Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Pai si eu as zice tot in icoanei. Noi dam o fuga in seara asta pana acolo si o sa vb si cu sora mea.

Ana Desi imi imaginez ca tie iti e de 2 ori mai greu decat noua, cu greutatea burtii, miscarile bebelusilior, samd, cred ca e minunat cand ii simti pe amandoi

Cati Da, si eu am uitat cum e sa ai lunar ciclu. E asa bine Si sper sa fie ca dupa nasterea Sarei, cand mi-a revenit dupa 7 luni

Mergem sa ne imbracam. Revin mai pe seara

Alina 27+cu si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Toni, din ce imi spunea dr mea, stiu ca bebelusul e mai mic atunci cand nu te odihnesti destul. Exact asa mi-a spus, deci... In rest, sper sa fie bine cu IR-urile. burtica de fetitza

Alina 27+cu si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

Asta era un fel de Brad Pitt, dar destept foc;



22 Are mama o fetita frumusica foc
http://flowerspeaking.wordpress.com/





gravidutza 27+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alinutza, m-ai lasat fara raspuns, asa ca te mai intreb odata:este vorba de micutul restaurant de vis-a-vis de teatrul Bulandra?
Suzi, mi-ai spus un lucru despre care habar nu aveam...Si ma linisteste foarte tare!Sa vezi cum o sa-i tai eu "avantul" domnului meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

tot s-a vorbit de KFC si m-a mai sunt si fina mea sa ma intrebe unde este KFC in AFI ,,,,, mi-am luat sotul de mana si am mers la KFC sa ma iutesc un pic, asa k gradina icoanei::::)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna seara!
Anangel, e incurajator sa stii ca mai simte cineva aceleasi chestii si ca e ok! Sincer, eu nu-mi amintesc sa mai fi avut asa ceva la sarcinile precedente, de fapt nici nu am fost asa atenta ca acum, am lucrat pana inainte cu trei zile de nasterea baiatului si cu o sapt la fata, asa ca nu prea aveam timp sa le bag toate in seama, dar acum sunt foarte precauta si ma stresez destul de mult… Vreau sa duc sarcina cat mai aproape de termen, Doamne ajuta sa fie bine!
Cati, eu nu simt dureri deloc, doar se intareste burta foarte tare, simt ca am un bolovan si daca nu ma asez dureaza mai mult de 10 sec, cum scria cineva. Daca ma intind, se relaxeaza imediat.
Multumesc Alina pt empatie, imi e tare greu uneori ca ma doare spatele, ma ridic din pat si umblu destul de greu, dar incerc sa ma bucur cat pot de perioada asta, pt ca nu voi mai avea ocazia sa fiu gravida! Si da, e minunat, ma simt binecuvantat de doua ori stiind ca am fost aleasa sa port doua minuni in pantec!
Suzi, aerlilian, eu nu stiam de chestia cu aprobarea mamei in ce priveste numele.. Cert e ca am o prietena al carei tata a fost beat cand a inregistrat-o si in loc de Cristina i-a pus numele Kristy! Biata fata, parca e baiat dupa nume si nu mai zic de K, Y pe care trebuie sa le poarte dupa ea prin toate actele, toata viata!


Ana, mami de Darius('05) si Sara('07) si 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Tonirro,
nu-ti face asa mari pb siu nu te intrsita. e foarte important ca fetita e in regula si cu tot ce-i trebuie.
Si eu pana la 20 de sapt am avut diferente de la 2 zile la 7 si am recuperat in timp, asa va fi si la tine sigur. Vezi acum ce zice si dr tau!
Pup si sa ne tii la curent!
PS: unde ai facut morfo? la Iosup?

in 24+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

offf, ce rau imi pare ca nu pot veni si eu





25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

danezza ,toniro s-ar putea sa fie ceva tipic la mamicile cu trombofilie ca si bebele meu la este in urma cu 4 zile.

eu cred ca la noi odihna este cu mult mai importanta si cand zic odihna ma refer la somn nene nu stat in pat la tv.



La mine se cunoaste imediat cand nu dorm.

29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

aici la primarie mi s-a spus ca in cazul in care avem nume de familie diferite ca in cazul meu, trebuie sa se prezinte ambii parinti la inmatricularea bebelui. Altfel poate sa se duca tatal singur....si pune ce nume vrea el :)))
bafta!!!

gravidutza 27+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput