Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Fetita mea s-a trezit la 5 dimineata si dupa ce a papat ioc somn, ea avea chef de joaca si de gangureala.Pe la 6 jumate a mai papat si pe la 7 a adormit dar la 7 a sunat si ceasul sa plec la servici. Acum deja sunt chioara de somn, iar sotul meu e la munca deci singura cu fetele, abia astept sa mai treaca 2 ore sa le pun la nani.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Ana - e departe nunta asta ? Nu puteti sa va duceti "in transe", adica "pe etape" ? Eventual sariti peste biserica si va duceti la restaurant, apoi tu vii acasa si il hranesti pe bb, apoi te duci si la masa si eventual mai tragi o fuga acasa sa-l hranesti pe bb. Sau il luati cu voi, dar nu stati pana la sfarsit, ci cat rezista el; sau pleci tu cu el mai devreme, si ramane sotul ... Depinde de relatia voastra cu mirii si de comportamentul lui bb ... Eu personal nu l-as lua acolo, e galagie, probabil se si fumeaza, tot felul de microbi ...

Mamutz - tu esti o mama eroina, draga mea, nu stiu de unde ai atata energie ! Eu i-as fi zis vreo doua sotului si il puneam sa-si gateasca singur sau sa ia de la catering (asta si fac, de altfel, si al meu nu e asa pretentios )

Fetele care aveti salteluta pt activitati, de care aveti ? Ceva pareri si opinii ? Am vrea si noi sa luam una, dar nu stiu spre ce sa ma orientez sa ma tina mai mult timp ...

Gata, fug ca mai am niste treburi de rezolvat pana se trezeste mandra ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

he,he...si noi ganguream pe la ora 6 dimineata, eu faceam poze si-l filmam
sincer m-am setat mental si fizic ca trebuie sa am rabdare. Uneori mi-e si mie somn si asa as mai dormiiiiii dar.....poate maine peste zi reusesc sa dorm putin.
am facut o musaca si o ciorba de pui de casa de la mama. Acum ma duc sa -i fac baita lui Eric si apoi ma uit la Dansez pt tine
Va pup pe toate si scuze daca nu comentez la vreun mesaj.
Seara buna


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Noi avem salteluta asta http://www.price.ro/specificatii_tiny_love_salteluta_de_joaca_creatorul_de_melodii_219696.htm
A fost ok la Eva, s-a jucat in ea, intr-o perioada acolo adormea, intr-o alta perioada ii placea sa loveasca triunghiul ala. Acum vad ca a inceput si Filip sa mai stea, ieri a apucat calutul de picioare. Stai cam un video pe youtube cu Eva in salteluta, ii dau free pana maine dimineata

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

http://www.youtube.com/watch?v=PwmbaubRlrs

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

aaa si tine si acum, si a mai fost la un copil intre Eva si Filip.
Mai e una tot la Tiny Love, Loveste si canta, p-aia o are o prietena si mi-a placut mai mult, dar s-ar putea sa fie sensibil mai scumpa

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Ana -sanatate mult si distractie placuta indiferent ce ai hotarat!

Pup toate fetele si weekend placut!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,3 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Servus, fetele!

Ne-am intors si noi din calatorii si mi-am facut putin timp sa mai intru si pe forum, ca ramasesem rau in urma. Ma bucur ca in general vestile sunt bune/normale, si imi pare rau de problemele de sanatate ale unor mamici si bebei.

Laura, multa sanatate lui Dani si la toata familia, succes sa nu ia si Alex varsatul, iar in special tie putere sa rezisti incercarii si alergaturii, mai ales ca boala dureaza 2-3 saptamani.

Anamaria, sanatate multa si tie si lui Petru! Ceaiul de busuioc e excelent dezinfectant digestiv, te va ajuta si la greata si la disconfortul stomacal, si e OK in alaptat. Cu nunta nu puteti zice pas, ca nu cred ca nu va intelege lumea? Si vreau sa iti mai sugerez cu multa prietenie sa pui mana sa iti cauti pompa aia, ca va trebui sa il inveti treptat cate putin si cu biberonul pe Petru. Nu de alta, dar va mai fi cazul si sa pleci fara el, de ex la scoala, si e pacat cu laptele pe care il ai, sa stea omuletul flamand si tu stresata si contra-cronometru - parerea mea, sper sa nu te superi.

Gliana, bine ai venit si sa-ti traiasca copiii. Felicitari pt fata studenta si baietelul cel mic si mult dorit. Te admir pt determinarea de a mai avea un copil cand ti-ai refacut viata, bravo tie! Si eu vin tare din urma la capitolul veterane si am doi copii mici, nu unul asa mare ca tine. Dar important e ca suntem cu totii sanatosi si avem putere, energie si resurse sa ni crestem.

Mara, bun venit si tie si ma bucur ca ni te-ai alaturat! Parca mai venise si o mamica din Republica Moldova, scuze ca nu retin numele, parca a disparut repede, nu?

Ramona, multa sanatate si tie, imi pare rau ca iar nu te simti bine si ca nu s-a rezolvat problema.Sper ca te-ai dus la doctor intre timp si ca ai un tratament care sa functioneze. Sa mai intri sa ne spui cum sunteti.

Mamutz draga, palaria jos ca te inhami la toate cele, dar las-o mama mai incet ca o sa te lase curand puterile, crede-ma ca stiu ce zic. Iar sotul nu stii ca e ca si copilul, cum ti-l educi asa il ai?! Al meu sa fie sanatos, daca ar avea asa pretentii la mancare tot timpul alta sau f proaspata, atunci fie nu intelege prioritatile, fie nu ma respecta si intelege, si atata ii trebuie.

M-ati innebunit cu manduca, epidemie grea pe-aici. Cine-o are sa-i traisca, cine nu, sa nu-si doreasca, eu ma descurc super-bine cu carrierul meu Babybjorn, care desi nu e mentionat de Andra la "sanatoase", este ergonomic pt copil si sunt f multumita de el, atat cat il folosesc.

Noi suntem bine, crestem in continuare ca Fat Frumos din poveste, la apetitul pe care il detinem. Cu somnul nu le prea avem, dar probabil asta ne e soiul. Eu incerc deja sa ma pregatesc psihic pt reintoarcerea la serviciu (14 noiembrie), si pana atunci ma bucur de fiecare zi, mai buna sau mai putin buna, caci concluzi e tot aia: life is great!

Trebuie sa fug, mai revin curand. Pana atunci, toate cele bune si sanatate,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

da krissy, merci si-ti dau dreptate! felicitari si tie pt copilasi


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:


La multi ani, Oxidoni!!!


Mergi la inceput