FIV in Ungaria 141

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

situatia este cam...naspa

am fost azi la medic si stau f prost, adica un singur folicul pe stanga...in rest sa speram ca nu se vad

a marit doza de merional la 3 si a spus ca se poate schimba situatia de la o zi la alta, dar sincer vorbind...mie mi-a cap pierit increderea aproape de tot.

la fiv-ul trecut aveam 3 foliculi vizibili.

e de mentionat ca de data asta din cauza mutatiei genei mthfr nu am mai luat anticonceptionale asa ca poate este si asta o cauza pt care reactia este atat de intarziata

este adevarat deasemenea ca sunt si la inceput, adica in a 5-a zi, asa ca totusi poate se schima situatia.
din cauza asta zadori a spus ca nu poate sa aproximeze ziua punctiei.
logic, intai trebuie sa stie daca are ce sa recolteze.

cam asta e povestea.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Buna ziua tuturor "unguroaicelor"

Ieri (sambata) am avut punctia. PK mi-a extras 4 ousoare pe care le-a si pus la fecundat ( mi-a spus ca-i foarte bine avand in vedere ca eu am un singur ovar). Azi astept sa ma sune sa-mi spuna cand e ziua cu ET. Mi-a dat sa iau utrogestan ovule din ziua urmatoare punctiei. Nu stiu ce sa fac in ziua cu ET. Sa iau sau nu utrogestan? Va pup si tin pumnii la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:


amaradia, pune utro ca nu-i problema,PK oricum curata pe acolo inainte de ET.Sa dea DD sa ai 4 embrionasi strong.


ruxi,ai super productie.Bafta multa in continuare!
matilda,e cam devreme sa tragi concluzii..o sa vezi ca mai apar 1-2 foli.Bafta multa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

fetelor, m-a sunat PK. doi s-au fertilizat, doi sunt in asteptare. maine la 11 la clinica pentru ET.

Imi vine sa zburd dar e cam devreme. lyly mar pentru raspuns. asa o sa fac.
bafta fetelor, sa va mearga din plin.
ruxandrica, iti tin pumnii pt luni la echo. sa-ti creasca toti mari,mari.
cybele, ce faci? cum e?cand se intampla?iti tin pumnii stransi, stransi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daniela, felicitari si sa ai sarcina usoara si bebe sanatos!

Ruxandra, Amaradia - bafta cu punctia si transferul, sa dea Doamne Doamne sa fie totul OK!


Fetelor, voi ce ati mai facut, cum sunteti?! Eu am decis sa fac si un tratament naturist de deparazitare, daca tot sunt in pauza de toate cele... Huh, nu va puteti inchipui ce gust are, abia reusesc sa beau paharul ala... yach...


Adina, lamureste-mi si mie chestia asta:

"5. cum se sta pe scaunul roshu al lui tutunaru in fund la controlul ginecologic, nu in pozitia clasica."


Si cum face ala controlul, intins pe spate pe podea?! hi, hi.... Acum, pe bune, se ridica scaunul ala sau care e procedeul?! Desi, banuiesc ca e mult mai confortabil asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

tanoo, pai ideea e ca de fapt pe aristica tre s-o bagam in sedinta, soata trebuie doar sa aiba galerie, d-aia cica dam gramada la ei acasa.

matilda, ai rabdare. ce-ti trebuie un carton de oo?
si daca nu o sa iasa, o sa iti skimbe data viitoate protocolul si o sa faci mai multi. sa nu crezi ca sunt cinica, dar de la un fiv la altul tre sa iei partea "buna": inveti cate cava despre cum reactioneaza organismul tau.

anaasta, jur ca asa e scaunul, am stat pe el, dar spre marea mea rusine nu imi mai amintesc cum a fct drul sa ma caute la dansa. tin minte ca eram la CM si i-am zis si el mi-a raspuns cam asa: uite de-aia mi-am luat eu scaun roshu, ca sa poti sa fii tu la ciclu.dr trendy, ce pana mea!

fetele in focuri, ruxi si amaradia, baftaaaaaaaaaaaaaaaaa!

ce-o mai face kiraclara?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

tanoo, in poza ta e nicu vladul vostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

nu e vorba ca vreau un carton de oo, e vorba ca am amhul f mic 0,3 si nu stiu daca mai am timp. despre asta e vorba. la aceleasi medicamente, chiarm mai mici dozele, adata trecuta a mers mai bine.

lasa ca vad astazi care-i treaba si anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:



PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

-ca s-o citez pe arisitica

pe 10 Noiembrie,ora 10,00am ma histeroscopiez.

va pupizez maxim



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput