Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(94)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Mirela, asa e, si eu de asta eram in depresie, de asta imi si doream sa treaca vara cu zilele lungi luungi luuungi. Acum, simtindu-ma vinovata, parca nu mai vad ce-a fost greu, ci numai ce era bun, ca ne jucam mult, ca ea era fericita , cum imi radea...
Hai, bine, ies din butoi, numai sa o trag si pe Ziki afara: Hai, mama, ca nu mai incapem de varza lui Mirelush! . Ne ajuta Cel de Sus sa descalcim itele astea. Important e ca uite ce armata de mamici care ne sustin avem!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)



edit: Cum se numeste tulburarea aia psihica de treci de la o stare la alta?
Dar aia cand iti dai replay tie insati la mesaj???
Dar aia cand scrii replay in loc de reply???

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

dap, cum credeam s a trezit....
andutzo
si tu ziki, afara

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Deci sunt dusaaaa!

1. Mi-am gasit penseta. Pe care o caut de mai bine de o luna... E la mine pe birou. Acum sunt doua variante: ori a fost printre troacele lu' barbata-miu si mi-a recuperat-o el, ori era acolo, si atunci fi-miu ma trimite in "croaziera" cu Alois inainte sa termine el liceul...

2. Stau cu geana pe fi-miu ca pe butelie, ca se pare ca scosul pampersonului a devenit la el sport national. Ori risc si ii pun pantaloni, dar s-a dus linistea mea. Cu ocazia studiului am observat neshte chestii:
-isi admira toata ziua palmele (mai devreme si le pupa, sau si le mirosea, eu stiu?)
-ii place sa stea cu gura tuguiata parca ar vrea sa fluiere (eu mor de drag, ca asa statea si cand am "facut cunostinta" prima data), parca ar zice "uuuu" (uneori il aud repetand in soapta "shhh")
-musca raaau vai degetele mele... cu tzitzi nici nu ne mai jucam, ca ultima oara m-a taxat cu cei doi dinti de simteam ca ma lipesc de tavan... nici nu vreau sa stiu cum alaptati voi dintzosii

Fetele cu copii 3-5 ani, va roaga coana mare sa-i ziceti, ce personaje mai prefera copii de azi? Ca ma chinui sa-mi termin proiectul ala si sunt zero la inspiratie

Si acum incerc sa va mai citesc un pic din urma, ca vorbiti mai mult decat vorbeati cand erati gravidutze




World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Ah, ziki! La ce era reclama aia? La Maestro? Eu zic sa nu te gandesti acum ce o sa faci daca se imbolnaveste copilul. Pune si tu in balanta daca diferenta dintre salariu si indemnizatie acopera transportul, cresa, si timpul departe de casa si vezi cum iti da.
Daca esti o persoana care nu poate trai fara stimularea pe care ti-o aduce job-ul, atunci du-te la munca. N-are rost sa dezvolti resentimente stand acasa. Daca ti-e mai bine in cuibusor si nevoile nu-ti zdruncina usa, atunci mai stai acasa - numai tu poti hotara asta, orice am spune noi.



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Hop si eu la astfel de discutii...
Andutza ti pup ca parca ai vorbit de mine. Inca nu-s impacata cu faptul ca nu stau cu bursucelul acasa desi lucrez din mai. Imi tot zic si eu ca e mai bine asa dpdv financiar, da intr-un colt al mintii stiu ca nu asta este cel mai adevarat motiv, ci cel al depresiei...
Oricum nu mai is chiar in butoi, is asa pe margine, ma mai uit in el... si acuma o vad pe ZikiHai mami iesi si tu afara, ca are Mirela treaba cu butoiul ala!
De bursuc ce sa va zic, ca nu face mai nimic din ce fac altii? Treaba lui, cat rade si e vesel nu-i stres.
Nu mai vrea sa manance deloc maglavaisurile pe care i le fac, in schimb ar baga de la noi, si nu stiu ce sa fac sa il las sau nu?
Da cred ca mai bine papa din mancarea de oameni decat sa nu pape nimic nimic.Am facut mancarea asta http://www.edithskitchen.ro/2008/06/pui-cu-smantana-si-cartofi-la-cuptor.html si nu se mai oprea din mancat.
Va pup pe toate si copanelele lu Stefanut de Vasilasanita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mama care ii cumpara cadou de Craciun manere de biberoane lui Stef de Louzy este rugata sa presteze un PM si la coana mare cu locul de unde le-a procurat, ca al meu n-a gasit nici in farmacii nici in Carefour.



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus,
scriu si eu repede ca imediat se trezeste goanga si s-a dus forumul.

El cu putzi nu se joaca deloc, zici ca nici nu are, nu-i trebuie, habar nu stie ce-i aia...
Pufuleti nu i-am dat niciodata. Prefer rondelele de cereale ca-i plac mult.
Apropo, e promotie sa biscuitii Organix in Real, 2 buc 13 lei.

Locuri vizitate doar in Europa (Budapesta, Praga, Viena, Munchen, Salonic, Venetia, Cannes, Monte Carlo...atat imi amintesc), ce-mi doresc - Singapore, Rio, Barcelona.

Intrebare, voi ati facut screening oftalmologic la bebei? Soacra mea zice ca Alex are un usor strabism, noua nu ni se pare dar am vrut sa fac screening si cica la CMU Brasov nu se face. Asa ca maine mergem la un control macar sa-mi spuna daca e strabism sau nu.

Azi ne aniversam si noi 4 ani de la nunta, iesim la pizza. Toti trei..., ca nu avem cu cine sa-l lasam. Cred ca o sa mancam pe rand in picioare...

Simo, ce de mancare ai facut, eu ma bucur daca fac un fel pe zi. Ieri ne-a adus socra mea sarmale si tort ca sa scap azi de gatit, daca tot ne aniversam.

Am inceput ieri pe la 12 noaptea proiectul cadou de Craciun, e un pic de lucru la el, nu mi-a placut prima varianta asa ca o luam de la capat....




Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

am dat de mancare la copii
ma apuc sa pregatesc geanta pt plecat afara
ii imbrac si plecam afara
urati mi succes
nu sta niciuna din voi mai aproape de mine

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Dedicut...multi ani fericiti impreuna!!!!!!!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Zumzu, da, trebuie sa-l razi cu 2 zile inainte de sedinta. N-ai voie sa-l smulgi, trebuie doar ras pe toata durata tratamentului.
Si da, laserul cu alexandrit e bun. Emite pe 755nm si este eficient pentru tipul de piele 1, adica foarte deschisa si deschisa la culoare cu par inchis la culoare. Io d-asta am folosit, laser cu alexandrit, Apogee Elite (asa se numea aparatul).
Daca esti mai inchisa la ten sau ai par deschis la culoare, atunci nu e bun asta, iti trebuie laser cu Nd: Yag.
De fapt Apogee Elite e laser Alexandrit-Nd: Yag, deci le poate face pe amandoua, operatorul decide care varianta trebuie folosita.
D-aia e important si ala care manevreaza aparatul sa stie ce face. De obicei pt. laser trebuie cineva cu pregatire serioasa, nu e ca la IPL. Lumina e puternica si poate provoca arsuri daca nu stii ce faci.
Doare putin, mai ales daca parul a iesit deasupra pielii, dar asta e ideal, pentru ca-l vede bine laserul. Oricum, e suportabil.
Ppisic, omuletul care m-a facut pe mine m-a intrebat daca vreau tot sau vreau sa mai las o bandutza acolo. Da, era barbat.
Io am lasat o banda mica, ma gandesc ca la 90 de ani cand or atarna pieile sa fie ceva care sa acopere un pic. Dar astia au cu totul alta atitudine, fac tot daca asta vrei.
Asheeaaa, ce mai era.
Andutzo, io nu te inteleg.
La mine concediul a fost de 3 luni si a trebuit sa ma intorc la job. Daca stau acasa, ma da afara, e foarte simplu. Imi pierd serviciul, imi pierd comfortul financiar si psihic, imi pierd vechimea, imi pierd employabilitatea, credibilitatea (da, astia zic ca daca stai acasa, nu ai ambitii). Merita copilul meu toate astea? Nu. Din nou foarte simplu.
Dar io-s recunoscuta ca uneori gandesc in alb si negru, o fi clar numai la mine in cap.
Nus' daca ma credeti dar nu am absolut nici un sentiment de vina, repros sau alt matrapazlac de tipul asta. Ca si cum nu exista alta optiune, asta e singura varianta posibila deci I'm making the best of it. Ba chiar am nesimtirea sa pretind ca n-am ratat nika din dezvoltarea lui bubu. Asta da' gandire tunel.

p.s Ma ajuta enorm faptul ca il stiu in perfecta siguranta, ca mananca ce trebuie, ca nu sta murdar (asta e relativ, ca il iau de la gradi cu hainele varza, dar macar nu e kk pe el), ca se joaca pana ii crapa sufletul, ca doarme bine si ca e cineva care il pupaceste si-l dragaleste daca pica si-si rupe nasul.

Mergi la inceput