Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(93)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

madalina faza cu trasul de puta o facea Stef mai demult, acum la schimbat nu sta el vrea sa misune prin pat, are alte preocupari. De tras nu se trage de par sau de urechi, in schimb daca da de parul eu e cel mai fericit, daca l-as lasa sigur as fi chela in 2-3 zile.

Asa nu am cu e ma lauda in ceea ce priveste reusitele lui Stef. In afara faptului ca sta singur in picioare fara sprijin (si asta numai cand vrea el) si ca toata ziua e numai cu mamamamama, mai nou si neaneanea(desigur fara adresa) nu face nimic. Iar eu nici ma stresez. E prea mic, dupa mine, sa spuna mama/tata cu adreasa. O sa zica el si atunci nu o sa mai scap de gura lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

P.S. Dupa experienta asta am cumparat pufuleti sa ii dau lui Miru, ca mi se parea ca daca nici pufuleti nu mananca... e clar in urma. Am terorizat bietul copil trei zile. Nu-i plac. Ceea ce m-a complexat o perioada, va vine sa credeti? Da' mi-am revenit!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)



stai tranchila femeie ca nici ai mei nu manca pufuleti
am cumparat si o data in vara, ca prea toate mamele in parc indopau copii cu pufuleti
si deh, hai sa i incerc si eu....e as, si au facut o greata de parca le as fi dat kkt
de atunci i am mai incercat o singura data si tot asa au facut
concluzia, nu le plac pufuletii, nici nu le mai dau prea curand


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mada bag seama ca Razvanii nostrii sunt frati de cruce

ce face al tau face si al meu
le trece lor stai linistita

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hey fetele!

Imi place ca sunteti vorbarete. Eu nu prea..Azi am lustruit toata casa (mda, e sarbatoare, stiu, dar azi s-a putut...asta e!).
V-am citit, dar nu mai tin minte mai nimic...
Doar ca pufuleti nu-i dau Catalinei, nu vad rostul. daca vreau sa molfaie ceva ca sa o tin ocupata, prefer sa-i dau rondele de orez de la Organix.
La capitolul laudat copil, sa nu va fie cu suparare, dar pe mine ma enerveaza parintii de genul ”al meu e cel mai cel”, ”al meu recita nshpe poezii”, ”al meu citeste la 3 ani” si alte balarii. Sper sa nu devin un parinte din asta. Nu zic ca e rau sa fii asa. Nici nu pa refer la cineva de pe-aici. Doar ca pe mine ma enerveaza. Atata tot. Sigur ca si eu sunt convinsa ca fii-mea e cea mai desteapta si cea mai frumoasaDar nu simt nevoia imperioasa sa o spun tuturor non stop.
Cred ca la mine provine un pic si din educatie. Eu la 3 ani si ceva citeam din ziar (stateam cu mamaie toata ziua si m-a invatat sa citesc din joaca), se strangeau vecinii in jurul meu si se amuzau teribil, si acu isi mai aduc aminte. Am fost un copil bun cuminte, olimpica nationala, printre varfuri din generala pana la facultate. Dar parintii mei nu s-au laudat niciodata obsesiv cu mine. Poate si pt ca, fiind cadre didactice, inteleg altfel treaba asta cu copiii si comparatiile. Ma rog...
Nu am intentionat sa supar pe nimeni, daca a sunat aiurea ce am zis ignorati-ma. Doar am vrut sa va spun ca eu nu o sa va povestesc prea des ce minunatii face fii-mea. Eu o vrea vesela si sanatoasa. restul le va face pe toate. N-are cum altfel. Doar are niste parinti super-destepti

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

A...mai vroiam sa va spun ca-s in pom cu Craciuneala...n-am idei, nici timp sa citesc din urma. Inca mai sper sa ma loveasca inspiratia, asa, subit

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mie mi se pare normal sa ne impartasim p-aci cum mai evolueaza copii nostri. E ca si cum am spune cum mananca, ce mananca. Nu mi se pare lauda, sincer. Sau ce am citit pana acum nu mi s-a parut. Totul e sa fim rationale si sa nu incepem, cum ati zis si voi, sa ii comparam si sa intram in panica daca al nostru nu face si el nu-stiu-ce.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

MAGNETISM eu am baricadat drumul catre hol, acolo unde sunt pantofii. Tot acolo tin si carutul si de cateva ori l-am gasit lingand rotile asa ca ... gata!

Tocmai am luat si eu sa mai citesc in 'Mama si copilul' despre bebelul de 9-10 luni si ce credeti? Parca au scris acolo cand au vazut discutiile noastre de azi:
'Nu-l comparati cu alti sugari, nu-l socotiti anormal daca el nu a realizat toate "posibilitatile" varstei, nu deveniti anxiosi la insuccesele lui, nu-l supraingrijiti. Cei care au baieti nu vor uita ca fetele sunt mai precoce.'
'Baietii, in special, au o preferinta deosebita pentru organele genitale. acest joc nu are nicio importanta si nu duce in niciun caz la masturbare. Cu cat parintii ii acorda o importanta mai mica cu atat este mai bine.'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

fetele, eu chiar va rog sa va laudati cu bebeii, imi place sa citesc si-l tin si pe sot la curent

maine o sa va povestesc de vecina de palier, promit

noapte buna, dragelor!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MADA, mi-ai amintit - vroiam sa va spun ce am citit in cartea aia cu Sexualitatea copiilor, ca tot vorbeati de baietei care se trag de putza - va citez exact:
Unii bebelusi incep sa se joace cu organele lor genitale, in mod regulat, de cand au abia cateva luni. Cu toate acestea, autostimularea erotica debuteaza la baietei pe la 7-10 luni, pe cand la fetite, abia pe la sfarsitul primului an de viata si se poate prelungi pe tot parcursul primilor doi ani. La micuti autostimularea genitala se face prin contact direct, prin strangerea coapselor sau prin frecarea unui obiect (jucarie, cuvertura). Nu rareori se intampla sa vezi un baietel cu mana in scutecel, sau tragand de propriul penis ca de un elastic, intr-un fel total ”impudic”. Aceste activitati ii permit micutului sa stabileasca o relatie mai stransa cu propriul corp si ii faciliteaza integrarea propriei imagini corporale (”schema” corporala, adica reprezentarea psihica a propriului corp). N-aveti motiv sa va scandalizati sau sa-l impiedicati sa faca asta, deoarece comportamentele de acest tip sunt pasagere si fara consecinte nefaste.
Corpul bebelusului si al copilului mic este facut sa reactioneze in mod natural la stimulii din mediul inconjurator. Inca din primele luni si pana pe la trei ani, copilul traieste fara tabuuri. Adesea se joaca gol, nestanjenit, pe covorul din sufragerie, pe malul unei ape sau in camera de joaca, in vazul altor persoane. E indiferent la privirile lor, intr-un mod absolut natural.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Si inca ceva, poate nu am fost indeajuns de clara mai devreme, ma refeream la parintii aia enervant de laudarosi, care abereaza non stop despre cat de super-extra-mega-intelijent este copilul lor, de-ti vine ori sa-i alergi, ori sa-ti astupi urechile. In extrema aia sper ca nu e nimeni pe aici. La ceva de genul asta ma refeream: http://www.desprecopii.com/info-id-3061-nm-Parintii-laudarosi-cum-reactionam.htm

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput