Strugurasi de Sept-Oct2011-Hai IONELA!!!(124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

bujo... cat costa ROTAVIRUSUL? e optional



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Rotarixul e optional si costa 260 lei o doza. e nevoie de 2 doze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anilansa .. noua dr nu ne-a dat calciu, eu sa iau insa doar pt ca nu mananc lactate.. inca nu am inceput pt ca imi e greata..

Lena.. multumesc mult .. ce bnatati mai ai din postari?

Bujo.. asa si la noi.. eu cred ca mai dobitoaca a fost asistenta decat a durut vaccinul..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:



Bujo, cred ca stiu de ce pozitie vb. E variatiune pe tema "pozitia mingea de fotbal". O caut acum.
Da, o pozitie inclinata ar ajuta. http://depici.ro/wp-content/uploads/2011/08/alaptare_pozitia_posetuta-300x206.jpg
Mai ajuta presarea sanului in timp ce suge bebe: www.breastfeedinginc.ca/content.php?pagename=vid-4dayold-rom" target="_blank">http://www.breastfeedinginc.ca/content.php?pagename=vid-4dayold-rom

SNS ( Supplemental Nursing System) am vazut ca sunt facute gata de medela, dar se poate improviza cu un furtunas si o cana.
www.medelabreastfeedingus.com/products/breastfeeding-devices/51/supplemental-nursing-system-sns" target="_blank">asa arata originalul
www.breastfeedinginc.ca/content.php?pagename=vid-lactaid-rom" target="_blank">Film cu bebe ce primeste laptic prin furtunas cand sta la san
Bafta!!

Anilansa, eu la al meu nu i-am dat Ca. Nu am luat nici eu vitamine. Totusi am luat aceatsa decizie dupa ce am facut analize ( e drept ca nu le-am facut imediat ce am ajuns acasa, si deci cateva luni am mers pe instinct si mana copilului. Eu nu am avut niciodata probleme cu Fe si Ca.
Personbal nu consider necesara suplimentarea copiilor cu Ca si Fe sintetic atat timp cat sunt alaptati si nu apare nicio analiza proasta. Precizez totusi si, in ce priveste medicamentele, e de recomandat sa ai sustinerea unui medic si cand e vorba sa dai si cand e vorba sa nu dai.
Eu nici lui Tudor nu ii voi da decat daca o analiza imi va spune contrariul. Cu toate astea am si un medic pe mana caruia sa merg.
Nu cred ca te-am ajutat prea mult. Eu spun sa faci asa cum simti si cred ca te ajuta sa stii ca alti bebei sunt sanatosi si fara sa primeasca suplimente


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 39+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ionela, cred ca Tudor se lasa asteptat ca sa mai poti ajuta fetele de la odisee cu sfaturi pentru alaptat. Multumim in fiecare zi pentru suport !!!
PS: am reusit sa scap de mameloanele de silicon si ne hranim direct de la tzitzi

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

ionela, multumesc de raspuns ...la baiat iam dat calciu dar el nu a fost alimentat la san din cauza ca eu am facut mastita, am avut toate canalele infundate si am avut si stafilococ auriu care mi-a afectat laptele si curgea puroi,am suportat cu greu acest lucru , la doar 3 sapt de la nastere am facut incizie la san ca nu scapam de puroi... la fata, multumesc lui Dumnezeu pina acuma e ff bine, doar san si sunt fff multumita, dar nu acepta nimic altceva, lingurita, seringa, suzeta sau biberon... tott ce ii dau inafara de san da afara sau in cel mai rau caz vomita... si de asta am renuntat la calciu.
bujo, multumesc,
seidana... calciu e pt bebe... ei trebuie sa il dau dar nu vrea deloc... il da tot din gura sau mai rau isi face grata si varsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Fetelor puiutul meu de doua zile si-a schimbat programul... doarme putin noaptea si este desul de agitat vrea mult l san are gaze prin burtica...nu stiu ce sa mai fac ... inghite si mult aer, eu cred ca aici e problema
Oare cum as putea sa indrept lucrul asta???

sei, daca poti sa modifici in listuta numele puiutului meu Dan Andrei si poti sa ma adaugi si pe mine cu 30.12.1982

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

scriu de o ora un mesaj si s-a sters!!!!!!!!! adica nu s-a sters singur.

renunt la detalii...

am fost ieri la vaccin. nu am facut febra. nu am dat supozitor cu paracetamol preventiv asa cum ni s-a recomandat. asta nu inseamna ca sunt neaprat de laudat - asa am ales eu.

ne chinuie in continuare eritemul fesier. trecem pe pelinci.

revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ziua buna fetele

Ionela eu scot motatele

Hai Ionela


Hai Tudor





May imi pare rau pentru infectii

Camady, Bujo felicitari pentru crestinarea micutelor


Jade? Stefi? Ce mai faceti voi?

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza..la pranz, eu inca imi beau cafeaua de dimineata::))))

May, fir-ar sa fie d etreaba..dar na, aici nimik nu e surprinzator, sa te faci bine repede

Hellene, ce ma bucur sa te aud din nou si se vede ca esti o mamica foarte puternica si iti este mai bine

camady, felicitari pt crestinuta ta

Sei, nici lui Ayu nu prea ii place pe burtica, adik nu prea are echilibru, in schimb, baiatul meu mare ieri s-a intors de pe spate intr-o parte de 3 ori

Bujo, felicitari si tie mami pt crestinare

anilansa , eu ii dau ca si vit C fiole, le pun in lingurita separat,si le bea.la el,cand e vorba de ceva de papa vrea orice:)

poop fetele, s-a trezit baiatul

Mergi la inceput