Strugurasi de Sept-Oct2011-Hai IONELA!!!(124)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lore.. nu ar trebui, eu sunt convinsa ca a fost o coincidenta la noi, o greseala inconstienta.. in carnetul de sanatate a ei scrie ca doar dupa 3 luni se intoarce de pe spate pe oparte si la 4-5 de pe burta pe spate..
Elena mea zambeste de abiade sapt trecuta , la contact cu noi, si gangureste f timid, pe aici am auzit fete zicand ca bb lor zambesc de cand lumea si ganguresc de numa. deci fecare copil cu ritmul lui , unii umbla la 8 luni altii nici la 1 am si 3 luni, unii stau in fund la 4 luni alti nu stau la 7 luni..
Sa ne zici de scutece ..BV pt fetita cuminte la vaccin.. a plans?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lore uite aici un site.. l-am pus si pe prima pag

http://www.desprecopii.com/info-id-LUNI2.htm

http://copii.pentrumamici.ro/jurnal-de-bebelusi/jurnal-bebelusi-pe-luni/bebelusul-de-3-luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mai Ela mea iar nu a facut kk de vineri, ce sa fac? sa ii dau ceai? sa beau eu ceai de musetel (desi nu imi face bine mie la stomac), sa folosesc supozitor? imi zicea dr de un sirop dar nu a zis cum se numeste

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

sei merci pt site. :)

da, a plans rau si la primul si la al doilea, dar s-a linistit inainte sa iesim din cladire. tare mi-a fost mila de ea mititica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

incerc sa scriu acest msj de azi dimineatza...
so...

Salutare dragi mamici!

Hayat - imi pare rau ca te chinui asa, stiu prin ce treci, si fetita mea mare a avut reflux, voma aproape dupa fiecare masa in jeturi, unoi era si cianotica, o intorceam cu picioarele in sus...a fost ingrozitor. Cu toate acestea niciun medic nu i-a pus diagnostic de reflux, atunci nu stiam nici eu despre ce era vb. Vestea buna este ca in timp se amelioreaza, dar nu dispare, f rar, insa si acum, la 8 ani mai vomita :(
Asteptam vesti despre Razvan. Chair sunt curioasa daca exista vreun tratament!

Hellena - ma bucur ca esti mai bine, pe zi ce trece va fi mai usor si tu vei fi mai linistita si mai "asezata"

Bujo - imi pare rau pentru bblina. A avut acea rana inca din spital? Sau cum de s-a pricopsit cu ea? Multa sanatate!

Sei, Zubi

Ionela - azi, maine, peste 2 zile...se va intampla f curand! Ma gandesc ca Tudor poate se va face scenarist si se antreneaza de acum sa creeze suspans Nastere usoara!

Despre Inez - super cumintica, fara nicio problema ( Doamne ajuta!), foarte linistita; doarme, mananca, zambeste, face tot posibilul si se intoarce de pe o parte pe spate. Manaca la aceleasi ore, face kk la aceleasi ore, de vreo 5 noapti adoarme la 22:00 sau 23:00 si se trezeste dimineata la 6-7. A atins performanta de a bea 150-160 ml la o masa, stiu ca e cam mult, dar inca nu o pun la cura :D

Eu sunt in focuri cu pregatirile de botez, nu stiu ce cadou sa iau nasilor, ceva sugestii, pls!!!

Va imbratisez pe toate!

Cu drag!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei, super pagina de inceput

Doamne, ce emitii m-au luat Imi vina sa nu pot sa cred ca o sa ne mutam in casuta noua si o parasim pe aceasta.

nanna mika si eu sunt in focuri de botez.Si nici eu nu stiu ce cadou sa le iau nasilor ca au cde toate.Mosilor le iau un aparat de facut paine ca am batut eu un apropo si asta vor.



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

nanna si rachel la fel sunt si eu... avem botezul sambata si nu stiu pe ce sa mai pun mana mai ales ca micutul nu ma lasa mult timp sa fac cate ceva
in legatura cu cadoul pt nasi...plizz spuneti-mi daca v-a venit vreo idee pana acum eu ma gandeam la un serviciu de tacamuri, cum vi se pare ideea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Rachel, Pinky - mie mi-au ramas ochii la niste servicii de masa d ela SaraBlu, vazute doar in trecere, nu am intrat sa vad exact cum sunt. Sotul meu, care e mai inventiv a propus sa le luam un sejur undeva la munte allinclusive ( cu posibilitatea de a alege ei perioada). Mi se pare o idee interesanta, doar ca unii dintre ei sunt mai in varsta si nu stiu daca ar fi incantati sa se urneasca, iar ceilalti sunt tineri dar full de bani si mai pretentiosi...Nu prea m-as arunca sa risc asa.
Am mai auzit o idee sa luam o icoana de argint, mai speciala. Eu m-as bucura sa primesc asta, dar nu stiu ei.
Btw, si ei cam au de toate...
Fetele care ati avut deja botez, ce cadouri ati luat?

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ola,

se iau cadouri la nasi de botez?! Habar n aveam..

ionela, nastem?!

sei, trece si la noi apgar 9 ca nu e completat.nu ne a dat doct 10 ca a fost ceza.

noi am decis sa nu urmam tratamentul pt hemangiom. e prea agresiv..nu pot. sper ca am luat cea mai buna decizie. vom astepta o perioada si apoi incercam cu laser. poate ne face doame doamne o surpriza si incepe sa se remita spontan. stiti cume...cand iti doresti ceva suficient de mult tot universul conspira spre indeplinirea dorintei. deci, doamne ajuta!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Ola,

se iau cadouri la nasi de botez?! Habar n aveam..

ionela, nastem?!

sei, trece si la noi apgar 9 ca nu e completat.nu ne a dat doct 10 ca a fost ceza.

noi am decis sa nu urmam tratamentul pt hemangiom. e prea agresiv..nu pot. sper ca am luat cea mai buna decizie. vom astepta o perioada si apoi incercam cu laser. poate ne face doame doamne o surpriza si incepe sa se remita spontan. stiti cume...cand iti doresti ceva suficient de mult tot universul conspira spre indeplinirea dorintei. deci, doamne ajuta!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Nu nasem

La Cuza am inteles ca nici nu se da 10 decat prin exceptie. Ceva cu decontarea de la casa de asigurari Iasi ( sper sa nu spun prostii dar se merge pe principiuyl ca un bebe cu Ap 10 se putea naste fara asistenta medicala asa ca primesc mai putini bani)

Simpatic Alchimistul. Interesanta filosofia.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 39+ cu Tudor

Mergi la inceput