Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious


La multi ani, Oxidoni!!!




Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Multumesc frumos Oana!
Si multumesc frumos LORIALEX ! Si tuturor celor ce isi vor aminti de noi.

Va servim virtual cu o prajitura si un suc de la Iasi.

Va pupam pe toate cu drag.

Mami de minune de fetita Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...la multi ani oxidoni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Burtocik noi avem o salteluta de la razvi,de la chicco asta cam scumpa,dar cand am luat noi numai de-asta avea....acum sunt o gramada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

La multi ani Oxidoni

Noi avem o saltea de la mothercare din uk. Cred ca o gasesti si in Ro.are f multe jucarii si e viu colorata.are si un soare(canta si lumineaza) care se ataseaza pe patut la bebe, pe scaunul de masina.Pe cutie scrie ca se poate folosi pana la 12 luni+ in sensul ca are forme, litere.Daca te intereseaza iti dau mai multe detalii.


Ana, eu una nu l-as lasa acasa, spun EU, acuma depinde si de distanta, si de cum considerati voi.Oricum ar fi sigur ati luat cea mai buna decizie.


Mamutz te includ si pe tine in lista de mame eroine.Felicitari

Noi am fost ieri la plimbare si apoi musafiri.Am avut si un bebe in gasca noastra, la care D a ras incontinuu si se tot intindea dupa el.

Va doresc un sfarsit de sapt cu soare






Un cuvant rau poate face un om bun rau, iar un cuvant bun poate face si un om rau...bun
Cu ajutorul lui Dumnezeu...mami fericita de pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Burtocika noi nu avem o saltea, ci o jucarie in genul asta: http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/artikel-DE-de-BB-seite5/8000-8020-8023-(28779,44177,4088)/Baby-Spielreck-4088.htm

Oxidoni sanatate si multe bucurii!

Anaemi distractie placuta!

Krissy bine ati revenit din calatorii. Ma bucur ca sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Cred ca nu se vede link-ul, mai incerc o data:

http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/artikel-DE-de-BB/8000-8020-8023-(533,890,4351)/Hess-Baby-Fit-Spieltrainer-4351.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika


Fetele care aveti salteluta pt activitati, de care aveti ? Ceva pareri si opinii ? Am vrea si noi sa luam una, dar nu stiu spre ce sa ma orientez sa ma tina mai mult timp ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele




Noi avem doua centre unul este asta http://www.price.ro/specificatii_fisher_price_rainforest_1-2-3_musical_gym_312134.htm si sincer n-as putea spune ca este ceva extraordinar. Sta ce sta Edu insa se plictiseste repede, si mai avem unul in forma de urs cu bara la care ii schimbam mereu jucariile sa nu se plictiseasca.

Cel mai mult ii place o carticica din panza cu animalele junglei si o paturica animalut cu care doarme si pe care mai nou si-o pune pe fata .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ana si eu subscriu la ce zice Burtocika.

Cand am plecat noi initial am zis ca mergem la Biserica apoi ca, cand se apropie ora de masa sa ni-l aduca la sala nasii si sa-l oprim acolo. Insa cand am ajuns la restaurant am sunat acasa urgent si le-am spus sa nu-l mai aduca, era o sala imensa, foartee inalta care s-a incalzit greu si plin de copii curiosi . La ora mesei ne-am aruncat intr-un taxi, ne-am cerut scuze ca lipsim o jumatica, m-am mai muls o tura ca el dormea si-am plecat linistiti la petrecere. Oricum la ora 8 eram deja acasa .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Deci, cu gatitul nu ma obliga nimeni, cum a mancat toata sarcina de la restaurant, ar putea sa manace bine merci si acum. Dar eu gatesc, cand nu o sa mai pot nu o sa mai fac. si nu numai ca gatesc dar le mai si aranjez frumos in farfurie. Daca nu fac nu comenteaza dar nici nu manaca ce a ramas prin frigider. Dar el nu face, isi da cu stangul in dreptul si a incercat de cateva ori cu multa buna vointa. Si suporta si tiradele mele de nervi (ma apuca rar dar bine), tace malc pana imi trece.
Eu nu ma aventurez sa manac de la restaurant cat timp alaptez, CULMEA CA AM MANCAT TOATA SARCINA. Ciudata si eu, dar parca nici nu imi vine sa le mai dau atatia bani, parca ii cumpar ceva lui Bobo mai bine.
Si apropo de asta poate mai da cineva idei de mancat mai pt alaptat asa... Adica eu azi ce mai manac?
Eu m-am hotarat sa ii mai iau o salteluta lui Bobo ca s-a cam plictisit de ce are si tare ii mai plac jucarelele. Iar a supt la 3 ore, chiar si la 2,5 azinopate.
Si vreau sa intru in reparatii generale, dar trebuie sa imi fac programare pe bucati, ca mai trebuie si alaptat. O zi coafor, o zi cosmetica etc etc ca nu se mai poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

LA MULTE LUNITE
PETRU de anaemi
ARIANNA-MARIA de Arianna_M
CASIAN-OCTAV de ireth
ALEXANDER-MATEI de wndyctygirl
RARES-CRISTIAN de dulcica27
NECTARIA-IOANA de anda_82
ARIANNA-MARIA de Arianna_M
CASIAN-OCTAV de ireth
ALEXANDER-MATEI de wndyctygirl
RARES-CRISTIAN de dulcica27
NECTARIA-IOANA de anda_82!

Mergi la inceput