Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(93)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

TUNDE - multa sanatate Sonicului scump, cred ca e o enterocolita ceva. Si succes cu Mario la control, va tinem pumnii!

MAGNETISM - vai ce te invidiez, mai ales la ce povestesti de Brazilia, exact asa e si in visurile mele, cred ca a fost superb!

MIRELA - ma bucur ca v-a placut lintea, e foarte sanatoasa. Foaia de dafin da un parfum nemaipomenit, probabil si cimbrul, eu n-am pus inca dar am sa incerc la viitoarea reteta. E exact ca fasolea, mie mi se pare insa mai usoara si mai fina.

Cu ce fac si ce nu fac bebelusii, sunt de acord cu LORI, nu trebuie sa va stressati. Asta nu inseamna ca nu ii stimulam, ca nu suntem atente la taote semnele, dar totusi sa va amintiti ca ei simt tot, si simt si cand mama le arunca priviri intrebatoare si pun presiune pe ei. Eu la Patrick tare m-am mai stressat, stiu ca la primul copil e inevitabil. Dar acum privind in urma, si cand vad cum ii scapara mintea aia, imi vine sa-mi dau palme. LA toate gradinitele unde am fost, prima constatare, cand il luam - Vai dar ce copil inteligent aveti! Si eu ma dadeam de toti peretii ca nu recita Luceafarul la 2 ani (caricaturizez acum, dar al meu era in in urma rau, mai ales la partea motrica) Asa ca la Kevin - las totul sa curga, cum vrea el, habar nu am ce stie si ce nu stie sa faca, nu-mi fac program de stimulare, ce-o fi, o fi. Cata vreme rade si e fericit, si eu sunt fericita. Eu am avut o obsesie cu autismul si cu Aspergerul, dar am scapat Slava Domnului de grijile astea.
ANDUTA - ce trist, ma doare sufletul de "beietel". Chestia asta am observat-o mult in Romania. Aici n-am intalnit niciodata vreo mama care sa inceapa cu : Hai draga spune o poezie sa vada tanti cate stii (sau un cantecel). Pe-al meu il punea mama sa cante anul trecut colinde, cat a stat la mine. Si Patrick era foarte contrariat, el canta cand are chef, niciodata nu l-am pus sa invete cantece sau poezii. Eu cant asa cand ma apuca si de la mine, din zbor a mai prins si el, sau de la tv. Dar cantecul e expresia unei emotii cred eu, nu trebuie produs la comanda. SI cum va ziceam, mama il punea sa cante Mos Craciun cu plete dalbe la comanda, cand intra cu taica-meu si cu matusa-mea pe net. La care micul meu clown la pozitia drepti si incepea : Mos Craciun cu plete dalbe / A sosit de prin pipi si caca. Si murea de ras. Mai ales murea de ras cat de tare se infoia bunica-sa.

ANKA- da, al meu sot are o gramada de prietene femei. Lucreaza in contabilitate, mereu a fost singurul barbat din birou. Acum si-a schimbat locatia si lucreaza intr-un loc unde cam 80% sunt gay. Sa vezi ce curtat e... Ma distrez la culme cu povestile lui. Lucreaza chiar cu un tip de vreo 60 de ani care a fost primul canadian casatorit cu alt barbat legal, un militant din ala pentru drepturile lor, o figura, apare si pe wikipedia. Oricum, femeile ii plac tare mult, si ca amice, se baga in orice discutii, chiar din alea femina intim Sta o ora in baie inainte de a iesi din casa, se da cu fond de ten, isi ia creme si parfumuri, deci are subiect de discutie cu ele. Eu sunt partea mai masculina din casa, imi place sa ma imbrac sport, uit vreo luna sa ma dau cu crema, dupa vreo luna imi dau seama ca mi-a consumat-o Gabi oricum. El nu iese din casa dimineata necremu-it.

ANDUTA - noi, pentru ca ne-am luat de asa tineri, pur si simplu nu avem viata anterioara unul altuia. Eu nici nu-mi amintesc viata dinainte de Gabi, adica imi amintesc ca ma jucam cu papusile si apoi gata, a venit el (bine, au mai fost vreo 2 inainte de el, relatii de cateva luni dar si atunci visam la el, ne cunoastem de prin clasa a IX-a...). Si el la fel practic. Haha, noi numai cu usa deschisa mergem la baie, acum ca a mai crescut Patrick incep si eu sa o inchid din cand in cand. Nu avem deloc secrete unul fata de altul, nici cele mai mici, stii cum e, cand mai fantasmezi si tu asa in pat, cateodata, ei bine eu ma simt datoare sa ii zic lui Gabi ce-mi trece prin minte si el mie. La noi nu prea exista "eu", ci "noi", o fi bine, o fi rau habar n-am. Nu ne-am simtit niciodata sufocati (asta pentru ca nici nu stim cum e sa fii singur)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

MVB, eu una zic ca n-ai de ce sa-ti ceri scuze. Felicitari! Felicitari si topmodelei, si tie.
Stai linistita, n-o sa ne stoarcem copiii acum Poate. cel mult, ne dai un imbold sa cautam stimuli noi.

Apropo de stimuli, fetelor, era un SZ cu jucarii... Eu pandesc avida orice link



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Fetelor sincer va zic, am fost plecata shi cu jobul ce l-am avut insa am vazut mult shi pe cont propriu, am pus ban pe ban shi gata, acum de cand cu astia micii mai mult prin Europa m-am plimbat ca l-am lasat pe cel mare cu socra mea shi el shi sta cu ea , cu ei de fapt shi pot sa ma duc shi la Honolulu ca nu am griji, cu banii acum e mai greu sa mai pun asa cum puneam odata ca sunt piticii shi au multe cerinte.

Doloress vad ca cel mare al tau face chestii de Bricolaj , pune niste link-uri sa stiu shi eu ce ii mai iau la asta mare de lipit , decupat &co ca stam pe acasa , sa stiu cu ce ii ocup timpul , ca ma tot omoara cu niste foi ce le tot decupeaza.multumim mult

SZ; ce faceti cu pantofii shi copii, mai precis ai vostrii copii iau pantofii shi se joaca cu ei, ca a mea e topita dupa toti pantofii de pe hol, cand o las baga tot ce prinde pantof in gura iar cel mare ii pune in picioare shi patruleaza cu ei , nu mai pot lasa nimic la vedere ca tot ce e cu toc incalta, Doamne sper sa nu treaca "in partea cealalta", mai bine zis sa imi spuna peste ceva timp ca are o prietena pe care o cheama Ionut .II place de o fetita de la gradi dar nu stie cum o cheama!!!, il intreb dar nu ii stie numele, are o belea cu numele, nu prea stie numele copiilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Buna buburuze, buburuzei si mamici,
Nu am mai intrat de ceva timp pe la voi, cred ca nici nu mai stiti cine sunt.
Peste vreo 4 zile facem si noi 4 lunite si mai avem vreo doua pana la diversificare,ceea ce inseamna ca o sa incep sa citesc capitolele voastre din urma.
Am vrut sa mai pun si eu o poza CU Bobo in album dar nu mai stiu nici parola, nici adresa de mail, nimic. Daca e careva disponibila sa imi dea si mie un PM.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

P.S. Dupa experienta asta am cumparat pufuleti sa ii dau lui Miru, ca mi se parea ca daca nici pufuleti nu mananca... e clar in urma. Am terorizat bietul copil trei zile. Nu-i plac. Ceea ce m-a complexat o perioada, va vine sa credeti? Da' mi-am revenit!



deci, ma fac ca n-am citit asa ceva, ca nu ai zis asa ceva!!! Te pap cu fulgi cu tot, cat imi esti de draga!!! Mai, eu am o mare problema cu pufuletii astia!!! Ana nu a atins asa ceva, nu va manca curand, nici Robert nu vede...si nu inteleg nici mamicile care dau, de ce??? propriettati nutritive = zero, sare cat nu ati pune voi in 10 ciorbe, se umple burta cu niste malai si nici ala nu de buna calitate...plus ce mai citisem eu despre unii copii care ajung pe la operatii cu guguloaie de mamaliga in stomac!!! Nu inteleg!!!
Deci, pepenasul e fff inteligent, beietelu' ala nu-si lua forta de la pufuleti, ci de la ceafa de porc cu cartofi prajiti si cola light (sa nu-l ingrase aiurea)

Mamutz cum sa te uitam!!! Bafta cu diversificarea!!! Vreau poze pe FB, ca mie- o lene sa ma loghez peste tot...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Sunt Paula Mamutz pe fb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

am aparut si noi asa pe seara sa va multumim pentru urari si sapunem si noi LA MULTE LUNITE BUBURUZELOR care se sarbatoresc azi; noi la 9 luni stim sa mergem in patru labe, vrem in picioare mai tot timpul si ne ridicam in patut (dar nu mergem inca), tarc si pe canapea, strigam TATAAAA toata ziua, mama doar cand ne estte somn, foame sau trebuie sa fim schimbate, facem papa cu manuta doar cand vrem si ocazional cand se uita pe carticica cu animale spune ham cand vede catelul;
despre tari in care imi doresc sa merg, neaparat Marea Britanie, Spania, si lista este lunga; am fost in Ungaria, Austria, Germania, Italia (unde imi doresc sa locuiesc), Franta- Coasta de Azur (am invidiat-o pe Ziki ca a stat in Nisa);
ma chinui sa scriu mesajul asta de la 1



Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

deci mor cu site-urile astea care cred ca stiu mai bine decat mine ce gandesc... gen google, gen fb... Mamutz, cica nu esti, si de fapt eu vroiam sa scriu altceva...



World all details Wallpapers on view

"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Monica faptul ca topmodela ta stie sa faca atatea normal ca e motiv de lauda. Nu trebuie sa iti faci probleme. Eu ma laud si cu al meu, care nu face mai nimic.

Mai fetelor, al meu e foarte sadic. Cand ii dau scutecul jos primul lucru se trage TARE de putza, apoi isi da si niste pumni in outze. Se trage de par, de urechi, isi baga degetele in ochi ... Mai fac si altii asa sau e el mai violent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mi-ar placea sa vad toata Europa. Spania, Portugalia, Marea Britanie, tarile Nordice sunt pe lista de prioritati.
Am fost in Austria, Italia, Germania, Croatia, Ungaria, Franta, Mallorca, Elvetia, Bulgaria, Grecia, Turcia.

Mergi la inceput