Bujori si panselute de mai-iunie 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen_lucia spune:

Si noi ne trezim tot la 6 dimineata... pentru #539;i#539;i. Dupa aceea dormim pana pe la 9,30-10. La noi seara e show, ne apuca ora 11 de multe ori si nu dormim. Oricum dormim doar leganati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Buun, deci:
- azi facem 6 luni, 66 cm, 6840 g ;
- stam in maini si ne leganam a dans , ceea ce duce uneori la rostogolit pe spate ;
- ne plac clipurile alb-negru (Smiley-Dream Girl, Adele-Someone like you) ;
- ne place piureul de zarzavat, mai putin cele de fructe ; la masa nu stam nici o clipa, e nevoie de 2 persoane sa ne hraneasca, din care una asigura partea "artistica", pentru a ne potoli un pic din miscarea perpetua ;
- stand in pat, studiem cu mare interes covorul, noroc cu zabrelele patului...dar nu vor fi o stavila mult timp.
- ne place tare mult sa dormim intre mami si tati, cu picioarele pe mami si o manuta pe tati, ca sa ne asiguram ca nu fuge nimeni

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_lucia spune:

Felicitari! La mai multe realizari si mai interesante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Craciun fericit, multa sanatate si tot ce-si doresc bebeii si mamicile !



Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor,va uram si noi un an nou plin de sanatate,multe bucurii si tot ce va doriti
La multi ani!



Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_mara spune:

Salut fetelor si un An Nou fericit si plin de impliniri alaturi de bebeii nostri dragi! Sper sa ma primiti si pe mine in odisee. Fetita mea Mara s-a nascut pe 15 iunie, prin cezariana, a avut 3 kg si 51 cm. Acum are 7.400 kg si 67 cm. Am inceput diversificarea si tare ii mai place dovlecelul si sucul de portocale. Dar tot tzitzi e marea dragoste :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

Ce liniste s-a asternut pe forum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Pai daca toata lumea s-a mutat pe FB...

Eu sunt zombi de somn, azi-noapte s-a trezit de vreo 3 ori, tot se intoarce pe burta si da sa mearga in 4 labe. Ceea ce evident, nu-i iese si nu inteleg de ce musai sa incerce noaptea, nu e multumita cu incercarile de cu ziua

Ia in greutate cam 30-40 g/saptamana, sunt cam nemultumita, dar n-am ce sa-i fac, deoarece sta locului doar cand doarme (si nici atunci tot timpul), e cam greu sa se ingrase.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Si noi se vreo doua nopti dormim foarte putin si nu reusesc sa imi dau seama de ce:ca gingiile nu se vad inflamate ,rosu in gat nu are,febra nu a facut ....In rest ,zombi sunt si zi si noapte,ziua nu sta locului nici o secunda,de-a bushelea merge de vreo doua saptamani jumate,mishuna prin toata casa ,noroc ca mananca ca daca si manca la fel cum doarme...cred ca innebuneam de-a binelea

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Apropo,voi ce meniuri le mai dati ca eu nu mai stiu ce combinatii sa mai fac.Noi mancam intr-o zi asa:-ora7-lapte praf150ml,ora 10-mar+para la abur cu branzica ,ora13-piure de legume si carnita,apoi mai bem lapte100-120ml,la16-avem sucul de morcov+mar+portocala sau mandarina,laora 18-mar cu biscuite si apoi laptele inainte de somn.210-240ml lapte.maine introducem si galbenusul,apoi probabil iaurtelul si restul fructelor incet incet

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput