Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(95)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

gata ne-am trezit si noi si mi-am mai revenit...sa va zic acu si de ce eram pleostita...aseara las piscotul cu ta-su in pat sa ma duc dupa colt la bucatarie sa ii fac masa de seara...si nici nu apuc sa bag blenderul bine ca aud un urlet si il vad pe sot ca trage de piciorul ei sa o salte...ea era cu capul in jos si se ovise deja la cap...a inceput sa urle ca din gura de sarpe si apoi s-a linistit, dar prea mult parca...mi se parea bleaga...am scos-o cu nasu la aer nik...am dat drumu la tv tare deschidea ochii..cum nu o mai zgaltaiam inchidea ochii si se lasa moale pe mine...ne-am speriat asa tare ca ne-am imbracat imediat si am fost la gr alex si acolo ne-au facut aia radiografii...nu se vede nik pe ele...avea doar un cucui cat casa si capul in colturi de la cucuiul ala atat de mare era...ne-a zis sa o supraveghem trei zile de voma, sa-si miste toate cele, la ochi sa aiba pupilele la fel si sa o dam cu unguent cu arnica pe cucui...a dormit pana la 8 cu doua treziri si la 8 parca iar mi s-a parut bleaga..i-am dat laptic si s-a culcat la loc...pana la 11...cand s-a trezit si am vazut ca e totul in regula nu mai stiam cum s-o pup si sa multumesc Cerului...acu s-a intors la nebunelile ei...de papat i-am facut supica cu ou ca nu avem voie sa papam nik nou zilele astea...ai uite asa a fost seara noastra de vineri...nu vreti sa stit ce mi-a trecut prin cap in cele cateva minute pana sa ne hotaram sa mergem la spital...horror...

gata ma duc sa ii dau papa si apoi sa ne mai jucam putin...

va pup.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

raluca....dap, tot fara gaze

piscot....vaiiii, biata Ionica
s o pupi si din partea mea

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

magne ce povestesti tu acolo...nici nu vreau sa imi imaginez ce simt parintii...Doamne Doamne sa-i inatreasca si pe ei si pe puiul mic sa treaca cu bine peste aceste incercari

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

hahahaha....tema de week-end

nu, nu are.... a avut pe fosta dar asta la inceputul relatiei, eram si eu geloasa rau si cand a vazut cum fac a renuntat.... si acuma fiind departe, singuri, doar noi 4 nu are pe cine....

pentru noi, ca cuplu, familie foarte bine ne-a facut plecatul din tara, ne-am apropiat foarte mult, fiind doar noi nu avem prieteni, petrecem tot timpul liber (al sotului) impreuna....

acuma, de exemplu, suntem doar cu tanti, tati e in delegatie, in Europa....i-am dat lista de cumparaturi....am trecut si BRANZA chinezii au doar tofu....bleah...nu e buna....

si noi papam paine normala, alba...ii dau o coaja si molfaie pe ea....

o vai, am uitat sa dau "send", bine ca nu s-a sters.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

o pup mirelus...ti-a venit soata? mi-nchipui ce-i acolo la tine si daca mai esti si fara soata..offf

referitor la SZ-ul cu prietenele...soata nu are...el nu prea are nici prieteni in afara de cei comnuni care au familii...el oricum nu prea e genul care sa iasa cu baietii la ceva...mai degraba sta cu noi sau iese cu noi...io uneori mai simt nevoia sa ies cu prietenele mele, bine in ultimul timp mai putin, inainte de bebe, dar el nu are nevoi din astea...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

asa tunde foarte bine
cand a tb sa il operam de urgenta aici cumparasem deja biletele de avion, cazarea etc si daca to am dat banii am mers la plimbare( si la un control cu Darius ca sa fim noi inpacati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

hai sa rapsuns si eu la sz-ul asta. nu avem nici el prietene nici eu prieteni.avem cupluri, el prietenii lui eu pe-ale mele. suntem si gelosi, nu m-as impaca niciodata cu asa ceva:pai eu ce sunt, ce are sa-i zica lui aia si la mine nu se poate destanui? dar nu din cauza asta nu avem-pur si simplu asa stau lucrurile, a venit de la sine. Si eu cred in varianta 1-fragrant: nu cred ca nu exista o atractie pe undeva- ori de o parte ori de alta intr-o relatie de prietenie !

de ce nu cred ?relatia noastra provine dintr-o "prietenie" din asta. el intr-o relatie de ceva ani buni,stat impreuna, eu la fel aveam pe cineva serios:noi colegi de munca. In pauza de pranz luam masa impreuna, mai intai mai multi, dupa doar cu el..discutii,chestii toal nevinovate etc...mai ieseam cu colegii de la munca pe undeva ma conducea acasa ca statea in zona, un team building cu firma si aia a fost.La 6 luni de zile deja vorbeam de copii si casatorie, ne alegeam nasii. Dupa inca 6 luni ne-am progamat nunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

e vreo mamica gospodina prin zona sa-mi dea si mie o idee de reteta pentru niste pastrav la cuptor?(pt noi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

salutare!

eu sunt..in zona ca gospodina nu.

azi va tratez cu o felie de tort si un pahar de sampanie ptr 6 ani de amor legal...sotul e la serv pana maine asa ca petrecerea o dam aici, muzica retro si dans.

fata doarme, revin

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani impreuna, fericiti si impliniti, Moniq si sot de Moniq! Sa-nceapa petrecerea!!!!!!!!!!

Pastrav..mmmm...bun...da in afara de asezonat cu niste legume gen ceapa, ardei, morcov, rosie, nu stiu altfel cum sa il fac! Io una l-as perpeli pe tabla si l-as manca cu mamaliguta si usturoi...aoleoooo..mi ploua-n gura nu mai pot...ma duc sa mananc niste pilaf

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput