Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, sotul lucreaza in Vanzari ..deci da, comert

ma bag sa inventariez decoratiunile si sa fac liste..ehee va dati seama ce lista o sa fac? Pai o luna si jumatate sa tot fac liste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

imi tot stranuta piscoata de cand s-a trezit , nu stiu de ce ,... sa ii pun niste oscilo sa ii dizolv ins eringa sa ii dau, dar cum si cat ?

iar nu am luat notite cand ati vorbit despre asta

help please



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

strumph, nu renunt la gradi, nici vorba.. dar toti doctorii mi-au recomandat sa-l mai tin acasa cat ii fac tratamentul, deci cam toata saptamana asta si pe urma trebuie sa revin cu el la control..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cred ca am ratat ziua lui matei de simona..sau e tot azi ?
sper sa nu fie prea tarziu ..LA MULTI ANI pui mic si frumos..sa fii sanatos si norocos in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Lavinia, emotionant!Sa va dea Dumnezeu sanatate si intelegere!
Mada n-am folosit fructoza, scumpa, in regim... la mine a fost ff strict ca era vb de bb.Nu stiu ce sa zic...
Cami, ce misto ca te-ai relaxat

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

i-am dizolvat intr-o seringa de 5 ml juma de tub de oscillo si i-am dat 2 ml, oare e mult/putin? sper ca e ok ca si prima doza... si sa nu mai stranute sau sa raceasca, nu avem nevoie de muci am sa ii dau restul din seringa in vreo 2-3 ore , chit ca nu mai stranuta... rau nu are ce sa ii faca nu ?

cam lenese sunteti azi, azi fost ieri la party de Halloween si e greu lunea nu ?

roxy tu pe unde umbli ? la cules de caramazi ?

ioana tu la smotru ?

Lidia cum ati dormit azi noapte ? sper mai bine si fara multe treziri

Spiridusha, uitasi cand ai scris sa spun si eu ceva, iti spun acum : bine ia revenit si sa ai o zi frumoasa la nunta sa vii sa ne arati pozici dupa cu voi si cu bb la papion

ailed da tu ce faci ? ai fost schimbul 3 si acum dormi sau cum ?

cami te-ai petrecut ieri vad, sa iti fie de bine u cine ai lasat fetele ? ele cum mai sunt, le-au trecut mucii ?

irinuca ai ajuns acasa ? deci vad ca nu numai eu cu ailed suntem mamaligioaice, si tie iti place stii o reteta buna de ceva cu mamaliga si usturoi ?

Pisuc voi cumn mai stati la capitolul muci ? cum ati petrecut in weekend ?

alexinoooooo... trezirea, treci la raport , cafeluta te asteapta daca nu te grabesti o beau eu, ca mai am nevoie de una sau poate mai multe

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu strumph,andra s-a trezit la 4 parca si a baut doar 50ml, poate scapam de papatul noaptea, dar acum dimi stateam cu ea se ridica in picioare in pat si-mi trimitea pupici, face mmmoa cu buzitele... si am resit si eu sa ma duc la baie cu usa deschisa in 2 reprize , si sa ma si imbrac... astept sa se trezeasca maria si sa se culce andra, care mi-a furat de pe sandvis o felie de castravete si molfaie victorioasa la ea... si n-am de gand sa i-o iau... ca mariei nu i-am dat cruditati deloc cand era mica si acum nu mananca decat morcov si cateodata ardei, in rest legume nimik

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada da ii zic petrica
sau piatra mea pretioasa
sau pretioasa lui mami
sau pietricica puternica a lui mami
etc
spre deosebire de antonia careia nu ii ziceam decat viata mea
sufletul meu
dragostea mea
la petra pot forma f multe diminutive
cum mai stati cu vorbitul?

strumph am lasat fetele cu o tanti si cu nepoata ei contra cost normal
ca sa ne distram si noi
si mai vine si in seara asta
sa mergem la mall cu antonia
sa o mai scoatem din casa
vezi ca stranutul nu e neaparat de la raceala
dar daca nu iti stranuta pana acu da poate fi deja atinsa
eu zic ca puteai sa dizolvi jumate de tiub in doar 1-2 ml
si sa il dai pe tot
ca eu asa ii dau lui petrica
chiar de 3 ori pe zi
ca sa aibe efect

miki voi cum sunteti cu mucii aia ascunsi?
ce tratament ziceai ca ii faci pt ei
ca eu sunt disperata
de o saptamana
petrica respira pe gura
si atat
febra nu
la batista nu iese nimic
nu curge nimic
sunt cam debusolata ca vreau sa ii fac vaccinul de 6 luni ca deja facem 7
offfffffffffff


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi sa aveti o zi superba
multe imbratisari
unde ii faci ziua iasminei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, La noi Cristi este sufletul meu, iar Catalina este inima mea

Cu vorbitul odata la cea timp, de ex o data pe sapt are o perioada in care in decurs de 10 minute spune 4-5-6 cuvinte noi, apoi nimic...si tot asa...plus o gramada de cuvinte noi dar pe care eu nu le inteleg el le spune f tare si clar si convins de ceea ce zice dar eu nu inteleg o iota ..de ex un cuvant care-l zice de muuult timp: "apitu" si "apitu nani"..m-am tot gandit sa fie noapte buna...dar il repeta ca si cum ar povesti ceva ce s-a intamplat.....

Mergi la inceput