Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(95)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

ZUMZU, haha, nuuu...as vrea eu. Am formulat gresit, am scris mesajul asta in cateva ore, pe bucati asa...am editat. Am vrut sa zic: pt noi o sa fie la munte....
Chiar, nu mai zice nimeni nimic de Revelion????

edit la edit: ba nu, acu mi-am dat seama ce am vrut sa zic: la noi la munte, adica in Romanica.
E clar, sunt obosita rau!!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





ma gandeam ca ai vreo vila pe undeva la munte si nu ne-ai zis pana acum. vezi ce vigilenta is?
e vina mea-eu am inteles gresit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Loutzy..cica asa e obiceiul,sa mergi la nasi.
acu despre plocon..nu stiu,depinde de nasi,de varsta,de cat tin ei la obiceiurile astea.
la tara de exemplu se duc tinerii la nasi cu purcel de lapte,vin,cozonaci si alte alea.
la oras se iese practic la o masa cu nasii,se duce o sticla de vin.
depinde mult zona..si mentalitatea.
iar pentru unii e ff importanta chestia asta,o iau ca lipsa de respect din partea tinerilor daca nu e facuta ca la carte

noi am mers mereu la nasi cu o sticla de vin..si am plecat cu doua sau cu altceva. sau ii mai gatesc nasei mele peshte,ii place cum il fac si mereu ma intreaba cand ii duc si ei.
pe ei nu ii intereseaza chestia asta.

Mada..ce supliment,bre ? stimulent ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Noi nu avem planuri de revelion. Chiar nici unul! Vedem noi. Anul trecut ne-am aranjat ceva pe 30 dec.

Laura habar nu am care e semnificatia. La noi au venit o data finii cu un pui la rotisor, ca cica se da gaina. Noi habar nu avusesem ca urmau sa aduca ceva si nici pana azi nu am aflat de ce, dar a fost oricum un caz singular. Noi nu am dus niciodata la nasi ca daca nu stiu de ce duc e chiar penibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

da, si eu ma uitat crucis la supliment

loutzy si noi mergem la nasi de lasata secolului ca mereu ne cheama si oricum ne simtim bine. si ducem si noi cate ceva, ca asa mi se pare normal nu ca tb placon-un vin sau niste prajituri, flori la nasa din astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Simo cum i-o zice, bani sa fie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Andutza nu ne-a lamurit deloc:nici pe tine cu suplimentul nici pe mine cu programul de 6 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

nici noi nu avem planuri de rev, de fapt de nici o sarb nu avem cum sa ne facem planuri..ca tati nu e acasa

cu lasatu de sec si mers cu ploconu sau cum ii zice.. se face mereu inainte de inceperea postului. atunci e ultima zi in care poti papa de toate si sa te distrezi, o data ce incepe postul toate astea nu ar mai trebui sa le faci. asta teoretic..acu unii tin, altii nu. depinde de fiecare.

a adormit si zgubi intr-un final. ne-a mancat zilele.
asa ca ma bag si eu ca sunt terminata
o seara frumoasa si ne auzim maine, sa speram in toane mai bune





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Pai Andutza v-a explicat azi
va lamureste din ianuarie cu stimulentul (priceput??))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Dar cand e Lasata Secului? Daca aflu si eu care e treaba poate aranjez ceva serios si cu nasii si cu finii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am fost la control azi, toate bune si frumoase doar ca i-am zis sa uite la putzulica ca ni s-a parut noua mai umflata; acelasi verdict fimoza stransa cel mai probabil ca nu scapam fara oepratie-dar mai aspteptam deocamdata pana face 1 an.mi-a dat o crema cu cortizon ca sa il dau tocmai ca sa ii subtieze pielea acolo si mi-a zis si de crema aia din germania de care ziceati voi pe aici. Incerc sa fac rost de ea.

Mergi la inceput