sa nu pui...



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


pot dar nu prea-mi vine cand vad bulanasele si kuruletul andrei..care atarna la cantar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

azi iar sunt singura cu amandoi acasa..mi-e dor de gradiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning

Hai ca azi mi-s matinala, noroc ca s-a schimbat ora ca daca nu , tot la ora 8 ma trezeam.... ppff ce ochi mici aveam, aseara la 10 jumate eram in pat dar dupa ora veche era mai tarziu , deci.... imi trebuie multa cafeaaaaaa hai ca va dau si voua cate un espresso sa aveti la o barfa mica pe forum

Mi-am adus si 2 gogosi sa bag sub nas, ca tare-s bune mi-au mai ramas de ieri si bune-s si reci, parca si mai bune am sa ma pun oe cantar maine dimi sa vad cate kile am luat in weekend si azi ca tot bag sub nas dulce, ba bomboane, ba ciocolata, gogosi cu nuca... aoleo sparg cantarul maine dimi

Yasmi asteptam tratatia v=ati mutat la mami in apartament? pe cand in casuta ??

Madutza, numa bine ia salariul sotul pe 15 dec si te bagi la shopping , e mai palpitant atunci chiar inainte de Craciun Felicitari sotului pentru noul job, sa fie intr=un ceas bun!! daca am ochi bun format, sa imi dau cu presupusul lucreaza in comert?? import/export ceva de genul asta ? Nu numai Cristi e pe ora veche, si piscoata mea , asera se mara tare pe la ora ei de baie, deci am bagat-o la baie si nani desi era devreme, la 9 deja gata era in lumea viselor azi la 7 era treaza deci... incet incet trebuie sa facem cumva sa ii dam pe pitici la ora noua de iarna

Persi ma bucur ca Raducu e bine , asa ne place azi e zi de smotru nu , ca doar e luni

Miki gata cu gradi nu il mai dai sau inca e bolnavior Vladut si de aia ?

Catank, te-am vista azi noapte , nu ma intreba de ce ... dar am visat o ferma frumoasa si multe animale si livada si pe tine cu soacra

Iony cam rar te vedem al ochi pe aici, sa vii mai des

Ma duc sa imi beau cafeluta ca mi se inchid ochii

revin

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput