FIV in Ungaria 141

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls

daniela,felictari




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

hello hello
felicitari!!!

cybele cum e? lyly? muta bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

matilda, eu nu m-am intalnit cu husband decat dupa ce am nascut.dar asta pt ca aveam io pitici pe creier si mi-era frica de orice nebunie.
vinul rosu stimuleaza vascularizatia, asadar si irigarea endometrului. in ziua cu ET, am fct si o baie foarte fierbinte inainte, ca sa se deskida toate cele, sa sporeasca vascularizatia etc.am baut muuuuuuulte likide, minim 2l/zi. in rest, nu am carat nimic.restrictii alimentare nu am avut.

deci, intalneala pe scurt:

am strigat catalogul si tanooo family chiuleau in grup, 3 absente nemotivabile, daca mai fac inca 3, se exmatriculeaza.in skimb, s-a mutat la noi in clasa aristica, de la clasa vecina unde diriginte e albishor.
toata lumea a venit cu lectia pregatita, unii au luat-o inainte si si-au pregatit temeinic frigiderul pt urmatorul ET, care va fi dupa nasterea actualului bb din burta.
s-au discutat urmatoarele:
1. cand fac eu ET.
2. daca se ia sau nu medrol cand ai endometrioza.
3. clarificarea notiunilor de sarcina biochimica/sarcina toxica/disgravidie.
4. cate anestezii generale avem fiecare. unii au fara nr, fara nr, le-au pierdutara sirul...
5. cum se sta pe scaunul roshu al lui tutunaru in fund la controlul ginecologic, nu in pozitia clasica.
6. maternitati dotate sau nu cu sectie de terapie intensiva pt prematuri.
7. NK, trombofilie - efecte adverse clexane.
8. beneficiile macca.
9. medii de cultura.
10. oats.
persoane importante, nu spui cine, s-au invoit cu o juma de ora mai devreme ca sa se duca sa atarne prin baruri.
tema pt data viitoare: sa ramana toate cu burti.am zis.

daniela, bravoooooooooo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

:)
vreau si eu raspunsurile la intrebarile astea
indeosebi la prima intrebare, la cea cu scaunul rosu???? si la trombo/nk/clexane. si la toate:)
spor la facut tema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

mersi adipapazi

o sa incerc si eu...nu sunt mare amatoare de vin rosu, dar ma pun pe treaba.
azi ma duc din nou pentru us. sper sa fie totul ok, pentru ca sincer nu pot sa fac nimic. sunt super stresata din cauza faptului ca am gresit doza. sper sa zica ceva. pana la urma vreau sa stiu cum stau.
trebuie sa ma calmez. ma oftic, nu altceva.
mersi mult pentru sfaturi, pentru faptul ca comunici cu mine si iti doresc un weekend placut

la fel pentru toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

matilda, ce productie ai? cate oua? cate zile de stimulare mai ai? cand ai punctia?
repet: stresul nu e bun. calmeaza-te, ca doar nu ai uitat sa faci injectia de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna ziua fetelor si Salutari din Budapesta
Azi am fost la echo sa "numaram oualele", si avem 8 foliculi de 14-15 mm si inca vreo 3 mai micuti (9-10 mm) - sunt in ziua a 9-a de stimulare. Endometrul de 9,5 mm (aici nu stiu daca e de bine sau nu).
Continuam stimularea, de azi am adaugat si Cetrotide iar luni mergem la o noua echo. PK a estimat punctia pe joia viitoare .
In rest, toate bune si frumoase, am colindat prin imprejurimi, am dat o fuga si pana la Viena, facut si shopping. Exact ca intr-o vacanta .
V-am pupat pe toate si bafta celor in focuri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

adino, se vede ca esti profa
daca iti aducem scutire ne stergi absentele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:



matilda,ruxandrica,multa bafta fetelor
sa va aduca DD prin PK bebelusii mult visati.

adino,pffaaaa....ai uitat esentialul:ca mergem cu remorcile la gratar la aristica...si-i bagam soata in sedinta.

tannoo family


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

da' ce-a facut sotzul aristicai de-l bagati in sedinta?!

Mergi la inceput