Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

mariaruxi, eu nu m-as impusca , l-as impusca pe el


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Dus copil la autobus,culcat bebe mic, deci revin:

Deci Ana,eu sincer atat de mititel si mai ales alaptat exclusiv nu l-as lasa fara mine.Dar fiecare face cum crede.Noi aici suntem singuri si am incercat intotdeauna sa ne ajutam singuri asa cum a fost de putinta.Pt alexia mai avem pe cineva care ne ajuta cand avem nevoie ,dar si asa apelam ff rar si sa stii ca asta ne-a unit ff mult.Dar cum spuneam,fiecare face cum crede si cum simte!

Vreau sa urez la multe lunite pentru:

ALEXIA CARLA de Roxybarbu si KATE RINA de MatzaRebela
Sa va traiasca bebelusi si sa va aduca numai bucurii!

Si pentru maine, pentru ca nu stiu daca mai apuc,vreau sa-i urez lui OXIDONI sanatate,fericire si tot ceea ce-si doreste!La multi ani si sa ai parte de impliniri pe toate planurile !Weekend frumos!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,3 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

da Mara, vaccinul asta deocamdata, am auzit pareri pro si contra...medicii unii recomanda, altii nu prea, am inteles ca la gradi nu-i primeste fara vaccinuri facute, altii spun ca daca pateste copilul ceva il avem pe constiinta, altii ca daca am citit ce substante contin vaccinurile ne-am ingrozi, am vazut pe net efectele adverse...nasol...asa ma simt de neajutorata si nu stiu ce e bine sa fac pt puiul meu


mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Adra multumesc!

Am luat smecta, dar de ceaiul de menta parca citisem undeva ca nu este bun in alaptat.

Oricum ,deranjata nu mai sunt, doar am un discomfort in stomac si mi-e greata.

URGENT !!! Maine seara trebuie sa ne ducem la o nunta si nu stiu ce sa fac cu Petru. Mi-e ca dac-l luam cu noi o sa ne chinuim unii pe altii.

Pe de alta parte, el nu mananca la biberon, daca l-as lasa cu cineva si mi-e tare mila de el caci cred ca o sa planga tare (el plange si la mine, daramite la altii).

Pufi, la voi cum a fost ca si vooi ati fost parca intr-o situatie asa.

va rog mult, ce sa fac????



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Si eu l am lasta cu soacra mea ...i am lasat laptic muls si a fost bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Multumesc pt raspunsuri !

Sotul vrea sa-l luam cu noi si nici eu nu l-as lasa, mai ales ca este dependent de mine.

Lori, Mariaruxi si noi i-am luat pe copii peste tot cu noi. Inainte sa nasc a fost prima data cand i-am lasat pe F si A la soacra-mea. In rest sunt atot preznti.

De muls nu ma pot mulge, pt ca nu-mi gasesc pompa si oricum nu cred ca scot mare branza cu ea.

Lori mi-ai dat o idee buna cu scoica...eu ma gandisem la carut (daca ar fi sa-l luam).

De stat o sa stam in jur de 4 ore, ca la biserica il iau cu mine.

Ma mai gandesc si pt nu-i place unde este galagie/muzica tare.Mi-e ca o sa urle si la mine si la mama.

Offf! ce greu este.......

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana ai doua posibilitati:
ori renuntati la nunta-partea cu masa la restaurant si mergeti la biserica
ori il luati la restaurant, faci asa cum s-a zis mai sus, masa aproape de iesire, mai o plimbare p-afara (aici e rau, ca-i frig afara)
sa-l lasi acasa e rau si pt el, si pt bunica dar si pt tine, ca vei sta pe ghimpi

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ana daca Petru e bolnav mai bine stai cu el acasa, pt ca la nunta e lume multa si toti vor veni la el, mai bine se duce soul cu copiii mai mari cateva ore si tu ramai cu Petru acasa, parerea mea. Si noi uneori ne mai impartim ca sa nu se supere nimeni.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Salut! Noi suntem bine, ne distram cu manduca! Azi am facut ceva incredibil! Am mers cu autobuzul!!!
Maine plecam la parintii mei in vizita.

Ana, multa sanatate, si distractie placuta la nunta!

Va pup pe toate toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

si noi am iesit afara azi, doar o ora am stat pt ca batea vantul dar mami a acoperit fatuca sa nu raceasca baiatul
aveti grija ca si in autobuzele alea sunt fel de fel de oameni...microbi...



mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ana multa sanatate
Mamutz dar tu gatesti nu gluma, si eu gatesc cam la 2 zile, pt ca prefer sa le dau la fete mereu mancare facuta in casa si cat mai proaspata dar nici chiar asa.
Morenna felicitari pt bebe cuminte



ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput