Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(95)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Dar cand e Lasata Secului? Daca aflu si eu care e treaba poate aranjez ceva serios si cu nasii si cu finii.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



e mereu in ultima zi dinainte inceperii postului craciunului si pastelui,




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

apropo de supliment..nu mai stiu cine imi povestea sau unde am auzit,un batran din familie oricum.
a mers la gara sa isi ia bilet,si casiera l-a intrebat :
-supliment doriti? (stiti ca se plateste suplimentul de viteza,de clasa,de loc..etc)..
si batranul i-a raspuns :
-nuuu,sarut mainile,tocmai am mancat acasa,io pe tren nu mananc ca mi se face rau :)))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

bai dar toata ziua stati la taclale !

plecat sotul la munca, tura de noapte...e dansez, dar nu am niciun chef sa ma uit...am pus sa se inregistreze si o sa il vad cand o sa am dispozitia necesara.

andutzo hai ca nu ai stricat nicio craciuneala...

oricum ce dorinte au avut majoritatea...era clar ca nu erau apropouri pt craciuneala...scump, scump . fiecare dupa buget fratioare si dupa inspiratie.

zumzu am zis si eu ca ma bag la intalneala...acum sa dea Doamne Doamne sa fie Andu bine si venim si noi

simis de revelion stam mai mult ca sigur acasa , sau poate pe la parinti...oricum cu baiatul !

maimuta interioara a aparut si la mine, dar nu am dat click sa o cunosc .

Sunt obosita fizic si psihic...mai nou ma gandesc ca habar nu am daca si cat trebuie sa le dau la dr anestezist . nu suport fazele astea , dar pentru andu , orice. dar nu am idee. cand am nascut, era o suma parca fixa asa pt cezariana...de la 1500 lei in sus si anestezistul neaparat 3 mil . ete na, eu am dat 800 lei la dr si 150 sau 200 la anestezist. si s-a purtat super. ma enerveaza chestiile astea standard, pana mea, da omul cat are. si sa zic merci ca eu am de unde cat de cat, ca altii nu au deloc. aia ce fac ? ii lasa sa moara??

ma rog , ia spuneti-mi si mie...aveti idee ? zumzu? tu cum te-ai descurcat la gr. alex ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mda.
Mie mi s-a comunicat in seara asta acest fapt.
O sa trebuiasca sa luam si sa ne si ducem ca nasii nostri sunt de aceeasi varsta cu parintii. Mama lor de obiceiuri fara semnificatie.
Oare nu le ajunge petrecerea de pe 12 cand sarbatorim si noi pe cei 2 Mihai din casa?

cred ca asa o sa fac pana atunci, poate mai scot si niste bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Roxx fix asa fac maretul desert: orez/gris/coush-coush, fructele, apa, toate laolalta si bagat la cuptor. La sfarsit pun scortisoara.

Zumzu ce tare ai fost cu surpriza!!! Eu nu sunt in stare de asa ceva. Si eu ma dau de gol de cum imi vine ideea, oricare ar fi ea.

Asheeea, stati ca nu ma las pagubasa. Deci Andutza nu ia supliment din motive ... intemeiate. Dar celelalte fete muncitoare? Simis, Wudy? Cineva? Vreau si eu o confirmare ca se da asa ceva.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



deci vreau sa iti zic ca lunile astea imi tot imaginam cum o sa -i spun, cum o sa reactioneze si imi rasarea asa un ranjet pe fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

are cineva idee ce sa fac sa reusesc sa dau click pe partea de sus a ecranului?
de ex la fb nu pot sa apas pe numele meu sa intru la poze, nu pot sa apas p cereri de prietenie, p mail nu pot sa dau sign out,
nu stiu ce naiba a facut fii=mea la pc. pe ce a apasat ca mi l-a facut varza
bara de jos acu are 2cm si nici ca imi iese sa o fac ca inainte




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Eu am inteles de ce nu ia Andutza stimulent. Ca beneficiaza de un SUPER stimulent.
Programul de 6 ore nu stiu daca mai exista in lege. Daca e o firma mica (cum e cea la care lucrez eu) poate te mai intelegi cu seful, dar la o multinationala unde se aplica cu strictete legea, daca nu e prevazut undeva nu cred ca se reduce programul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

La noi e invers cu cadourile,el mai mereu se prinde.
acu vreo 3 ani am luat bilete la tudor gh de ziua lui..trebuia sa fie mare surpriza,am fugarit un coleg sa cumpere bilete,cele mai bune locuri.
vine ziua lui..ii zic de la birou pe mess ca nu mergem acasa,am o supriza. si el ma intreaba ''da stii cum sa ajungi la surpriza?'' mi-a cazut fatza.
adevarul e ca habar nu aveam unde naiba era concertul,planuiam sa ma uit pe o harta ceva,atunci nu cunosteam deloc magaoaia asta de oras cu toate intersectiile la fel (in capul meu,toate semanau).
pe urma m-am smecherit,i-am cumparat telefoane,chestii pt calc..de pe net. si ceream comanda sa vina de ziua lui. na! nu mai are cum sa ma prinda. (la carduri nu m-am gandit)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Zumzu;scapati de operatie..cum sa nu..antrenament si la putzuc..cum creste un pic si ii arati asa frumos isi trage pielea la putzzz..el simte cel mai bine cat ingaduie
Cu surpriza..nici al meu n-a reusit niciodata..nu se pricepe la f surprize
Simo;am verificat cardul si asa am vaz ca suma totala e ok cu cea din carnetelul meu
luni poate ajung si la banca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

carmen eu i-am dat doar la doctor, cred ca ea i-a facut si anestezia,n-am dat la nici o asistenta nimic-numai la asta nu imi statea capul. la doctor am dat mult -foarte mult pt cele 10 min dar nu asta conteaza. mai bine nu iti zic sa nu te influentez dar la noi stia ca vroiam sa mergem la viena si mi-era sa nu fie vreo scarbosenie din aia care "aveti bani sa mergeti la viena dar mie imi scoate ochii cu x lei?"
zic si eu, nu te stresa oricum..asta-i stresul cel mai mic, banii se dau dupa in principiu(nu stiu cu anestezistu). daca doctorul e om ca lumea te trateaza bine indiferent de cat ii bagi in buzunar, daca nu ..nu

Mergi la inceput