Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna fetelor!
Lady, dar ce nume frumoase de baietei! Imi plac mult Mathias (il poarta un nepotel), Filip (dar nu-i gasesc varianta feminina, decat Flavia), David (alt nepotel), Tudor mai mult decat Radu (parca nu e asa comun), pe Matei il avem pe lista, Natanael imi place,dar e prea lung si usor de pronuntat gresit... si numele inca ramane o dilema pt noi! La primii copii a fost usor pt ca stiam dintotdeauna ce nume ne plac, dar la gemenasii astia suntem depasiti un pic de situatie!
Eu am terminat mancarea, am pus la spalat si ma odihnesc acum pt ca micutii astia atata misca, se rasucesc, nu stiu ce fac, dar parca nu mai au loc, simt ca-mi plesneste burta uneori! E tare interesant sa miste in patru locuri in acelasi timp, adica si jos unde-s piciorusele, si sus pe unde au manutele sau mai stiu eu ce...Parca se intrec in miscari, uneori ma zgaltai cu totul!
Voua vi se contracta burta? Eu simt uneori ca am un bolovan, stiu ca atata vreme cat contractiile nu-s dureroase, e ok, dar parca nici nu vreau sa ignor anumite semnale...

Ana, mami de Darius('05) si Sara('07) si 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ana, si eu am contractii nedureroase din cand in cand. E normal, stai linistita.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 27+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

legat de contractii spunea cineva in alt capitol ca s`ar simti durerile ca la menstre....nu mai tin minte exact. asa e? problema e ca dupa ce am experimentat atatea dureri, junghiuri, intinderi, intepaturi, in ultimele luni...nu-mi mai aduc aminte cum ma durea la menstre... m-am tampit de tot...

Fetelor din bucuresti, KFC? C`mooon !!! Intrati gashca de gravide in kfc.....e deja prea multa reclama pentru ei.

La noi numele de familie al sotului e Luca (eu inca nu mi-am schimbat actele) si nu stiu daca sa raman la prenumele Matei....devine prea biblic. Avem si Gruia la mijloc adica Luca Gruia Matei, dar nu avem reactii pozitive la Gruia...ca cica e nume si nu prenume.
O sa mai consult lista de la Lady...

gravidutza 27+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, mai degraba Gradina Icoanei...dar sunt tare confuza...e cumva acel restaurant micut din fata teatrului Bulandra, sala Icoanei?
Lady , m-am linistit!Bine ca n-ai baiat, ca altfel nu mai aveai somn la cate combinatii de nume iti treceau prin cap.Desi, daca ma gandesc bine si lista pentru nume de fetita e la fel de lunga, nu? .Sotul meu imi spune sa nu ma mai agit atata cu numele, ca tot el declara copilul.Parca ma ia frica cand glumeste asa.Cine stie ce-i mai trece prin cap...
Matza , eu am secretia abundenta si o am zilnic, de ceva vreme.Este firesc, asa am citit, stai linistita!
Ana , contractiile mele sunt de fapt o intarire a burtii, care tine in jur de 10 sec si se intampla de vreo doua ori pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Multumesc mult pentru incurajari!!!Fetita este bine, cu toate cele cu aspect si functionalitate normale, dar mai mica cu 10 zile . IR-urile le am marite pe artera ombilicala si artera uterina stanga. In rest, totul este ok, deci nici urma de alte balarii. Am rasuflat oarecum usurata, doctorul a spus ca trebuie sa ma odihnesc mai mult, sa beau mai multe lichide si sa fac miscare. Din pacate, cum pe mine greturile nu m-au lasat nici acum, mi-e greu sa beau si sa mananc, dar...am s-o fac. Acum o sa-mi umplu o sticla cu apa si ma pregatesc sa ies la o plimbare de o ora la sosea (ca n-am unde altundeva). Gata, am fugit ca ma cearta sotul ca apune soarele pana ma misc eu! MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Tonirro, nu-ti fa griji, poate recupera foarte bine. Si al meu flacau era cu cateva zile in urma si acum e cu cateva zile inainte.
Ei fac o medie a ce vad pentru ca nici ecograful ala nu-ti indica valorile exacte.
Asa ca spor la plimbare si bine ca mi-ai adus aminte sa beau si eu apa.

+25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Fetele, asta cu gasca la KFC este geniala
Mie imi era pofta de KFc atunci cand am propus cum imi este pofta mereu ca-mi place mult.
Dar nu cred ca avem atmosfera potrivita acolo si nici nu cred ca putem uni mesele.
Eu zic ca restaurantul din icoanei e ideal.

+25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Aerlilian, nu-ti face griji ca nu poate modifica numele fara acordul tau :)
La nastere se completeaza o fisa, unde tu declari numele si cu aia se merge la evidenta populatiei, daca vrea sa adauge ceva la ce ai declarat tu nu poate fara acodrul rau.
:)

MTHFR C677T Homozigot
+24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

@Tonirro: Draga mea mie la eco de 12 saptamani mi-a modificat DPN-ul de la 25 februarie la 7-12 martie pe motiv ca bebele e mic, pricajit fiindca eu nu ma hraneam corespunzator. In Romania la 4D mi-au spus acelasi lucru. Acum la 22 sapt mi-au modificat iarasi DPN-ul la 22 februarie, dar dupa cat de bine se prezinta poate scadem in zodia Varsatorului, deci undeva prin 19 feb. Prietenei mele, pe la 28sapt, i-au spus ca baietelul e mai mic cu 8-10 zile si va naste la sf lui august. A nascut pe 3 august un baietel de 52 cm si 3,100 kg.
Sa speram numai la bine!

Eu sunt pt David Andrei :)

@Catiushor: In faculta am avut un coleg din Balti (Rep. Mold) pe nume Gruia Postolachi. O frumusete de baiat, chit ca mie nu-mi plac blonzii. Asta era un fel de Brad Pitt, dar destept foc; a terminat al treilea si acum e undeva pe la Bruxelles :D Astea, asa niste info mici, daca esti dintre noi, cele care credem ca numele influenteaza personalitatea/destinul.



22 Are mama o fetita frumusica foc
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Mihaela, imi place cum suna Iris Evelyn sau Iris Charlene!



Imi plac si mie ff mult ambele variante, dar sotul e mai mofturos si eu nume tipic grecesc nu vreau sa-i pun si nici dupa bunica-sa sau mai stiu ce matusa decedata.

22 Are mama o fetita frumusica foc
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput