Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(95)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

multumesc, Dana!!


uitati poezia mea preferata:

Cantec - 1896 Fire de tort

A venit un lup din crang
Si-alerga prin sat sa fure
Si sa duca in padure
Pe copiii care plang,
Si-a venit la noi la poarta
Si-am iesit eu c-o nuia;
-"Lup flamand cu trei cojoace,
Hai la maica sa te joace" -
Eu chemam pe lup incoace,
El fugea-ncotro vedea.

Ieri pe drum un om sarac
Intreba pe la vecine:
-"Poarta-se copiii bine?
Daca nu, sa-i var in sac!"
Si-a venit la noi la poarta
Si-am iesit eu si i-am spus:
-"Puiul meu e bun si tace,
Nu ti-l dau, si du-te-n pace!
Esti sarac, dar n-am ce-ti face!
Du-te, du-te!" Si s-a dus.

Si-a venit un Negustor
Plin de bani, cu valfa mare,
Cumpara copii pe care
Nu-i iubeste mama lor.
Si-a venit la noi la poarta
Si-am iesit si l-am certat:
-"N-ai nici tu, nici imparatul
Bani sa-mi cumpere baiatul!
Pleaca-n sat, ca-i mare satul,
Pleaca, pleaca!" Si-a plecat.

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine

Monika, poezia aia mi-e tare draga... Mi-o spunea bunica-mea cand eram mica.

Ieri am disparut in ceata, fara sa mai povestesc, ca eram rupta. Noroc ca e week-end si sunteti mai putin vorbarete, poate de data asta apuc sa-mi povestesc saga...



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna
La multi multi ani impreuna fericiti si sanatosi Monik

eu nu am prieteni baieti si nici sotul fete, avem amandoi colegi de munca si sincera sa fiu nici nu mi ar placea sa stiu ca are prietene femei, cred ca as fi geloasa

cat despre prietenie adevarata intre un barbat si o femeie, nici eu nu sunt f convinsa ca exista, cred ca ceva ceva, cat de mic la mijloc este,....sau a fost...sau va fi, parerea mea

Tunde asa te vreau, a sosit coletul, a fost sotul la posta dar e inchis astazi, abia astept luni, te

Gabivalceanuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

piscotel imi pare rau, bine ca e bine buburuza acum, si eu o pazesc mereu, mai ales cand doarme prefer sa nu fac nimic dar sa o stiu pe ea in siguranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mai de unde stie toata lumea ca sotul nu are prietena?????/sunteti sigure?
Eu nu stiu daca al meu are sau nu.,.dar cand il prind i-am rupt picioarele ..penru-ca nici Eu nu am prieten

Piscotel;moama ce ati tras si voi cu piscotica..pupici..sa fie tati mai pe faza de acum incolo
Lucia;ma bucur..lasa ca mai dormi doua si gata
Am uitat de SZ cu Revelionul;nu am planificat nimic..prevad o cearta..dar vreau sa stau cu puii mei pe acas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Magnetism, Doamne ce povestesti tu acolo....multa sanatate puiului de om, iar parintilor putere si incredere in Dumnezeu ca o sa fie bine....

Tunde, bravo!!!! nu te lasa.... esti o mamica minunata si o femeie super-super, lasa, nu pune la suflet tot ce zce dl. B........asa mami Tunde, daca nu-si tine picioarele acasa, pac cu facaletul peste ele.....

Piscotel, bine ca sunteti bine, nu vreau sa stiu ce a fost in sufletul tau....

Monika multumim de tratatie....casa de piatra in continuare alaturi de minunea Antonia..... frumoasa-frumoasa poezia....

Mayane, nu ne mai tine pe jar....tasteaza repede-repede...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

aaaa si SZ-ul cu revelionu...pfff...habar nu am...nu stiu daca va munci al meu de revelion au ba...anul trecut ce am stat si noi amandoi ca nu muncea, dar in rest in fiecare an pleca dupa amiaza pe 31 si venea dimineata pe 1...deci...m-as bucura sa il facem si acasa in 3...de nu ..am cu cine sa ail fac anul asta...nu mai sunt singura

Tunde - good for u girl...arata-i tu ce poti...tati nostru si-a invatat lectia

ce liniste e pe aici...nu-mi vine sa cred...nu se mai umple un capitol azi...am scapat..citesc si io in voie si mai si tin minte ce citesc:)))

pup fetele

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Apropo de revelion.
Il facem pe forum ca anul trecut sa predam stafeta mamicilor de de ianfeb 2012.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara fetelor

am culcat piticotul ca am fost pe afara si l-am obosit !

monica multi ani inainte impreuna...frumosi si sanatosi !
piscotel offfffff ce sperietura ati tras ! Doamne....bine ca nu a fost mai rau !!!
lorich pe unde umbli ?
tunde asa te vreau !!! strong acolo pe pozitii !

ma duc sa sterg toata apa din baie...nu stiu ce s-a intamplat dar dupa baia lui andrei era balta pe jos, s-o fi spart vreo teava...

mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Buna seara..pe seara!

Carmen aici sunt, azi am iesit si noi afara, in parc, dupa pauza si izoalre de o saptamana!!! Asa frumos a fost, aer curat (cat de poate), soare, dormit Ana in carut, joaca Rober tla greu..apoi decalat la max tot programul La mine Revelionul e in seara asta!!

Catalina vezi ca-s lobotomizata,eu nu mai stiu de ce ai zis tu "Lori, stiam eu"
RSZ: da, e prietenul fetelor, mama luuuui!! NU stiu daca sunte de acord (cred ca nu), dar sunt fair si sunt o doamna, nu zic ca "nua re voie" sau chestii d egenul asta, stau in umbra si pandesc

Mada da, buuun Pepe si tipa (si el mai!!); zice tati al meu "ce daca nu f**e el bine, ia uite ce danseaza!!)

Carmen da, Robert e bine, stai s avedem de luni, ca merge la gradi iar! Sa vezi faza cu FD: e f rau la gust si Robert dupa 2 linguri il refuza. Mi-a venit ideea sa-izic ca asa trebuie, pt imunitate, s anu mai raceasca si ca uite o s aia si tati (lui tati ii dau catina de aia "a la BUni Lenuta")... e ff amuzant ca vin cu ambele siropuri si zic "Tati, s anu plangi, ca e pt binele tau!!" Tati, esti pregatit pt siropel?" si uite-asa il ia Robert, ba chiar ii e foarte mila de taica-su, il ia in brate, il intreaba daca vrea apa... super dulce!
Apropo, Buni Lenuta sau cine a mai facut siropul de catina sigur se tine la temoeratura camerei??? ca e cam ...acidulat..iar tati petrece mai mult timp prin baie decat prin alte camere..

Roooooxxx ce-mi facusi cu turcii aia???Am fost si eu azi, am luat carne de toate felurile, am luat backlava si am descoperit ca baclavaua se poate manca fara sa lesini de dulce ce e...ce mai, eu cu baclavaua aia aveam nevoie d eo camera azi!!! Esti vinovata pt multe gauri in buget de acu incolo!!!

Mayane da cata oualele are dom'le Dariusica??? Nu patesc mai nimic, are si pempersoi...e in regula!

Dedicut ma bucur ca e bine cu ochii - la ei e un "fals strabism" dat de distanta dintre ochi, nasul nu stiu cum, chestii care se schimba...

Monica o stiu, mi-o amintesc, e superba, o sa i-o cietsc acum lui Robert

Tunde sotii declara prietenel, vb cu ele la telefon, amantele nu s edeclara...

Mergi la inceput