Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, vad ca nu vrei sa vb cu mine
mada maria zicea mushashu la crenvusti, pana ne-am prins... asa ca apitu... cine stie ce o fi..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Neatza fetele!

In primul rand
Matia de Somleac
Radu Andrei de persi
Eva de Leeloo21
Nicoletta de giuliaa
Radu de Madutza


Buuunnn, acum sa trecem la chestiunea zilei.

Pitica s-a trezit de dimineata la 5 cu toate ca aseara a rezistat eroic pana la 23 pe ora noua. Deci, pot socoti ca am avut o singura trezire in afara planului.

Chiar, de mult vroiam sa va intreb: voi la ce ora culcati bebeii? Pitica mea nu adoarme sub nici o forma inainte de ora 23.

De dimineata i-am pus putine cereale in fructe (cam o lingurita si jumatate) si nu a mai facut figuri. Voi incerca si diseara la iaurt sa ii pun mai putine cereale sa vad daca asa mananca.

Dya, eu m-as fi speriat groaznic. Ce-i drept, faptul ca fusesei pusa in tema dinainte a ajutat. Avand in vedere ca nu ma pricep sa-ti dau vreun sfat, nu pot decat sa va urez sa treceti prin cat mai putin astfel de episoade.

Stumph, ai zis aseara ca ne povestesti cum a fost cu bombonelele

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

la mine maria e sufletul meu si andra minunea mea

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lparpala a mea e tot pasare de noapte!
dya , eu azi m-as fi dus cu bb la dr in locul tau

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia cum sa nu vb cu tine?
mereu vb si ma gsndesc la voi
acu incalzesc mancarea la fete
si ma dpoare stomacul iar
nu mai stiu ce sa mai maNANC
m-am saturat
iar in cta nu gasesti un cabinet parti cu gastroenterologie
offfffffffff
tre sa ajung in spital cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

...deci sa va spun cum a fost cu bombonelele

Am pregatit noi frumos tot in living, baloane umflate, cutiile cu cioco so bombo , bostanul, focul in semineu... si am imbrcata piscoata in costumasul de bostanel special cumparat pentru Halloween ... am adus-o jos si am pus-o pe covor sa o bag in sedinta foto ca deh, nu puteam rata asa moment, nu ? si i-am pus cutia in fata sa se serveasca fata daca nu le-a lins si le-a intins de le-a innebunit nu alta ...noroc ca fiecare e invelita sigilata si nu a putut ajunge la cioco cred ca nu le rata daca nu erau sigilate fiecare in hartiuta ei le-a lins si le-a numarat pe degete aoleo... radea Nick ca o sa aibe fiecare copilas de primeste bomboanele ceva saliva pe staniol de la piscoata Inainte sa o imbrac in costum si pana am imbrcata-o a fost numa un moft, maraiala , nu ii convenea nimic, nici o jucarie nu o mai atragea, nimic... ehh... cum am pus-o in fata bomboanelor, cum a tacut malc nu a mai spus nimic, s-a pus pe ros si lins si am putut sa imi verific apartul foto in toate pozitiile , sa nu mai spun ca era o calduta in living de inebuneam, m-au trecut toate transpiratiile, ca domnu sot a meu a crezut ca-s -20 grade afara si a bagat in semnineu de a umplut gratarul cu lemne si carbuni si cand au inceput alea a arde toate nu mai aveam aer nu alta imi venea sa deschid toate usile si ferestrele posibile ca era indusitor de cald plus miros de bostan prajit ca eu am pus lumanica in bostan si capacul peste si am facut bostan copt

...si ca sa vedeti despre ce vorbesc ia uitati-va la Bostanica lu` mama

Piscoata mea e asa de maraita , mai mult ca sigur ii iese un dinte sau poate chiar 2 , ca prea e maraita de vreo 4-5 zile, nu ii mai convine nimic, nani numai la san vrea, cum ma ridic de langa ea cum se trezeste si incepe a plange/marai si iar trebuie sa o pun la san sa mai doarma... suzeta nu o mai vrea deloc, deci nici nani cu suzi in gura nu mai vrea, deci ... ... rabdare si tutun daca o mai tine mult cu maraiala asta cred ca ma reapuc de fumat ....sper sa nu, ca nu mai vreau

ma duc sa ii fac fructele, sper sa pape ceva ceva... dar la cat e de maraita ma astept la orice de la ea ...

revin mai tarziu, va pup

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada si noi suntem in acelasi stadiu cu vorbitul
si ma dispera
offffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

bostanica ARATA SENZATIONAL
este minunata
iar tu esti super inventiva strumph
bravo tie
si eu eram asa cand o aveam doar pe antonia
acum e putin mai dificil
da uite am poze noi
sa vad cine ma ajuta sa le puna in locul meu pe picasa
sa le vedeti si pe ale mele
mai ales pe petrica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

delia cum sa nu vb cu tine?
mereu vb si ma gsndesc la voi
acu incalzesc mancarea la fete
si ma dpoare stomacul iar
nu mai stiu ce sa mai maNANC
m-am saturat
iar in cta nu gasesti un cabinet parti cu gastroenterologie
offfffffffff
tre sa ajung in spital cred

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



te pup dulce...
tu mai alaptezi?
daca nu ia niste omez sau ceva de genul...
poate ar tb sa faci o endoscopie ceva... desi e naspa rau procedura

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, e dementiala piscoata, sau dovlecutza.. cea mai tare mi se pare cand linge bomboanele

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput