FIV in Ungaria 141

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Buna tuturor,

Matilda iti doresc sa iasa bine de data asta.
Esti la al doilea FIV k Zadori? ne poti spune care este schema ta de tratament? Daca nu rascolesc prea mult ne poti spune care este problema voastra de infertilitate si ce s-a intamplat la primul FIV? Nu vreau sa fiu prea bagacioasa asa k scuza-ma daca am trecut prea mult linia.

pe toata lumea

FIV1_Iulie 2011 fara ET
FIV2_Septembrie-Octombrie 2011 cu ET, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

buna floryma

nu esti bagacioasa
problema noastra este: sotul oligoastenotetratospermie si eu mutatia genei MTHFR, la ambele fractii heterozigota si amh 0,3.
poate si varsta sa fie un factor, eu am 37 si el 43.
schema este: gonapeptil din a doua zi 1ml, merional 150 din a treia zi, si gonal intai 112,5 din a treia zi si apoi 75.
plus de astea vitamine prenatale femibion, cetebe, aspirin protect, ulei de peste.

nu stiu de ce nu a mers data trecuta.

tocmai am facut o descoperire naspa in dimineata asta. am gresit dozele de gonal in sensul ca mi-am facut mai putin

stiti cumva daca e o problema majora in sensul de rateu al procedurii?
a mai patit cineva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Matilda iti multumesc si sper numai la bine.

Nu mi s-a intamplat sa gresesc la doza de injectare, dar vb cu dr. el o sa stie ce se poate modifica sa iasa in final bine...nu lasa asa.

Sa inteleg k primul FIV tot la Zadori l-ai facut?

Succes si sa auzim ca este bebe.

FIV1_Iulie 2011 fara ET
FIV2_Septembrie-Octombrie 2011 cu ET, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bau...

matilda,cred ca poate constitui o problema ca te-ai injectat cu alte doze decat cele prescrise de medic.
scrie-i si spunei ce s-a intamplat si te sfatuieste el cel mai bine ce poate fi facut in acesta situatie.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

mda, si eu cred, matilda, ca doza mai mica decat cea prescrisa poate fi o problema; contacteaza-l pe dr cat mai repede si vb despre greseala ta... mare atentie pe viitor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

salutare tuturor

am fost la dr. zadori. cand i-am spus a zis ca nu sunt vesti bune, dar dupa us mi-a zis sa mai fac o doza de gonal-75, adica exact cat am pierdut eu pe drum in cele doua zile si ne vedem maine la analiza de sange si us. sper ca e ok. cand l-am intrebat daca e rau, a spus ca nu, dar....este un tip f diplomat. stiu asta pentru ca la fiv-ul trecut dupa primele 4 zile nu reactionasem f ok, dar mi-a spus abea dupa inca 2 zile , cand situatia se remediase.

nu stiu ce s-a intamplat. adevarul este ca nu m-am simtit deloc bine zilele astea. intai am avut o durere de cap ingrozitoare si apoi de doua zile sunt ametita la propriu....ca la figurat s-a vazut

pana la urma bine ca m-am trezit si acum.

azi la clinica erau 95% cupluri de romani si era plina ochi!

bafta celor care au facut azi embriotransferul!

mersi pentru incurajari.sper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ma-til-da, ma-til-da, ma-til-da, she takes my money and run venezuela!, las ca tot raul o sa fie spre bine!e mai bine droggy decat prea rational.bea si iste vin rosu pt endometru si relax cu capul. sa bei vinul dupa injectii, ca sa nu mai gresesti!bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

o sa incerc
nu stiu ce a fost in capul meu...probabil nimic
ajuta vinul rosu?ma duc sa imi iau o naveta!
alte sfaturi? serios acum, trebuie tinut un anumit regim ca sa obtii foliculi de buna calitate? ca de numar e clar...eu am reusit data trecuta 6 din care 1 a fost gresit genetic. dupa feritlizare 3 erau ok, 2 au rezistat doar 2 zile , ca in final sa mai ramana 2 pentru embritransfer.

doc nu mi-a spus nimic despre alimente, vin, etc, dar de exemplu, dupa embriotransfer as fi preferat sa imi spuna ca nu ai voie sex pana dupa testul de sange. ceea ce noi nu am stiut. asa ca cu o zi inainte, adica la doua saptamani dupa embriotransfer...ne-am intalnit

ca apoi sa imi zica doctorul ca nu e permis! na!
mi-a cap picat fata, dar era prea tarziu.

asa ca accept orice sfat din partea voastra!
de data asta sunt hotarata sa incerc orice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

buna seara
am revenit si dupa o lunga absenta, dar cu o veste buna. Dupa ce am facut o incercare de FIV in mai 2011, fara ET, din cauza unei hiperstimularii destul de urate, am ramas cu 9 embrioni congelati. Pe 18 octombrie am facut FET si ieri, in a 9a zi am facut testul de sange: Betahcg= 227.4.Precisez ca am facut si primul Fiv si al doilea la Szeged, cu doctorul Zadori. Eu mai am o fetita de 4 ani, obtinuta prin acelasi procedeu si cu acelasi doc.
Nu va pot spune cat sunt de fericita, inca nu imi vine sa cred. Va scriu aici pentru a da putin optimism si speranta.
Doresc sa citesc cat mai multe cazuri cu happy end.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

buna seara daniela si restul doamnelor aici prezente

chiar e o incurajare! ma bucur foarte tare pentru tine!
sper ca vom reusi toate mai devreme sau mai tarziu!

Mergi la inceput