Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(94)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

va apare si voua bannerul ala cu 'ai o maimutza interioara?'
stiu, chestii serioase, butoaie, alea, alea si io rad..
nush ce naiba m-a apucat, bifat ciondaneala cu al meu si io-s zen; cand sa scot cupilu afara, ploaie torentiala; n-am vast nici o picatura de apa de 2luni
bv anka, baga zen-u' pe tunel! io maine m-as duce la job, dc as avea unde/cum..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

absentat pe motive temeinice!!!

Ala mare e acasa, azi dim a facut iar un pic de febra , a stat acasa shi azi, s-a trezit pe la 10, boierie nene!!!!

Loutzi deci iti dai seama ca nu am putut nici sa ma misc azi din cauza de stat cu 2 copii acasa, noroc ca au fost cuminti, soacra-me alipseste is doar eu cu bona, deja am capiat-o , nu stie ce sa mai faca mai intai!!!

ppisic eu zic ca e alergia de la detergent, eu le spal rufele cu dermalin shi la cel mare shi la pitica shi nu am avut probleme pana acum cu pielea lor!!!
SZ am niste fulgi de sapun din aiai organici cica , sum ii folositi? Ati mai folosit asa ceva la spalat, spala bine?

sa dam un pont la craciuneala, mie imi plac chestiile practice, de exemmplu mi-ar placea o chestie din aia gen papusa pe care pui margele shi cercei , toate porcarioarele astea mic, mereu am zis ca imi iau dar nu am mai apucat, se iveste permanent altceva de luat. Tin toate margelele&co inj cutiile deja celebre gen cufaras shi cand dau sa plec undeva ma las pagubasa ca pana scot ceva de-acolo ma apuca damblaua!!!!

Anka buna treaba cu epilatul definitiv, recomandata celor cu pilozitate execesiva , la mine nu mai e cazul ca ma epilez de 11 ani fara sa fi pus macar o data lama pe mine shi ingvinal shi tot, s-a rarit fffff. mult , practic pe picioare nu mai am mai deloc.

SZ; unde gasesc piure de castane?
Ziki te rog frumos afara din butoi, gata !!!! ce naiba ma uite acum vin sarbatorile!!!!

Azi am facut o supa de rosii, ma am constatat ca stiu sa fac de mancare!!! A iesit grozava shi am primit shi aprecieri pt asta!!!
Tunde cum sunteti? Sper ca bine!!!!

Ma uit la parintii astia cu copilul la gradi cel ce a cazut de pe geamul de la baie, astia vor sa se imbogateasca pe spatele copilului, au cerut daune de 300000 euro!!!

Ma duc sa beau o cafea , a treia pe ziua de azi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Magne depinde cum privesti - eu nu as vedea asa - eu vad asa: au gresit, sa platesdca si cum in Romania slabe sanse sa fie gasit UN VINOVAT CARE SA FACA EVENTUAL PUSCARIE...le-as cere si ultimul leutz

Mayane Robert e fan Thomas, Mickey Mouse si orice e tren/pod :)) , glumesc astea nu-s personaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Hai sa va zic o prostie amuzanta desi pleaca de la un fapt tragic, asta cu copilasul cazut de la etaj.
Io in maternitate la Regina Maria muream de cald in camera. Aproape ca mi-era rau de cald. Ma reped la geam si trag sa-l deschid. Se deschide un deget si atat. Io nervoasa trag de el sa-l scot din balamale, incerc cu alt geam, ma sui pe un scaun sa trag mai cu spor, in fine, muncesc la geamurile alea vreo juma de ora si nu se desfac mai mult de un deget.
Vine o asistenta si io zic "pot sa schimb camera, ca acilea nu se deschid geamurile". Aia cica "pai asa sunt toate, nu se deschid ca sa nu se arunce mamicile in travaliu de la etaj"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mai ..cineva mi-a schimbat copilul..asta nu e fetita mea
plange,se maraie..nu-i convine nimic..ma dispera.oaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..am fugit in lume

Am si Eu o nelamurire/.tousi..cam care ar fi suma ce sunteti dispuse sa cheltuiti la cadoriseala de pe forum????????stiu ca ati spus cine cum vrea,cum poate...si totusi Eu vreau sa am a sa ca "idee"..cam cat?
Si cand le trimitem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Asa..si sa dau o idee de ce avem nevoie..
Imi trebuie neaparat 4 cauciucuri de iarna ..va dau si dimensiunile:, 175/65R14, ..in rest tot ce vreti..restul nu conteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Asa..si sa dau o idee de ce avem nevoie..
Imi trebuie neaparat 4 cauciucuri de iarna ..va dau si marimea..in rest tot ce vreti..restul nu conteaza

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



mama, imi vine sa te pup de la distanta asta asa!!!!
esti belea!!! am citit "imi trebuie 4 caciuli, va zic si marimea" ..zic bonnnn asta e atitudinea cu cadourile...okaaayyy...apoi revin si vad cauciucuri!!! nebunoo!!!! Te trez cu un coletzoi!!!!

(suma nu o stiu, voi vedea in functie de inspiratie, in jur de 40-50 lei, no more than an yaht, nu Anduta?)

Anka si la euroclinic la fel era, am dedus eu d einteligenta ce eram ca e sa nu se arunce mamele in depresie de aia, ca nu era salon d etravaliu ala, era de dupa nascari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

unde nu-mi pica si de la mamica mea un pont a la magnetism sau tunde

aoileu anka, cum sa se arunce mamicile pe geam? mai bine ziceau ca le-au facut asa sa nu se arunce din cauza depresiei post partum.. ce dusi..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

iaca, gand la gand cu lorich...
mda, cam 50 ron se vehicula, tunde; insa ma gandesc ca angie care a luat si pt mama si pt bebe, nu prea avea cum sa se incadreze decat dc a luat ceva cu adevarat simbolic..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

aveti dreptate..nu m-am incadrat..n-ai ce sa iei de 50 lei decat pt unul din ei...acum ficare cum poate si cum vrea,dar am luat ceva ca imi place si mie

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput