Strugurasi de Sept-Oct2011-Hai IONELA!!!(124)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Ionela si eu scot moatele



Hai bebe Tudor!!!



Camady, Bujo felicitari pentru crestinarea micutelor!

Noi ne pregatim sa iesim in parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

salutare mamici si burtici (adica Ionela)

sei spuneam ca m-a apucat plansul pentru ca m-am gandit ca se termina odiseea noastra, a fost tare frumos. Ce frumoasa este Elena si ce mare...si ce frumos este imbracata

bujo felicitari si tie pentru micuta crestina!

zubi de ce ii dai Ca si vitamina C, are carente?

lore, referitor la scutece, chiar acum am citit pe un blog un articol despre scutecele de unica folosinta, in special pampers si m-am oripilat, contn niste substante care provoaca cancer si spunea acolo ca in statele occidentale unde se folosesc de mult incidenta cancerelor genitale sia infectiilor urinare a crescut cu 300%, daca as avea bani si maine as cumpara scutece refolosibile. O sa discut cu sotul meu si o sa incerc sa cumpar totusi cateva, sa le folosesc din cand in cand...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ionela multumesc din suflet.

Eu sunt necajita. Va spuneam ca are Caterina o rana langa anus. I s-a luat lama si urocultura si a iesit infectie, asteptam tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Zubi, ti-am vazut pozele pe contul de yahoo si l-am vazut si pe Ayan, este tare frumos, seamana cu mamica lui
Sei, Elena este foarte mare, asa imi pare din poze, si f lunga Este f bine dezvoltata, felicitari pt cresterea ei exemplara mamico! Iar tu, esti ff slaba, asa ca nu mai spune una si alta de kg, caci nu e cazul

Fetelor, am ramas placut impresionata de toti bebeii, sunt superbi! Avem niste strugurasi de nota 10! Sa ne traiasca!

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Ionela multumesc din suflet.

Eu sunt necajita. Va spuneam ca are Caterina o rana langa anus. I s-a luat lama si urocultura si a iesit infectie, asteptam tratament.

bujo mami de Filip si Caterina


Ufff! Ce rau imi pare! Poate trece repede.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 39+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Ionela multumesc din suflet.

Eu sunt necajita. Va spuneam ca are Caterina o rana langa anus. I s-a luat lama si urocultura si a iesit infectie, asteptam tratament.

bujo mami de Filip si Caterina


ah saracuta... dar cum infectie? stafilococ? micoza? multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubii.. bravo pt baietel mare .. Si Ela s-a intors de pe spate pe o parte acu cateva zile , la vederea titzei , de atunci pauza.. oricum ea face ce face numai sa stea pe spate, cand o pun pe o parte cu sprijin atata se foieste pana scapa de sprijin si ajunge pe spate..

Mikka multumim d compliment.. sunt doar haine de casa.. am descoperit pant so jerseele in detrimentul salopetelor, care zac in dulap nepurtate

Hellena e lunga.. are 60 cm.. aproape cat un bb de 3 luni, nu stiu cu cine seamana, o sa se faca de 2 m
Si Petru e adorabil..
eu nu sunt deloc slaba ... ev de mai dau 10 kg jos

Bujo imi pare rau, sa va faceti repede bine.. si Felicitari pt mica crestina

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

am uitat sa zic ca ieri ne-a cantarit si ne-a masurat: 5200g ai 53 cm si cik dupa standarde trebuia sa aiba 4800g si 58 cm... hm . adica bibi mea e bomdoaca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

lore, referitor la scutece, chiar acum am citit pe un blog un articol despre scutecele de unica folosinta, in special pampers si m-am oripilat, contn niste substante care provoaca cancer si spunea acolo ca in statele occidentale unde se folosesc de mult incidenta cancerelor genitale sia infectiilor urinare a crescut cu 300%, daca as avea bani si maine as cumpara scutece refolosibile. O sa discut cu sotul meu si o sa incerc sa cumpar totusi cateva, sa le folosesc din cand in cand...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


(sorry ca scriu 100 de mesaje...)

eu le aveam in casa si nu le foloseam... ce-i drept nu am nici f multe si nici cele mai de calitate scutece lavabile, insa cum o fi cum n-o fi eu i le pun. m-am saturat de chimicale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Zubii.. bravo pt baietel mare .. Si Ela s-a intors de pe spate pe o parte acu cateva zile , la vederea titzei , de atunci pauza.. oricum ea face ce face numai sa stea pe spate, cand o pun pe o parte cu sprijin atata se foieste pana scapa de sprijin si ajunge pe spate..


dintre fetele informate, google-ite, sau pe care le cheama ionela, bujo sau lali (nu zic ca sunt singurele mame experimentate, doar ca ele sunt mai active) :)) nu ne spune nimeni ce trebuie sa faca bebeii nostri macar teoretic la 1 lun, 2, 3 , 4 ...

mara mea abia a inceput sa iti tina capusorul ridicat cand o pun pe burtica (mai ales la masaj il ridica susss probabil de bucurie). ar trebui sa se intoarca de pe o parte pe alta?! nici nu stiu ce presupune mai exact acest lucru :)))))

Mergi la inceput