Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(95)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

"Tunde sotii declara prietenel, vb cu ele la telefon, amantele nu s edeclara..."

la noi nu se declara nici prietenele..amantele de1qlcqqq1111111!!!!!!sz8do
mda...as vrea numai sa scriu..asta mica sa culca pe tastatura
Monika;multi inainte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

multumesc, fetele!

maii, maiii fetele, nu va jucati cu mine, mai! vorbiti de baclavale asa, fara sinchiseala, ha?? nu va ganditi la inima mea bolnava...dupa baclavale?? si-n orasul meu sunt doar de alea duuulciii...bleah... Vreau si euuuu la turci

daca tot am parat fata ca nu mai spune nimic, iaca na ca azi spune mama...ia s-o parasc ca nu stie sa citeasca

revelionul acasuca, la fel ca-ntotdeauna, anul asta mai mult ca oricand.
prieteni singuri nu avem, suntem singuratici si patiti...si da,eu am preferat compania baietilor, am avut mereu prieteni barbati mai multi decat femei...Am incercat odata o relatie cu un prieten f bun si...ntz, ntz...nu mere frate, ne stiam toate defectele, aveam amintiri comune, confesiuni...mai rau am facut, nici relatia n-a mers si am stricat si prietenia...si ce prieten bun era...ehhh

o seara minunata, ma bag langa fiica-mea la un film.

A!! Simooo, gandindu-ma la tine azi m-am cremuit. m-am netezit, m-am balsamit, na! sa fiu si eu OM.

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

A fost cineva la specatcolul Michael Flately's Lord of the Dance?Va fi la TG Mures pe 10 noiembrie..tot fac combinatii cum as putea sa scap sa merg..mie imi place enorm de ei..nu stiu insa cum va fi la noi..am inteles ca au mai fost la Bucuresti de mai multe ori

Ma uit la x factor
Tati lasat la discoteca..Mario la bunici..Sonia isi face de cap in bucatarie..e liniste..sigur face prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

lorich deci m-am prapadit de ras pe aici cu ce a zis dl N despre pepe

mi-ati facut pofta de baclavaaaaaa

al meu sot nu are prietene ... avem prieteni comuni ... ca doar ne stim de atatia ani ! si de muncit muncim impreuna de ani de zile in aceeasi firma si nu-i a buna daca aflu de vreo "prietenie" cand ma intorc in ianuarie. nu de alta dar sunt sefa lor si le fac zile negre !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

monika - frumoasa poezia; dezmorteste amintiri... la multi ani fericiti.

Lori - nu-mi mai aminti de baclava, ca eu incerc sa dau kg luate la bagaj din Romania, fara nici un spor. mi-am pus si eu mintea cu o cutie de baclavale sapt trecuta...o cutiuta cu numa 9 bucati. pe toate le-am dat gata.
am mancat intai 3 bucati, apoi am pus cutia in dulap. ma mai invarteam prin casa, iar fuga la dulap, si tot asa pana s-a dus toata cutia...
ma remusc , da ce sa-i faci...unde vointa nu e, kilograme e... fara numar

vorbeati de Solcanu la Dansez...care solcanu? senatorul? sau fostul senator, ca nu mai stiu daca e in fonctie... ca ala mi-a fost prof, si tare as vrea sa-l vaz si eu cum isi misca fizicul, daca de solcanu ala e vorba...

i-am luat si eu walker lui sophic. da' n-are nici o treaba cu el. ea se joaca cu stropitoarea si cu poloicele...plus ca mi se pare ca se misca prea repede. nu poate fata sa tina pasul cu el...alti bani dati de-aiurea...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

buna seara fetele!

la noi sambata e zi lunga si de umblareala. Azi am fost la shopping, eu mi-am donat garderoba cand eram gravida ca am zis ca nu mai revin la greutatea mea ever de la cele +25kg. Deci facem shopping cand putem.

Carmen, mii de ganduri bune si curaj, cu siguranta totul va fi bine. Tinem pumnii!

Vroiam sa raspund la intrebarea Catalinei: eu ma iau de mana cu Lorich, sotul meu e "prietenul femeilor " de asemenea. Este genul acela care are un cuvant de admiratie pentru orice femeie, sta le asculta offurile le ofera sprijin, si vine acasa si imi poveste-te mie. Dar nimic mai mult, sau nu stiu eu. Dar eu zic ca noi femeile simtim cand e ceva putred sau incepe ceva sa putrezeasca; important este sa fim atente si prezente.

Prieten barbat, am si de ala, dar niciodata nu a fost nimic mai mult, pentru ca nu e genul meu si nici eu a lui. Ne cunoastem din liceu, am stat amandoi in acelasi camin, am dormit cateodata in acelasi pat, dar nici odata nu a fost nimica. Ne povestim multe, ne vedem rar, si in general doar noi doi, sotul meu nu are nici o problema, nevasta lui se pare ca ar avea, dar nu se opune.

Ar mai fi si ecsii, au fost destui bine ca s-au dus, am ales cel mai bun ever barbat sot si tata si prieten.

Va doresc o duminica minunata, bebei veseli si sanatosi!

ps: mie imi place cand va laudati copiii, eu o gasesc ca fiind o chestie constructiva. Chiar ii ziceam la sotu' uite next step la cocutza, au zis buburuzele[:D. Deci eu va rog sa povestiti ce mai fac bebelusi vostri dragi si scumpi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna seara si de la noi!

Tunde

Monica..multi ani inainte,fericiti si sanatosi! minunate pozele de la nunta,nu te recunoasteam! sa mai incerci blondul,iti sta bine felicitari pentru rasfatul de azi cu creme si lotiuni

Vanilia(ce-mi place numele)..Solcanu de la noi e un poponel,mare vedeta de tv de la un timp dar atat e de el,popoul..in rest,minte ioc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Am facut in seara asta ficatel de pui la tigaie,cu usturoi,sos de rosii si patrunjel. a bagat Edi meu cu amandoua mainile,asa intreg il lua si il mesteca.
azi am dormit de doua ori cate doua ore,am gatit ceva..si cam atat. nici la cumparaturi nu ne-am mobilizat sa iesim,eram rupti dupa noaptea trecuta. am vazut multe filme si am mancat mult.
in seara asta o luam de la capat somn ciuciu

Vb de prietene..sotul meu are colege,a ramas singurul baiat intre 5 fete..e rasfatat,vorbeste cu ele foarte deschis..se inteleg foarte bine. diferenta este ca le cunosc pe toate,ne sunt apropiate,am avut multe iesiri impreuna,multe seri petrecute la noi ..au fost prezente la toate evenimentele din viata noastra.
la inceput ma cam rodea gelozia,pana am intrat in grupul lor.

eu mereu m-am inteles ff bine cu barbatii,am avut un prieten minunat,vorbeam cu el orice,ne ajutam foarte mult..dupa cativa ani(cand a hotarat sa plece din tara si avea impresia ca asa ii va fi mai usor),mi-a zis ca de fapt el ma iubea de la inceput,dar nu a spus nimic sa nu strice prietenia. mi-a ramas un gust amar,am fost dezamagita ca ma privea in sensul ala,eu chiar aveam incredere in el. m-am cam lecuit,am aj sa cred ca nu exista asa ceva,sau exista...dar nu sincer si adevarat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

searaa buna si de la noi, Tunde noi mergem sambata viitoare la spectacolul cu lord of the dance, ma scoate sotul din "rutina";
mai ce SZ-uri aveti... subscriu si eu la ce a scris vanilia, nr.1, eu nu cred in prietenii nevinovate, mai devreme sau mai tarziu unul din cei doi isi doreste mai mult, asa ca eu nu am prieteni iar sotul daca are si aflu... no comment... eu sunt si super geloasa , dar si el este ca doar suntem tauri amandoi;
revelion cred ca vom sta acasa, probabil vom petrece cu varul sotului (si ei au un bebe mic de o luna), dar pana la revelion as vrea sa mergem un week-end la Cheile Gradistei, sa vedem cand putem;
acum vreau si eu, va rog, o reteta de spanac, stevie pentru bebe;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Catalina..tu nu esti pe nicaieri cu poze ? ai cont pe fb ?




Mergi la inceput